Korku Filmleri | Yerli Korku Filmleri ve Önerileri

Korku Filmleri Yerli Korku Filmleri ve Önerileri
Siccin – Dabbe – Magi

Türk Korku Filmleri

Filmleri en azdan en korkutucuya doğru sıralarken, önce sıradan korku filmlerini bulacaksınız. En korkutucu olanlar ise hiç kuşkusuz Türk korku filmleri olacak. Hem dini yönlere parmak basması hem de senaryoların gerçek hikayelere dayandırılması sebebiyle en iyi korku filmlerini Türkler çekiyor denilebilir. Bugün sizleri izlediğiniz korku filmleri arasında en çok korkutacak Türk korku filmlerinden birkaç tanesini listeleyeceğim.

 1. Kadın Düşmanı
 2. Küçük Kıyamet
 3. Magi
 4. Baskın
 5. Naciye
 6. El-cin
 7. Ümmü-Sıbyan: Zifir
 8. Alkarası: Cinnet
 9. Deccal 1 – 2
 10. Sir-Ayet 1 – 2
 11. Siccin 1-2-3-4-5-6
 12. Üç Harfliler 3: Karabüyü
 13. Üç Harfliler: Beddua
 14. Üç Harfliler: Adak
 15. Üç Harfliler 2: Hablis
 16. Üç Harfliler: Marid
 17. Dabbe 1 – 2 – 3 – 4 – 5 – 6

Sizin için Seçtiğim En İyi Türk Korku Filmleri

Türkler korku filmleri izleme konusunda her zaman çekinceli olsalar da Türk korku filmleri oldukça izlenen yapımlar haline geldi. Çünkü milletimiz ruhani olarak bağlı oldukları İslam’ın korku filmlerinde kullanılmasıyla korku faktörü normalin kat ve kat üstüne çıkıyor. Bu sayede önereceğim tüm filmler özellikle Müslümanlar için en iyi korku filmleri kategorisinden giriş yapacak. Sebebi ise söylediğim gibi olabilme ihtimalinin yüksek olduğunu bilmeleri. İşte birbirinden korkutucu yerli korku filmleri.

Kadın Düşmanı – 1967

kadın düşmanı 1967 en eski türk korku filmi

En eski türk korku filmi kontenjanından listemize giriş yapan “Kadın Düşmanı” diğer adıyla “Woman Despiser” Cadılar Bayramı maskesi ve eldiven takan psikopat bir seri katil ve nekrofili bir tecavüzcü, kurbanlarını, ilk harflerinin onları öldürdüğü bölgeyle aynı olmasına göre seçiyor. Kısaca Emel’i Etiler’de öldürme üzerine planlamalar yapan bir psikopatla karşı karşıyayız.

Küçük Kıyamet – 2006

Evliliklerini bu süreçte değerlendiren Bilge ve Zeki birlikte mutlu ve sorunsuz bir tatil geçirdiler. İkisi de birbirlerini buldukları için şanslı oldukları konusunda hemfikirdiler ve paylaştıkları tüm güzel zamanlar için minnettardılar. Bu bayram, deprem sonrası yaşananlar ve çevredekilerin tuhaf tavırları ile bir “kıyamet”e dönüşecektir. Aile çocukları ve yeğenleriyle birlikte gittiler ve depremden sonra garip şeyler olmaya başlayana kadar mutlu bir zamandı. Çevredekilerin tavırları bozuldu ve tatil tatsız bir deneyim haline geldi. Filmin yönetmenleri Durul ve Yağmur Taylan, Okul ve Vavien gibi filmlerin yönetmenliğini de üstlendi. Film endüstrisinde büyük saygı gördüler ve çalışmaları büyük beğeni topladı.

Magi – 2016

Gazeteci Olivia, yeni bebeğini doğururken kız kardeşiyle birlikte olmak için Türkiye’ye gitti. İlişki bitmesine rağmen Marla çocuk sahibi olmakta ısrar eder. Marla’nın başına gelenleri araştırmaya başlayan Olivia, aksiyon ve korku yolculuğuna adım atmıştır. Hasan Karacadağ’ın yönettiği bu filmde Stephen Baldwin ve Michael Madsen gibi Hollywood’un en iyi oyuncularından bazıları yer alıyor. Herkes için eğlenceli bir deneyim olacağı kesin.

Baskın – 2015

Beklenmedik bir şekilde, polis bir aramanın ardından terk edilmiş binaya geldi. Orada bulduklarını beklemiyorlardı. Bunun ortasında bir trafik kazası geçirse de geldiği binada yaşanan olaylarla cehennemin kapısı aralanır. Bu, dünyaca ünlü bir sinemacı olan Can Evrenol’un ilk uzun metrajlı filmi. Bu film, inanılmaz pratik efektleri, akılda kalıcı müziği ve ekrandaki güzel görselleri ile hatırlanacak.

Naciye – 2015

Yeni evliler Bengi ve Bertan, yeni evlerine uyum sağlamakta zorlanıyorlar. Tam da işleri hallettiklerini düşündüklerinde, onları takip ediyormuş gibi görünen Naciye adında gizemli bir kadınla karşılaşırlar.

El-Cin – 2013

Bu hikayedeki arkadaşlar birer birer doğaüstü güçler tarafından ele geçirilir. E haliyle korktular ve kafaları karıştı, ancak birlikte savaştılar ve kaçmayı başardılar. Yönetmen Hasan Karacadağ, filmin çekimleri sırasında izleyicilerin bilinçaltına üç boyutlu mesajlar göndermek için kamera ve ekipmanların kullanıldığı iletiyor. İzleyip ne kadar doğru görebilirsiniz.

Ümmü Sıbyan: Zifir – 2014

Film IMDB üzerinde 2.7 puan almıştır ve gerçekten korku türündeki türk filmlerinin en kötülerinden biridir. Film ise bir grup arkadaşın, parti yapmak için geceleri liselerine gizlice girmeleriyle başlar. Yıllar önce okullarında cinayet işlemiş bir öğrencinin ruhunu çağırmaya karar verdiklerinde, kendilerini bekleyen kötülük hakkında hiçbir fikirleri yoktur…

Alkarası: Cinnet – 2015

Yedi aylık hamile olan Dilara, doğum izninin ardından evinde istirahat ediyor. Ancak kendi isteğiyle döndüğünü sanan Dilara yanılıyor. Hamile kalma kabuslarıyla birleşince, doğaüstü varlıklar tarafından acı ve korku dünyasına girecek.

Dijital Platformların Öne Çıkan Türk Korku Filmleri

Bu listede sadece Netflix ve Amazon Prime Video gibi dijital platformlardan izleyebileceğiniz türk korku filmlerini listeleyeceğim.

 1. Deccal 1 – 2 (Prime Video)
 2. Sir-Ayet 1 – 2 (Prime Video)
 3. Siccin 1-2-3-4-5-6 (Prime Video)
 4. Üç Harfliler 3: Karabüyü (Netflix – Prime Video)
 5. Üç Harfliler: Beddua (Netflix – Prime Video)
 6. Üç Harfliler: Adak (Netflix – Prime Video)
 7. Üç Harfliler 2: Hablis (Netflix – Prime Video)
 8. Üç Harfliler: Marid (Netflix – Prime Video)
 9. Dabbe 1 – 2 – 3 – 4 – 5 – 6 (Netflix )

Deccal 1 ve Deccal 2

İki film de Amazon Prime video üzerinden izlenebilir. Deccal dünyanın artık yeni bir çağa girmesiyle başlıyor… Yüzyıllardır geleceği haber verilen Deccal artık doğdu. İnsanlık bir korku ve umutsuzluk girdabına sokulmak isteniyor. Türkiye’de, İstanbul’un göbeğinde bir yerlerde tohumlar ekilirken, tüm kehanetler gerçekleşiyor.

Dabbe Film Serisi

Dabbe yerli korku filmlerinin tamamı Netflix‘den izlenebiliyor. Kara büyü üzerine kurulu bu film sizi bir roller coaster yolculuğuna çıkaracak. İnançsız bir psikiyatrist ve bir şeytan çıkarıcı, genç bir kadını şizofreni olduğundan şüphelendiği durumdan kurtarmak için çabalarını birleştirir. ‘Korku’ kelimesi bu gişe rekorları kıran filmi tanımlamaya yaklaşamaz bile. En iyi ve en korkutucu yanı ise muhtemelen filmin sonunda yer alan “gerçek olaylara dayanmaktadır” ibaresi.

Siccin

Neredeyse tüm Türk korku filmlerinin kara büyü üzerine kurulu olduğu düşünülürse, kara büyünün ülkemizde ne kadar yaygın olduğu tahmin edilebilir. Hikaye, evli bir adamı seven bir kadın hakkındadır. Ancak, adamın ilgisini ve sevgisini kazanmak için kendi kontrolü dışındaki güçleri devreye sokar. Tüm Siccin serileri bu minvalde geçiyor. Eğer dininize benim gibi bağlıysanız gerçekten korkacaksınız.

Üç Harfliler Film Serisi

Üç Harfliler film serilerinden örnek olarak Üç Harfliler 3: Karabüyü filmini inceleyeceğim. Kadir, annesinin kara büyüsünün kurbanı olmuş, karısı da dahil olmak üzere kendisine yaklaşmayı düşünen her kadından uzak durmaya çalışan bir adamdır. Ancak işler annesinin beklentilerinin aksine tersine döner.

Düzenli olarak film ve diziler hakkında listeler ve incelemeler paylaşıyorum. En iyi film ve dizi önerileri için beni takip etmeyi unutmayın. Yazılarım arasında eksik gördüğünüz yerli veya yabancı herhangi bir yapım görürseniz yorumlardan bana ulaşın.

Filmograf
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Sahanda Yumurta Pişirmenin İncelikleri
Sonraki
Dişil Enerji Nedir? Dişil Enerjimi Nasıl Yükseltirim?

Dişil Enerji Nedir? Dişil Enerjimi Nasıl Yükseltirim?

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.