Dişil Enerji Nedir? Dişil Enerjimi Nasıl Yükseltirim?

Fotoğraf sahibi: cottonbro (@cottonbro on Pexels)

Hepimizin başına gelmiştir, bir cafede otururken, çalışırken veya da kuaförde. Ortama bir anda bir kadın girer. (Erkek de olabilir ama konumuz dişil enerji, şuan erkekleri işin içine katmayalım.) Yanımızdan geçerken kafanızı çevirip bir daha bakmanıza sebep olur. Çok güzel olması şart değildir ama aurası o kadar yüksektir ki albenisi tavandır. İşte bunun sırrı dişil enerji. Dişil enerjimiz ne kadar yüksek olursa etrafa yaydığımız enerji de o kadar yüksek olur. Peki nasıl olacak bu kadınsılık,? Kadınsılığımızı nasıl keşfedip geliştireceğiz? Tüm ipuçları, sırları tek tek sayıyorum.

Öncelikle cinsiyetçi bir yaklaşımdan uzak kalarak, dişil enerjinin ruhla bağlantılı olduğunu ve asla bedenle bağdaştırılmaması gerektiğini düşünmekteyim. Siz feminen bir ruha sahipseniz bedeninizden bağımsız dişil enerjinizi yükseltebilirsiniz. Dişil enerjisi yüksek insanlar farkındalığı yüksek ve hayat akışını özümsemiş insanlardır. Yaratıcılıkları yüksek ve üretkenlerdir. Kendilerine ses verirler, önem verirler ve öz şevkati çoktan keşfetmişlerdir. Yani dışardan baktığınızda hayatı dolu dolu yaşayan insanlardır.

Fotoğraf sahibi: Alexander Suhorucov (@Alexander Suhorucov on Pexels)

Dişil Enerjimi Nasıl Yükseltebilirim?

Dişil enerji yükseltmek biraz zahmet isteyen bir iş, emek harcamanız ve zaman ayırmanız gerekebilir. Öncelikle enerjinizi dengelemenizi tavsiye ederim. Çakra temizleme, dişil-eril enerjilerini dengeleme meditasyonları yapın daha sonrasında dişil enerji yükseltme çalışmalarına geçebilirsiniz. 

Dişil enerji topuklu ayakkabı giymek, frapan giyinmek ve dişil enerjiyi aktive ederek erkekleri kendine çekmek değildir. Yuvarlak hatlara sahip olmak da değildir. Çok seven koruyan demek de değildir. Dişil enerji; kabul eder, alır. Hassastır, ruhsaldır ve naiftir. Dünya, toprak, ay ve su elementi dişil enerjidir. Dişil enerji gecedir, alandır, boşluktur. Geçmiştir; anneyle bağlantılıdır. Vücudun sol tarafıdır.

Fotoğraf sahibi: Sora Shimazaki (@Sora Shimazaki on Pexels)

Kendini Sev

Kendinle barışık olman, kusurlarını kabul etmen ve kendini sevmen en önemli adım. Kimse mükemmel olmak zorunda değildir, sadece kendinle ilgili her konuda en iyisi ol.

Fotoğraf sahibi: AfroRomanzo (@AfroRomanzo on Pexels)

Meditasyon Yap

Meditasyon, sizi olumsuz enerjiden uzaklaştıracak ve pozitif bir vibe yaratacak. Bunun için dişil enerji yükseltme meditasyonlarını Youtube’da bolca bulabilirsiniz. 432 hz frekansını tercih edebilirsiniz. Ayrıca bununla ilgili çok sevdiğim bir çalışmayı da bir deneyin derim. 2,4 v3 6. çakralar dişil enerji olduğu için, özellikle bu çakraları üzerinden çalışma yapabilirsiniz.

Fotoğraf sahibi: George Milton (@George Milton on Pexels)

Yürüyüş Yap

Benim en sevdiğim yöntemlerden biridir. Açık havada yapacağınız yarım saatlik bir yürüyüş zamanınızdan hiçbir şey kaybettirmez. Tam tersi kan dolaşımınız artar, enerjiniz yükselir. Formunuzu korumanızda da katkı sağlayacağı için kendinize olan güveniniz artar. Modunuz düştüğü an harekete geçin, dışarı çıkın, hareketli bir playlistle geçireceğiniz bir 15 dakikanın bile etkisi olacak.

Fotoğraf sahibi: cottonbro (@cottonbro on Pexels)

Duvarlarını Kır

Yaşadığımız olumsuzluklar, insanlar tarafından yaşatılan haksızlıklar ve hatalar bize insanlara karşı duvar ördürdü ama maalesef bu duvarları yıkmalıyız. Biliyorum zor ama, denemeye değer. Böylelikle ilişkilerinde samimiyeti ve güveni daha kolay yakalayacaksın. Hatalarınızı, eksiklerinizi güvendiğiniz ve yakın bulduğunuz insanlarla paylaşmaktan çekinmeyin. Böylelikle o duygunuzla da barıştığınızı göreceksiniz.

Fotoğraf sahibi: Sora Shimazaki (@Sora Shimazaki on Pexels)

Kişisel Bakımınıza Önem Verin

Bakımlı dendiğinde aklınıza ilk olarak abartılı makyaj, saç maşaları gelmesin. Bakım, kişisel temizlikten geçer. Sık sık duş alın, cilt ve ağız bakımınıza, cildiniz için seçtiğiniz ürünlere dikkat edin. Saçlarınız dağınık olmasın, cildiniz nemli olsun. Manikür ve pediküre giderek kendinizi şımartabilirsiniz. Ayda 1 spa günleri, profesyonel cilt bakımlarına vakit ayırarak kendinize verdiğiniz değeri arttırın. Kıyafetleriniz temiz ve ütülü olsun. Güzel kokun, bunun için çok pahalı kokulara gerek yok, yağlardan bile yardım alabilirsiniz. Bileklerinize ve boynunuza sürdüğünüz uçucu yağlar, gün içinde ferah kokmanızı sağlayacak.

Fotoğraf sahibi: KoolShooters (@KoolShooters on Pexels)

Kişisel Alanınızı Geliştirin

Kendinize mutlaka bir alan yaratın, çalışıyorsanız eve geldiğinizde güzel bir ılık duş alın, yüzünüze maske yapın ve bitki çayı için. Ya da bir hobiniz varsa, hobinizi geliştirerek seviye atlayın. Workshoplara katılın, yeni insanlarla tanışın. Haftasonları doğa yürüyüşleri yapın.

Fotoğraf sahibi: Mikhail Nilov (@Mikhail Nilov on Pexels)

Empati Kur

Dürüst olmak gerekirse benim de en çok zorlandığım konulardan biri empati kurabilmek. İlişkileri geliştiren en önemli unsurlardan biri karşındaki anlayabilmek ve bunu karşı tarafa da hissettirebilmek. Aslında büyük bir iletişim becerisi olan empatiyi yavaş yavaş hayatınıza sokmaya başlayabilirsiniz. Yaşadığınız bir tartışmada, tepkiler vermek yerine karşı tarafı anlamaya ve bunu hissettirmeye çalışın. 

Fotoğraf sahibi: Kampus Production (@Kampus Production on Pexels)

Agresif Tavırlara Son

Genel tavrınız yumuşak ve sakin olsun. Size ters davranan insanlara direkt olarak agresif olmak yerine enerjinizi hep yüksek tutun ve gerekiyorsa kelimelerin gücüyle alt edin. Girişken olun, fikirlerinizi karşınızdakini kırmadan ve incitmeden söyleyebilin ve her zaman açık iletişimi tercih edin.

Günlük Tutun

Yaşadığınız olumsuzlukları içinize biriktirmemeye çalışın, terapi alamıyorsanız bir günlük tutabilirsiniz. Gün içinde yaşadıklarınızı yazıya aktardığınızda, aslında olumsuz enerjiyi bırakmış oluyorsunuz. 

Fotoğraf sahibi: Andrea Piacquadio (@Andrea Piacquadio on Pexels)

Dişil Enerji Eksikliği Nasıl Belli Olur?

Son dönemlerde kendinizi tükenmiş, bitkin ve enerjisiz hissediyorsanız, enerji dengeniz bozulmuş demektir. Bu çok doğal, iş hayatında hatta doğal hayat akışında maalesef yaşadığımız hırs, mücadele eril enerjiyi arttırıyor. 

Fotoğraf sahibi: ROMAN ODINTSOV (@ROMAN ODINTSOV on Pexels)

Tuzlu Su Dişil Enerjiyi Yükseltiyor Mu?

Bilimsel olmasa da, tuzlu suyun enerjiyi dengelediği söylüyor. Birçok alanda arınmak için kullanılan tuz, şifa ve dengeyi temsil ettiğinden, enerjinizi de düzenleyecektir. Haftada 1 litre suya 2 yemek kaşığı himalaya tuzu dökerek, duşunuzda son durulama suyu olarak kullanabilirsiniz. Denemekte fayda var.

Dişil Enerjiyi Yükselten Taşlar

Dişil enerjimizi yükseltmek için doğal taşlardan da yardım alabiliriz. Bu taşları kolye, bileklik ve yüzük olarak her zaman yanınızda taşıyabilirsiniz. Ama arındırmayı unutmayın. Bu konuyla  ilgili Doğal Taşlar Nasıl Arındırılır içeriğimde daha detaylı bilgiler bulabilirsiniz. Peki dişil enerjimizi yükseltecek taşlar nelerdir?

 • Ametist
 • Selenit
 • Kehribar
 • Ay Taşı
 • Jasper
 • Sitrin
 • Pembe Kuvars
 • Larimar
 • Karnelyan

Dişil Enerjiyi Yükselten Taşlar

Her rengin ayrı bir frekansı vardır ve mutlaka sizinde enerjinize etki eder. Bu yüzden iş görüşmelerinizde ve datelerinizde renk seçimlerinin büyük etkisi var. Benim gibi siyah renkten vazgeçemeyen bir insansanız, aksesuar ve oje renk seçiminde bu renklerden destek alabilirsiniz. Renkle sırasıyla:

 • Kırmızı
 • Turuncu
Fotoğraf sahibi: Kampus Production (@Kampus Production on Pexels)

Özetle Dişil Enerjisi Yüksek Bir Kadın Nasıl Oluruz?

Kendinize güvenin ve her zaman kendinizi geliştirmeye açık olun. Beceri alanlarını keşfedin ve bu becerilerin üzerine gidin. Temiz ve bakımlı olun. Manikür ve pedikür yaptırmaya vakit ayırın. Teninize uyan bir imza kokunuz olsun, kıyafet. iç çamaşarı ve akseuar seçimleriniz daha feminen olsun. Arkadaşlarınızla yüz yüze görüşün, formunuzu koruyun, çok çalıştığınız dönemler kendinize tatil verin ya da özel alanlar yaratın. Doğayla iç içe olun. Meditasyon ve yoga yapın. Gül yağından yardım alın. Kokusu frekansınızı etkileyecek. Ve gülümsemekten vazgeçmeyin. 

Beforia
Moda, kişisel bakım, bazen dedikodu
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Korku Filmleri | Yerli Korku Filmleri ve Önerileri
Korku Filmleri Yerli Korku Filmleri ve Önerileri

Korku Filmleri | Yerli Korku Filmleri ve Önerileri

Sonraki
Pondeuses de briques Machine a parpaing – Machine de pavés

Pondeuses de briques Machine a parpaing – Machine de pavés

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.