2016 yılının sıcak bir mayıs akşamında İspanya’da, kolektif bir aklın ürünü olarak ”aklakara.net” adıyla yayın hayatımıza başladık.

Bilginin paylaştıkça çoğaldığına inandık ve insanlara ışık olmayı kendimize misyon edindik.

Bu bağlamda, temel insanlık erdemlerinin üzerine kurulmuş bir içerik platformu yaratmak ve bu erdemlerin gelecek nesillere de taşınabilmesini sağlamak amacıyla kooplog ailesini bir araya getirdik.

2017 yılının soğuk bir mart akşamında aklakara.net’ten aldığımız güç ve ilham sayesinde kooplog.com’u sizlerle buluşturduk.

Çok kısa sürede binlerce okuyucuya eriştik ve tüm Türkiye’nin ötesinde Türk yoğun ülkelerde de takip edilir bir mecra haline geldik.

”kooperatif blog” ilkesi ile çıktığımız bu yolda tüm kullanıcılarımıza, bilgi ve tecrübelerini paylaşabilecekleri, karşılıklı olarak sosyo-kültürel birikimlerine katkı sağlayabilecekleri, düşüncelerini özgürce ifade edebilecekleri, farklılıklardan keyif alıp farkındalıklar yaratabilecekleri bir platform hazırlamaya çalıştık ve 2018 yılının şubat ayında yenilenen kooplog’u sizlerle buluşturduk.

Yine Şubat ayı içerisinde, yenilenen kooplog’u; sizlerin sevgisi ve desteği ile İTÜ Çekirdek sürecine dahil etmeyi başardık ve operasyonlarımıza İTÜ Çekirdek desteği ile devam etmeye başladık.

Kurulduğumuz günden bugüne ”Biraz daha fazlası.” sözüne inandık; her gün biraz daha fazlası için çalıştık ve çalışmaya da devam ediyoruz.

İletişim:

Bizimle iletişime geçin: [email protected]