Netflix Lezbiyen Dizileri: İşte En Çok İzlenen Lezbiyen Dizileri

feel good netflix lezbiyen dizisi

Netflix, son yıllarda yediden yetmişe herkesin dizi ve film izlemek için ilk başvurduğu yer oldu ve pofidik koltuklarımızda sonsuz eğlence sundu. Yalnızca postayla DVD sundukları zamanlardan şimdi milyonlarca kullanıcı olan Netflix’in her zevke yönelik içerikleri bulunuyor. İlk başlarda kendi yapımı olan çok dizisi olmamakla beraber şimdilerde her ülkede Netflix yapımı diziler çekiyorlar. Dolaylı olarak eskiden Netflix’te lezbiyen dizileri izlemek için çok az iyi seçenek vardı. Şirket, birçok orijinal dizi de dahil olmak üzere platformunda yayınlanacak LGBTQ film ve TV şovlarının sayısını büyük ölçüde artırdı. Televizyonda göremediğimiz lezbiyen ve queer çiftlerin daha fazla temsilini çok daha rahatlıkla izleyebiliyoruz. Özellikle RTÜK hakimiyetinden bir nebze dışarıda kalarak bunu başarıyor. Tüm olası seçenekleri gözden geçirmekle uğraşmanızı engelleyerek size zaman kazandırmak için, şu anda izlenebilecek Netflix lezbiyen dizileri listesini hazırladım. Önerilerinizi her zaman olduğu gibi yorumlara bırakabilirsiniz.

Wynonna Earp

Netflix Lezbiyen Dizileri: İşte En Çok İzlenen Lezbiyen Dizileri

Wyonna Earp, şeytanlarla, doğaüstü unsurlarla dolu doğaüstü bir Batı korku filmi ve ana karakterlerden ikisi, Waverly Earp ve Şerif Nicole Haught arasındaki uzun vadeli bağlı bir lezbiyen ilişkisinin harika bir tasviri. Bu ikisi (Wayhaught olarak bilinir) lezbiyen dünyasında fırtınaya neden oldu ve dünyanın dört bir yanında kalpleri eritti. Netflix lezbiyen dizileri arasında en iyilerindendir.

Feel Good

feel good netflix lezbiyen dizisi

Bir Netflix lezbiyen dizisi olan Feel Good, George ve Mae’nin Londra’daki romantizmi arasındaki ilişkiyi konu alan canlandırıcı komedi-drama türündedir. Mae, Mae’nin oynadığı komedi kulübünde, bastırılmış orta sınıf İngiliz bir kadın olan George ile tanışan, iyileşmekte olan bir bağımlı ve stand-up komedyenidir. Çift çıkmaya başlar ve dizi ilerledikçe üstesinden gelmeleri gereken çeşitli ilişki mücadeleleriyle karşılaşırlar.

Dead to Me

Netflix Lezbiyen Dizileri: İşte En Çok İzlenen Lezbiyen Dizileri

Dead to Me, iki kadın, Jen ve Judy arasındaki arkadaşlığı konu alan kara bir komedidir. Jen, vurup kaçan bir sürücü tarafından öldürülen kocasının yasını tutarken, eşlerinden mahrum kalan bir terapi grubunda Judy ile tanışır. İkili, yolculuğa çıkar ve bu süreçte Judy, romantik bir ilişkiye girdiği Michelle ile tanışır. Netflix lezbiyen dizileri arasında bu dizinin yazarları cinselliklerini ve lezbiyen aşklarını normalleştirerek harika bir iş çıkarırlar ve karakterlerin ilişkinin nasıl gelişeceği merak konusudur.

Supergirl

Netflix Lezbiyen Dizileri: İşte En Çok İzlenen Lezbiyen Dizileri

Supergirl, Superman’in kuzeni ve hayatta kalan son Krypton’lulardan biri olan DC Comics karakteri Supergirl’e dayanan bir Amerikan süper kahraman TV dizisidir. Supergirl’in insan kız kardeşi Alex Danvers, DEO’da bir ajan ve lezbiyen olarak karşımıza çıkıyor. 2. sezonda, televizyonda yaratılmış en iyi Netflix lezbiyen dizileri ilişkilerinden biri, Alex ile cinayet dedektifi olan Maggie Sawyer arasında yaşanıyor.

Legends of Tomorrow

Netflix Lezbiyen Dizileri: İşte En Çok İzlenen Lezbiyen Dizileri

Sara Lance, Legends of Tomorrow’dan önce farklı bir dizide tanınmış bir biseksüeldi ve bu Netflix lezbiyen dizisinde, kız arkadaşı Zaman Bürosu Direktörü Ava Sharpe ile uzayda ve zamanda uçuyor. Sara ve Ava gergin bir ilişkiye başlarlar. Ava, Team Legends’ın profesyonelce davranma biçiminden ve Sara’nın onları yönetme biçiminden etkilenmez. Ama ilişkileri sezon boyunca devam eder, ancak Sara, Rip’i Zaman Bürosu’na teslim ettiğinde ateşkes anlaşılır. Ava, Martin Stein’ın ölümünden sonra Sara’yı arayarak taziyelerini iletir ve mevcut görevlerinde ekibe katılır. İkisi birlikte harika bir takım oluşturup tam bir  baş belası olurlar.

Atypical

Netflix Lezbiyen Dizileri: İşte En Çok İzlenen Lezbiyen Dizileri

Atypical, otizmi olan 18 yaşındaki Sam Gardner’ın (Keir Gilchrist) hayatına odaklanan bir ergenlik dönemi televizyon dizisidir. Sam’in hayatında merkezi bir rol oynayan küçük kız kardeşi Casey, hazırlık okulunda lisans bursu almaya başlar ve 2. sezonda Izzie ile tanışır. Başlangıçta düşman olurlar ama sonunda en iyi arkadaş olurlar ve sonunda, İkisi, Sezon 3’te birlikte sevimli bir romantik ilişki geliştirir.

Mindhunter

Netflix Lezbiyen Dizileri: İşte En Çok İzlenen Lezbiyen Dizileri

Mindhunter Netflix lezbiyen dizileri arasında belki de en ilgi çekici olanıdır. FBI’ın suçlu profili çıkarma departmanının ilk günlerini konu alan psikolojik bir gerilim dizisidir. Anna Torv, Wendy Carr’ı canlandıran lezbiyen bir psikologdur ve akıllarında tam olarak neler olup bittiğini belirlemek için hapsedilen seri katillerle röportaj yapmaya akademik bir ilgi duymaktadır. Wendy bir kadın barmen Kay ile sıcak bir aşk yaşar ve ikisi birlikte bir ilişki geliştirir.

Never Have I Ever

Netflix Lezbiyen Dizileri: İşte En Çok İzlenen Lezbiyen Dizileri

Bu Netflix lezbiyen dizisi, Kaliforniya, Sherman Oaks’tan 15 yaşındaki Devi Vishwakumar’ı konu alıyor. Birinci sınıfta geçen korkunç bir yılın ardından Devi sosyal statüsünü değiştirmek ister, ancak arkadaşları, ailesi ve hisleri onun işini kolaylaştırmaz. En yakın arkadaşlarından biri olan Fabiola, gay olduğunu söyler ve liselerinde başka bir kızla ilişki kurmaya başlar ve tatlı bir hikayenin başlangıcı olur.

Orange is the New Black

Netflix Lezbiyen Dizileri: İşte En Çok İzlenen Lezbiyen Dizileri
Orange Is The New Black S4

Orange is the New Black (OITNB), Piper Kerman’ın minimum güvenlikli bir federal hapishanedeki deneyimleriyle ilgili anılarına dayanıyor. Ana karakterlerden ikisi, Piper Chapman ve Alex Vause arasındaki lezbiyen ilişkinin yanı sıra, OITNB, hepsi sizi güldürecek çılgın durumlarla başa çıkmaya çalışırken, diğer birçok queer ve lezbiyen karakteri ve yedi mevsim boyunca karmaşık yaşamlarını ve hikayelerini de içeriyor , Netflix lezbiyen dizileri arasındaki en çılgın olanı OITNB’de ağlamak ve aşık olmak için hazır olun.

Wentworth

Netflix Lezbiyen Dizileri: İşte En Çok İzlenen Lezbiyen Dizileri

Orange is the New Black’in daha derin (ve seksi Avustralya aksanıyla) ve ağır versiyonunu istiyorsanız, Wentworth sizin için Netflix lezbiyen dizileri arasında izlenmeye değer başka bir yapım.  Eşcinsellik seviyesi mevsimden mevsime değişirken, her zaman en az bir veya iki lezbiyen kadın ön planda bulunuyor. Hapishanede hayatta kalmaya çalışan karmaşık ve çok boyutlu kadın karakterlerin karışımıyla güzel bir dizi ortaya çıkıyor.

The Fosters

Stef ve Lena, birçok çocuğu olan (bazıları biyolojik bazıları evlat edinilmiş) lezbiyen ebeveynlerdir. Çocuklar dizi boyunca çocuk olacağından, iyi anlar yaşarlar ama aynı zamanda başları belaya girer ve Stef ve Lena, ebeveynlik yapmak ve kendi ilişkilerini sürdürmenin zorluklarının üstesinden gelmek zorundadır. The Fosters, Netflix lezbiyen dizileri arasında duygulu ve anlamlı bir hikayesi ve iyi bir LGBTQ temsili ile nispeten bir ebeveyn dizisi.

Riverdale

Netflix Lezbiyen Dizileri: İşte En Çok İzlenen Lezbiyen Dizileri riverdale

Riverdale, genellikle kasıtlı, bazen de tesadüfi olan şiddetin yaşandığı küçük bir kasaba hakkındadır. Seks, romantizm, okul ve ailenin sorunlu sularında gezinirken genç Archie ve çetesi karanlık bir Riverdale gizemine karışır. Çocuklar, ebeveynlerinin onlara koyduğu yollardan çaresizce kurtulmaya çalışırlar. Netflix lezbiyen dizileri içerisine tam olarak dahil olmasa da ara sıra sahnelerle listeye girmeyi hakediyor.

Jane the Virgin

Jane the Virgin, harika bir oyuncu kadrosu ve sizi eğlendiren orijinal bir tarzı olan bir drama dizisi. Dizi, yanlışlıkla hamile kalan bir bakirenin hikayesine dayanıyor. Lezbiyen sahneleri nispeten az olsa da, karışıklığı yapan kadın doğum uzmanı Dr. Luisa, çok ilginç ilişkileri olan bir lezbiyen. Ancak gerçek lezbiyen ilişki başlangıçları, Dördüncü Sezonda Rosario Dawson kasabaya geldiğinde ve Petra’nın romantik davranışlarını harekete geçirdiğinde başlıyor.

Sense8

Sense8, “The Matrix” ve “Babylon 5” in yaratıcılarından sekiz kişinin telepatik olarak birbirlerinin hayatlarını deneyimleyebildiği bir bilim kurgu dizisidir. Bu Netflix lezbiyen dizisi, transseksüel bir kadın, Nomi (Jamie Clayton) ve Amanita (Freema Agyeman) arasında iki ırklı bir lezbiyen çiftin hikayesini anlatıyor.

I Am Not Okay With This

“I Am Not Okay With This”, yeni bir kasabada lisede okuyan ve en iyi arkadaşı Dina için duygular geliştiren ana karakter Sydney’i konu alan genç bir Netflix lezbiyen dizisidir. Telekinetik güçleri vardır ve yavaş yavaş başka bir şeye dönüşen yoğun bir kadın arkadaşlığı konu alan bu gençlik dizisi bir oturuşta bitirilecek kadar kısa ve eğlenceli.

The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor korkunç bir korku dizisi olsa da, hayaletleriyle romantik bir Netflix lezbiyen dizisi olarak sayılabilir çünkü içinde aşk hikayesi olduğunu da söylemek gerekli. Hikaye, Bly Malikanesi’ne gelen ve malikânede dolaşan hayaller görmeye başlayan yeni işe alınan Dani’nin etrafında dönüyor. Orada ne olduğunu keşfetmeye başladığında bahçıvan Jamie ile tatlı bir dostluk ve aşk geliştiriyor.

Ratched

Ratched, bir akıl hastanesinde hemşire olan Mildred Ratched’ın etrafında dönen dram türündeki Netflix lezbiyen dizisidir. 1947’de Mildred, hastalar üzerinde yeni ve rahatsız edici deneyler yapan önde gelen bir psikiyatri hastanesinde iş aramak için Kuzey Kaliforniya’ya gelir. Kendini adanmış bir hemşirenin nasıl olması gerektiğine dair mükemmel bir imaj olarak ekranlara yansır, ancak şık dış görünüşünün arkasında, içinde bir karanlık barındırır.

Teenage Bounty Hunters

Teenage Bounty Hunters, seçkin bir Güney lisesindeki gençlik hayatlarını alışılmadık yeni bir kariyerle dengelemeye çalışan ikiz kız kardeşler Blair ve Sterling hakkındadır. Din, inanç, açılma, aile gibi birçok konuyu mizah ve nüansla ele alan komik, ilginç ve iç açıcı bir hikaye. Sterling ayrıca April adlı okulda bir kadın rakiple romantik bir ilişki geliştirir.

The 100

Netflix Lezbiyen Dizileri: İşte En Çok İzlenen Lezbiyen Dizileri the 100

100, Dünya’daki medeniyeti yok eden nükleer bir Armageddon hakkında kıyamet sonrası bir bilim kurgu dizisidir. Üç nesil sonra, bağlantılı istasyonlardan oluşan bir uzay gemisinde yaşayan 100 kişi, insanlığın geleceğini garanti altına almanın bir yolunu bulmalıdır. Geminin liderleri, yaşanabilirliğini test etmek için 100 çocuk mahkumu gezegene geri gönderir. Bu çocukların arasında tüm zamanların en popüler lezbiyen çiftlerden biri olan , Lexa ve Clarke The 100’de yer alıyor.

Gypsy

Gypsy, başarılı bir kariyeri ve dillere destan görünen bir hayatı olan New York’taki bir terapist Jean (Naomi Watts) hakkında psikolojik bir gerilim filmidir. Jean, hastalarının hayatındaki insanlarla profesyonel ve özel hayatını bulanıklaştırmaya başlayan samimi ve yasadışı ilişkiler geliştirmeye başlar. Gerçekliğin ve arzularının güçlerinin feci şekilde çelişkili olduğu ve eylemlerinin kendi hayatını ve etrafındakilerin hayatlarını etkilemeye başladığı bir dünyaya iner.

Ginny and Georgia

Ginny ve Georgia, özgür ruhlu genç bir anne, Georgia ve iki çocuğu Ginny ve Austin hakkında komik ve taze bir komedi-drama dizisidir. Yeni bir başlangıç arayışı içinde kuzeye Teksas’tan New England’a taşınıyor, ancak yeni bir yol buluyor. Başlangıçlar bazen inişli çıkışlı olabilir. Ana karakterler lezbiyen olmasa da Ginny, sonunda başka bir karakter olan Sophie ile sevimli bir lezbiyen ilişki geliştiren Maxine (Max) ile yakın bir arkadaşlık kuruyor.

One Day At a Time

netflix lezbiyen dizileri one dat at a time

Bu Netflix lezbiyen dizisi komedi türünde, 1975’ten 1984’e kadar süren aynı isimli bir sitcom’a dayanıyor ve Kübalı-Amerikalı bir ailenin hayatını konu alıyor. Penelope (Justina Machado), orduda hizmetten döndükten sonra depresyon ve anksiyeteyle uğraşan bir hemşiredir; Dwayne (Todd Grinnell), Penelope’nin en iyi arkadaşı, ev sahibi ve kadın avcısıdır; Elena (Isabella Gomez), Penelope’nin ailesiyle ilişkisini etkileyebilecek kişisel sorunlarla uğraşan genç kızıdır; Alex (Marcel Ruiz), okulda popüler olmaya çalışan Penelope’nin oğludur; Lydia (Rita Moreno), Penelope’nin çok geleneksel Kübalı annesidir. 1. Sezonda, aile değişimler ve zor zamanlardan geçer, depresyon ve ilişki draması gibi konularla ilgilenir.

She-Ra and the Princesses of Power

Bu Netflix lezbiyen dizis, 1985 animasyonunun yeniden çekilmesi ile ortaya çıkmıştır. Dizinin yayınlanmasından önce, yönetmenler çok sayıda LGBTQ + temsilini içereceklerini söylediler. Karakterlerin çoğu başından beri queer ve lezbiyenlerden oluşuyor. Ayrıca farklı cinsiyet kimliklerine sahip karakterler de eklediler. Ana karakterler Adora ve Katra arasındaki romantik gerilim sizi ekran başında tutmaya yetecek kadar iddialı!

Everything Sucks!

Everything Sucks! 1990’lı yıllarda lise öğrencileri ve ailelerinin hayatını yönlendirmesiyle ilgili bir drama dizisidir. Yetişkinlere yönelik içerik, diğer bazı dizilerden biraz daha hafiftir, ancak yine de vardır. Dizide hem gençler hem de yetişkinler aşk ve seksle ilgilenir ve flört, öpüşme, seks ve cinsel eylemler hakkında konuşurlar. Bir karakter çıplak kadınların fotoğraflarıyla dolu bir dergi çaldığında (göğüsleri kısaca görülüyor) kendisinin lezbiyen olduğunu öğrenir. Akranları tarafından sık sık eşcinsel olduğu konusunda alay edilir. Lise zamanlarını  çok iyi hatırlayan gençler ve yetişkinler için bu, kalbinde benzersiz bir çıkış hikayesi olan eğlenceli bir seçim olacaktır.

Trinkets

The Bling Ring’i düşünün, ancak okuldaki en popüler çocuk, ikili olmayan renkli bir kişiyi (zengin ve derinden kafası karışmış Tabitha’yı oynayan Quintessa Swindell) oynar ve hırsızların mürettebatı, büyüleyici bir lezbiyen elebaşı Elodie’ye sahiptir. Bu seride ortaya çıkmak sorun değildir; queerlik sadece hayatın bir gerçeğidir. Dizi drama hırsızlık, arkadaşlık ve ilk aşka odaklanıyor.

The Bold Type

The Bold Type, Amerikadaki ünlü bir moda dergisinde çalışan üç kadının hayatını anlatıyor. Aralarından heteroseksüel olduğunu düşünen Kat daha sonra müslüman lezbiyen bir kadından hoşlanıyor ve hikayeleri başlıyor. Kendisinin biseksüel olup olamayacağını sorgulamaya çalışıyor. Bu hem eğlenceli hem feminist Netflix Lezbiyen dizisi gerçekten neşe verici ve umut aşılayıcı.

Tales of the City

Bir Netflix lezbiyen dizisi Tales of the City, aynı adı taşıyan Armistead Maupin kitaplarının yeniden yorumlanıp diziye uyarlanmasından oluşuyor. Ellen Page, şapkayla gerçekten iyi görünen hırçın bir genç lezbiyen karakteri oynuyor. Günümüzde San Franciscoda geçen , Page’in karakteri Shawna, yabancılaştığı annesiyle yeniden bir ilişki kurmakta zorlanıyor, Claire’e (Zosia Mamet) olan aşkını anlamaya çalışıyor ve 90 yaşındaki ev sahibesi ve sevgili arkadaşı trans kadın Anna Madrigal desteklemeye yardımcı oluyor . Mini dizide hızla ilerleyenler, Netflix’te de 1993 orijinaline geri dönebilirler.

Sex Education

Sex Education, bu yıl prömiyeri yapılan ve popüler bir izle haline gelen romantik bir komedi olan Netflix lezbiyen ve gey dizisi. Odak noktasının çoğu gençlerin cinsel yaşamlarına dayansa da, LGBTQ+ topluluğunun aslında çok iyi temsil eden bireyler bulundurmakta. Otis’in en iyi arkadaşı Eric, dindar bir aileden gelen siyahi gey bir genç olarak tasvir edilmiştir. Eric, tüm sezon boyunca çok zor bir dönemden geçer ve kimliğini kabullenmekte zorlanır. Karakteri büyük bir gelişim çizgisinden geçiyor ve sezon onun için güzel bir şekilde bitiyor. Eric harika bir karakter, hatta dizinin belki de en iyisi ve cinsel kimlik gözetmeksizin herkes ondan bir iki şey öğrenebilir.

Önceki yıllara göre Netflix lezbiyen dizileri bir hayli artmış bulunmakta. Dram türünden komediye, aşktan gizeme kadar pek çok farklı hikayeyi barındıran bu yapımlar epey popüler ve izlemesi keyifli dizilerden oluşuyor. Bir yılı aşkın süredir pandemi hayatında Netflixte epey dizi izledik ve neredeyse hepsini tükettik. Son zamanlarda izlenecek çok az kaliteli içerik var gibi gözüküyor fakat izlenebilecek çok ayrı türlerde keşfedilmemiş ya da bazı alanlarda popüler olan Netflix lezbiyen dizileri göz atmaya değer türden. LGBT+ bireyleri eskiden sadece belli normlar altında bulunuyorlardı ancak çekilen diziler ve filmler arttıkça daha farklı yönlerini ifade edebilmelerine olanak sağladı.

Filmograf
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
KADIN CİNAYETLERİ POLİTİKTİR
Sonraki
Karar Verme Koşarak Gelme ve Sevme Ya Da Tam Tersi Kaçarak Gitme!

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.