Türk Aşk Filmleri | Romantik Türk Aşk Film Önerileri

Türk Aşk Filmleri

Türk aşk filmleri ile sürükleyici ve duygu dolu bir deneyim yaşamak mı istiyorsunuz? O halde harika bir deneyim ve çok daha fazlası için sizi nelerin beklediğine daha yakından bir göz atmaya ne dersiniz? Hem Netflix’te hem de sinema perdesinde adından söz ettiren sinema filmlerine bir göz atmanın tam zamanı!

Netflix Türk Aşk Filmleri

Netflix, dijital bir mecra olması sayesinde pek çok yapıtla ilgili avantajlı deneyimleri sizlerle buluşturmayı başarıyor. Bu özelliği sayesinde Netflix hem çok tercih ediliyor hem de gün geçtikçe artan sayıda yapımı listesine alıyor. Siz de bu konuda en ideal seçenekleri değerlendirerek Türk aşk filmleri ile ilgili seçiminizi yapmaya ne dersiniz? İşte film zevkinize hitap edecek olan Netflix Türk aşk filmleri!

İncir Reçeli

İncir Reçeli

Netflix’te Türk aşk filmleri konusunda neler var diye baktığınızda gözünüze çarpacak ilk seçeneklerden bir tanesi hiç şüphesiz İncir Reçeli olacaktır. Halil Sezai ve Melike Güner’in başrollerini paylaştıkları filmde başarısız bir senarist ve eksantrik bir kadının Türk aşk hikâyesi anlatılmaktadır. Aynı apartmanda oturan ikili zamanla birbirine aşık olur. Ancak aşk onları birleştirse de trajik gerçekler onlar için oldukça üzücü sonuçlar gündeme getirir. Metin ve Duygu arasındaki bu aşk HIV virüsü engeline takılsa da aşkın sadece cinsellik olmadığını anlamak için bu filmi izlemelisiniz. Harika konusu ve sürükleyiciliği ile İncir Reçeli mutlaka izlemeniz gereken Türk aşk filmleri arasında öne çıkıyor.

Kelebeğin Rüyası

Kelebeğin Rüyası

Aşk ve dramı bir arada yaşamak isteyen sinema severler için Kelebeğin Rüyası oldukça ilgi çekici bir yapıt. II. Dünya Savaşı Dönemi’nde bir kömür madeninde çalışan iki genç şair aynı kadına aşık olur. Bu aşk onlar için bir kaçış ve dramatik bir sonun da başlangıcıdır aslında. Gerçek hayattan kesitlerin de olduğu film Rüştü Onur ve Muzaffer Tayyip Uslu adındaki iki şairin dramını sahneliyor. Filmde Yılmaz Erdoğan’ın canlandırdığı Behçet Necatigil ise filmin sanatsal yönünü öne çıkarmayı başarıyor.

Suzan’a aşık olan iki gencin hayat hikayesini beyaz perdeye yansıtan filmi izlerken çoğu zaman hüzünlenecek ve hayatın acı gerçekleriyle karşı karşıya kalacaksınız. Bu yönüyle Kelebeğin Rüyası Netflix’te mutlaka izlenmesi gerekenler arasında.

Türk Romantik Komedi Filmleri

Romantik komedi, Türk sinemasında başarılı olunan alanlardan bir tanesi. Hem aşkı hem de güldürüyü öne çıkaran bu türde pek çok film izlemeniz mümkün. İşte romantik komedi alanında sizi etkileyecek birbirinden özel yapıtlar!

Öldür Beni Sevgilim

Öldür Beni Sevgilim

Murat Boz ve Seda Bakan’ın başrollerini paylaştığı Öldür Beni Sevgilim, romantik komedi alanında oldukça iddialı yapımlardan bir tanesi. Okan ve Demet adlı çiftin 5 yıldır çalkantılı devam eden evlilikleri 5. yıldönümleri sonrasında bambaşka bir yöne evrilmektedir. Piyango biletlerine büyük ikramiyenin vurması sonrasında paranın gözlerini kör ettiği çift birbirlerini öldürmek ister. Ancak komik anlara sahne olan planlar en sonunda büyük bir yanlışın varlığını gösterir. Sonu romantik bitse de filmin büyük kısmında gülmeniz garanti.

Sesinde Aşk Var

Sesinde Aşk Var

17 yaşındaki Deniz küçük yaşta anne ve babasını kaybetmiş olmanın acısıyla yaşar. Bu da onun için ciddi bir travma anlamına gelir. Dedesinin yanında yaşayan denizin hayatını değiştiren gitar çalan bir aşka kapı aralamasıdır. Rüzgâr onun sesindeki kusursuzluğu ön plana çıkarsa da dedesi müzisyen olmasını asla kabul etmez. Çünkü Deniz’in anne ve babasının yaşamını değiştiren müziğe olan ilgileridir. Dedesinin kararları ve müzik tutkusu arasında sıkışıp kalan Deniz’in hayatını değiştirecek sırrı öğrenmesi uzun sürmeyecektir.

Romantik Komedi

Romantik Komedi

Türk sinemasının romantik komedi alanında en çok izlenen filmlerinden bir tanesidir. Kadrosu oldukça etkileyici olan Romantik Komedi’nin başrolünde Esra vardır. Sedef Avcı’nın canlandırdığı Esra hem işinde hem de aşk hayatında çok çalkantılı günler yaşar. Ancak bir gün bu durum canına tak eder ve hayatına yeni bir yön vermek ister. Bu da Esra için yeni bir yaşamın ilk adımı olur. Romantik Komedi hem sürükleyici hem de ilgi çekici bir yapım olmasıyla enler arasında bulunuyor.

En İyi Türk Aşk Filmleri

En iyi Türk aşk filmlerinden söz ederken hem Yeşilçam hem de modern Türk filmlerini değerlendirmek gerekir. Bu noktada dikkatleri çeken birbirinden özel yapımlar var!

Selvi Boylum Al Yazmalım

Selvi Boylum Al Yazmalım

Cengiz Aytmatov’un Kırmızı Eşarp adlı eserinin sinemaya aktarılmasıyla ortaya çıkan Selvi Boylum Al Yazmalım, Türk sinemasının kült filmleri arasındadır. Başrollerinde Kadir İnanır, Türkan Şoray ve Ahmet Mekin’in yer aldığı film oldukça ilgi çekici. Filmde bir kadın ve iki adam arasında geçen fırtınalı bir ilişki anlatılıyor. İzleyen herkesin takdir ettiği film oldukça özel bir yere sahip.

Diğer Türk Aşk Filmleri

  • Aşk Tesadüfleri Sever
  • Acı Tatlı Ekşi
  • Sonsuz Aşk
  • Sadece Sen

Birbirinden özel yapıtları siz de izleyerek aşk ve duygusallık dolu anlara şahit olabileceksiniz. Önerileriniz ve eklememi istedikleriniz varsa lütfen yorumlara yazın. Netflix Lezbiyen Dizileri ve Lezbiyen Filmleri yazımı da okumayı unutmayın. En iyi film ve diziler için beni takip etmeyi unutmayın.

Filmograf
Subscribe
Bildir
1 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Lezbiyen Aşk Filmleri | En İyi Lezbiyen Aşk Filmleri
Bir Aşk Sahnesinin Anatomisi

Lezbiyen Aşk Filmleri | En İyi Lezbiyen Aşk Filmleri

Sonraki
Ailecek İzlenenebilecek Türk Filmleri | Yerli Aile Filmleri

Ailecek İzlenenebilecek Türk Filmleri | Yerli Aile Filmleri

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.