Little Women Kore dizisi incelemesi (Nedir bu mavi orkide mevzusu ?)

Kaynak belirtilmedi
  • Bölüm sayısı :12
  • Bölüm süresi : Ortalama 75 dk
  • Platform :Netflix
  • Yıl : 2022
  • Tür : Dram, entrika
  • Oyuncular ;

 1.Kim Go Eun  – 2. Nam Ji Hyun                 3.Wi Ha Joon   – 4.Um Ki Joon                      5. Ji Won Uhm -6. Kang Hoon

 

 

 

 

 

Konusu : Dizi Fakir bir aileden üç kızın etrafında dönüyor. Oh İn Ju(Kim Go Eun), çalıştığı şirketteki, kendisi gibi yoksul olan arkadaşı’nın kendisine yüklü miktar para bırakıp intihar etmesiyle birlikte, işin içinde bir yolsuzluk döndüğünü ve arkadaşının öldürüldüğünü düşünerek olayı araştırmaya başlıyor. Muhabir olan, kardeşlerden ikincisi Oh In Kyeong (Nam Ji Hyun) bir olayı araştırırken altında ilginç olaylar yattığını , örtbas edildiğini anlayıp olayı öğrenmeye karar veriyor. Kardeşlerden en küçüğü ise korenin ünlü sanat okulunda okuyor , fakir yaşamlarından usanıp, okulundaki zengin arkadaşının evine yerleşiyor. Böylelikle üç kardeşinde , yolsuzluk ve cinayetlerin döndüğü aile ile yolları kesişiyor. 

Dizi  görsel açıdan kaliteli , konu açısından entrikalı , dram yüklü ve ilginçdi .oyuncular açısında da fena değildi. Dizide giydikleri kıyafet, ayakkabılar ve ev dizaynı mükemmel, kaliteli ve göze hitap eden cinstendi. Özellikle siyah pırlantalı ayakkabı şahaneydi dizi boyunca o ayakkabıya odaklandım diyebilirim. Konusu bana göre aman aman mükemmel değildi . İlginçti , meraklandırıcıydı daha fazlası değil. Sürükleyiciliği orta seviyedeydi . Ben genel olarak başrol, kız ve erkeklerin ilişkisini merak ederek devam ettim 🙂

Dizide ölen kişilerin yanında bulunan orkide, mavi orkide, bir diğer adıda hayalet orkide. Vietnam savaşında bulunup koreye getirilmiş yıllar boyunca yetiştirilmiş zehirli bir orkidedir. Orkide gerçek bir orkide olmayıp dizinin gösterge bilimidir. Kokladığınız zaman sakinleştirip halüsinasyon görmenize sebep oluyor . Orkide el yapımı olup, ipek kumaştan yapılmış . Orkide asaleti temsil eden bir çiçek türüdür . Yetiştirilmesi zor bir tür olmakla beraber yaydıkları kokuyla böcekleri kendine çekip tuzak kurarlar. Dizide de bu yüzden kullanılmış , diziyi özetlediği için diyebiliriz.

Dizinin oyuncularına gelirsek genel olarak iyi oyuncular . Ji Won Uhm giyimi ile en çok ilgimi çeken kişiydi . 3 kardeşte fena değildi ama benim açımdan ayılıp bayılmalık oyunculukları yok . Muhabir kızın partneri Kang Hoon ,centilmen ve tatlı bir kişilikti. Kahraman gibi ,kızın her an imdadına yetişip boy gösteriyordu. Benim dizide en beğendiğim kişi Wi Ha Joon du . 

Wi Ha Joon beyimiz dizide saklı kutu gibiydi . İyi mi , kötü mü bir türlü anlayamadığımız . Kızı seviyormu yoksa oynuyormu bilmediğimiz ( hoşlandı orası kesin ) . Her an ihanet edecek diye korktuğumuz birisiydi. Anlayamadığım, boyu kısa olup ,oyunculuğu fena olmayan bir insan nasıl dizide bu kadar etkileyici olabilir . Ben Ha Joon’u ,“Miss & Mrs Cops” , ardından “Midnight” filminde izlemiştim . İkisinde de psikopat kişiliğine bayılmıştım . Squit game’i izlemesemde gördüğüm kadarıyla orada da harikaydı . Bu diziye de kendisi için başladığım doğrudur , hatta diziyi izlediğim her saniye “bu adam derhal başrol oynamalı” diyerek izlemiştim.

Dizi ters köşelerle doluydu ,bazılarına şaşırmasamda beni en çok şaşırtan kısımlar (spoiler)

  1. Singapurda orkide festivalinde Oh In Ju’ nun ölen arkadaşını beklerken kötü kadının gelmesi.
  2. Park Jae Sang’ ın intiharı
  3. Oh In Ju’nun silah çektiği kısım

Sonuç olarak kötü bir dizi değildi entrikalı ve merak uyandıran bir diziydi 10 üzerinden 7 verebilirim 

Sizlerde diziye puanınızı yazarsanız sevinirim. Okuduğunuz için teşekkürler.

 

 

Saliha
Okumak güzel şeydir. Farklı diyarlara yolculuktur
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Self discipline notes for myself
Sonraki
Ben Yazar Olmak İstiyorum

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.