Sezen'imiz

Sezen’imiz.

Gelmiş geçmiş en güzel Sezen Şarkıları diye başlık atsam hangi şarkıları seçerdim ki? Öyle bir kadın düşünün ki yazdıkları milyonları duygudan duyguya taşısın. Ben seçim yapamam. O yüzden sadece aklıma ilk gelenlerden, gönlümde yer edenlerden bahsetmek istedim.

O, bu ülkenin Minik Serçesi. Koca yüreklisi.

Şimdi hazırlanın ve son ses dinleyin bu şarkıları. Ağlamaya, gülmeye, çocukluğunuza gitmeye, gelecek hayalleri kurmaya hazırlanın.

İşte listem

 İlk sırada “Aldatıldık”

1996 da piyasaya çıkan bir şarkı, bilmeyen var mı sahi bu güzelliği? Yaşı yetenler Rengin isimli sanatçımızdan dinlemiştir. Ben hem Sezen Hanım’dan hem de Rengin’den dinlemeyi seviyorum. Gözümde ‘Aile Arasında ‘ filminde Demet Evgar’ın bu şarkı eşliğinde gözleri parlaya parlaya dans etmesi geliyor. Aynı öyle bangır bangır dinleyip tüm dünyayı arkanızda bırakmanızı istiyorum. Haydi kalkın.

Bangır bangır, kahkahalarla, dostlarınızla; omuz omuza, göz göze söyleyeceğiniz birkaç şarkı daha aşağıya bırakıyorum.

Rakkas, Onu Al Beni Alma, Kaç Yıl Geçti Aradan, Kaçın Kurası, Şinanay ve daha niceleri.

Şimdi sıra bizim zor zaman dostumuz şarkılarda. Söyleyin bana, kim ağlamadı ki bu şarkılara sarılıp. Yalnız hissettiğimizde nasıl oluyor da en yakın dostumuz oluyor bu şarkı sözleri. Nasıl oluyor da biz anlatmadan o sözler tüm yaşanılanları tercüme ediyor ve dile getiriyor kalbimizdekileri.

Ah Sezen ablamız, abla dediysem yaşından değil de hani bir büyüğünüz olur ya, sizin söylemek istediğiniz her şeyi bilir, sizin yaşadıklarınızı tecrübe etmiştir de size yol gösterir, öyle biri gerçekten.

Benim sıralamamın bir numarası “Git”

 “Git… git… gitme dur ne olursun. Gitme kal yalan söyledim. Doğru değil ayrılığa daha hiç hazır değilim. Aramızda yaşanacak yarım kalan bir şeyler var. Gitme dur daha şimdiden deliler gibi özledim.”

Bu cümleler kimi ifade etmiyor? Bu sözlerin üstüne ben ne söyleyebilirim ki? Sadece birkaç şarkı daha paylaşabilirim.

Yol Arkadaşım, Tükeneceğiz, Keskin Bıçak, Perişanım Şimdi, Vazgeçtim… sizin listenizi de merak ediyorum gerçekten. Yorumlarda paylaşabilirsiniz.

“Konduramadım” klibini de izlemenizi tavsiye ederim, birbirinden sevilen ünlü isim birlikte.

Son olarak, “Haydi Gel Benimle Ol” sözleri Aysel Gürel’e ait onu da anmak istedim, nurlar içinde yatsın ve muhteşem sesiyle bize bu şarkıyı armağan eden Sezen Hanım’a da teşekkürlerimi sunarak yazımı sonlandırmak istiyorum.

                                                                                                                                              28.04.2021

                                                                                                                                              Fatma G.

Yeni Dünya Kraliçesi
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Kafes
Sonraki
Bir Huzur Arayışı: 2 Euro’luk Mutluluk

Bir Huzur Arayışı: 2 Euro’luk Mutluluk

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.