Lezbiyen Aşk Filmleri | En İyi Lezbiyen Aşk Filmleri

Bir Aşk Sahnesinin Anatomisi

Lezbiyen Aşk Filmleri

Lezbiyen aşk filmleri, farklı bakış açıları ve aşkın işlenmesi noktasındaki etkileyiciliği sayesinde pek çok sinema sever tarafından dikkatleri çekiyor. Bu çerçevede lezbiyen aşk filmleri daima en çok izlenenler arasında bulunuyor. Peki, siz de bu konuda meraklı bir sinema sever olarak hangi filmleri izlemelisiniz? Sürükleyici ve etkili hikâyeleri ile izlemeniz gereken filmleri derledik!

Netflix Lezbiyen Aşk Filmleri

Dünyanın en büyük dijital platformlarından bir tanesi olan Netflix’te izleyebileceğiniz sayısız lezbiyen aşk filmi var. Şimdi hazırsanız bu filmlerin hangileri olduğuna daha yakından bir göz atalım!

Loving Annabelle

Lezbiyen Aşk Filmleri En İyi Lezbiyen Aşk Filmleri

2006 yapımı bir film olan Loving Annabelle, lezbiyen aşk filmleri konusunda oldukça iddialı! Annabelle Tillman adındaki bir kızın senatör babası tarafından cezalandırılarak Katolik yatılı okuluna gönderiliyor. Annabelle, bu zor anları yaşarken içerisindeki farklı hislerin farkına varır ve öğrenmeni olan Simone Bradley’e aşık olur. Şiir öğretmeni ve Annabelle arasındaki bu ilişki lezbiyen aşk konusunda etkileyici bir yapım. Romantizm ve dramayı etkili bir şekilde yansıtan filmi izlerken çok doğru bir karar verdiğinizi anlayacaksınız.

Teenage Cocktail

Lezbiyen Aşk Filmleri En İyi Lezbiyen Aşk Filmleri (2)

2016 yapımı bir film olan Teenage Cocktail lezbiyen aşkını anlatan ve dramatik bir hikâyeye sahip yapımlardan bir tanesi. İki genç kız arasında geçen duygusal ilişkiler aileleri ve kasabadaki baskı nedeniyle onları boğuyor. Kendilerini sınırlandırılmış hisseden çiftlerin en büyük hayalleri ise kaçıp kurtulmak. En sonunda kaçıp kurtulan çiftin başına gelenler hem heyecan verici hem de tehlikeli bir maceraya dönüşüyor.

Mater

Lezbiyen Aşk Filmleri En İyi Lezbiyen Aşk Filmleri (3)

Lezbiyenlik konulu bir aşk filmi olan Mater, Pablo D’alo Abba’nın Keman İçinde Rüzgâr adlı bir oyunundan esinlenilerek beyaz perdeye aktarıldı. Lezbiyen çiftin çevrelerinden gördükleri baskı kadar birbirlerini kabullenmek mücadeleleri de yansıyor ekrana. Çünkü çiftin yaşadığı sosyal çevre ve farklılıklar ilişkilerinde önemli boşluklara neden oluyor. 2017 yapımı film Netflix lezbiyen filmleri arasında en iddialı alternatiflerden bir tanesi.

Sizin için Seçtiğimiz En İyi Lezbiyen Aşk Filmleri

Netflix’te yayınlanan lezbiyen filmleri sizin için oldukça özel bir deneyim sunuyor. Ancak farklı platformlarda da pek çok lezbiyen filmi deneyimi yaşayabileceğinizi söyleyebiliriz. O halde mutlaka izlemeniz gereken lezbiyen aşk filmlerinin neler olacağına daha yakından bir göz atmanın tam zamanı!

Eylül’de Liz

Lezbiyen Aşk Filmleri En İyi Lezbiyen Aşk Filmleri (4)

Lezbiyen aşk filmleri ile ilgileniyorsanız kalp kıracak ve sizi biraz üzecek bir filmle karşı karşıyasınız. Filmin ana kahramanı Eva. Kanserden oğlunu kaybeden Eva bu yıkımın üzerine bir de kocası tarafından aldatıldığından şüpheleniyor. Yaşadığı bütün olumsuzlukların üzerine bir de arabasının bozulmasıyla bir kasabaya sığınmak zorunda kalan Eva’nın hayatı Liz ile tanışmasıyla birlikte değişir. Liz, Eva ile bir iddia üzerine ilişki kursa da zaman onların bambaşka bir aşk yaşamalarına neden olur.

Roma’daki Oda

Roma’daki Oda

Roma’daki Oda, cinsel gerişim ve romantizmi bir arada yaşamanızı sağlayan oldukça etkileyici bir film. Roma’da otel odasında kalırken iki genç kadının birbirine yakınlaşması sonrasında romantik kaçamaklar söz konusu olur. Romantik kaçamaklar bir süre devam etse de sonrası büyük bir muammadır onlar için. Yaşadıklarının tek seferlik mi olduğu konusunda soru işaretleriyle karşı karşıya kalan bir çiftle karşı karşıya kalacaksınız. Film bu özelliğiyle lezbiyenlik filmleri arasında ilgi çekici. Bu çerçevede erotik, komedi, drama ve flört duygularını ön plana çıkarmak mümkün.

Carol

carol

Carol, 1950li yılları konu alan bir dönem filmi. Güzelliği ve tarzıyla gören herkesi kendine aşık eden Carol… Carol ve Therese arasındaki ilişki filmin sürükleyici konusunu oluşturuyor. İkili arasındaki uyum film boyunca gözlemlenirken lezbiyen aşk filmleri konusunda bu yapıt oldukça ideal seçeneklerden bir tanesi. Onlarca ödüle aday gösterilen ve pek çok ödül alan filmin başarısı izlenmeye değer olduğunu kanıtlıyor. Carol romantizmi zirveye çıkaracak bir film. Bu film sayesinde siz de lezbiyenlik filmleri konusunda harika bir seçim yapmış olacaksınız.

Bir Aşk Sahnesinin Anatomisi

Bir Aşk Sahnesinin Anatomisi

İki aktris arasındaki 5 ay süren aşk dolu günler hızlıca tükendiğinde ayrılma zamanı gelir. Aşklarını başlatan sahnenin tekrar çekilmesi söz konusu olur. Bu nedenle garip ve acı verici bir durum meydana gelir. Konusu aşk olsa da hissettirdikleri oldukça farklı. Bu yönüyle dikkat çeken bir yapım olan ‘Bir Aşk Sahnesinin Anatomisi’ izlenmeye değer filmler arasında!

Okuduğunuz için teşekkürler. Önerileriniz ve eklememi istedikleriniz varsa lütfen yorumlara yazın. Netflix Lezbiyen Dizileri yazımı da okumayı unutmayın. En iyi film ve diziler için beni takip etmeyi unutmayın.

Filmograf
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Bir Zafer Abidesi Olarak 30 Ağustos
Sonraki
Türk Aşk Filmleri | Romantik Türk Aşk Film Önerileri

Türk Aşk Filmleri | Romantik Türk Aşk Film Önerileri

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.