Bir Oraletin Siyasal Sentezi

Bir Oraletin Siyasal Sentezi

Şekere boğulan oraletler, biraz daha şiddetli karıştırılırsa bardağından taşacak çaylar, rakibin kafasına vurulmamak için zor tutulan okey ıstakaları. Derme çatma bir kıraathanede Balzac performansı beklenen kıçı kırık bir yazar. Önündeki kiviyi Absent addedip Oscar Wilde olma hayali hala kuytu bir yerde ilham perisiyle oynaşıyor. Fakat farkındalık hayallerinin önünde atlanması imkansız devasa bir çit.

Farkındalık demişken, bunu açmak gerekir 80 milyonda bir görülen bir hastalıktır o. Vebalı zannedilip insanların uzaklaştığı kişiye sen “Farklısın” denir. Halbuki her iki taraf için de farklar mevcuttur zira bir taraf bu farkın farkında iken diğer taraf bu farkı farketmez. Böylelikle farkında olan insan farklı etiketiyle damgalanarak farksızlar yığınından uzaklaştırılır.

Farksızlar yıkık dökük o kıraathanede siyaset konuşur, ülke kurar, devlet yıkar, aptal holiganlıklarından birbirlerine küser ve 2 karışık tost üstüne kuşburnu içerler. Evrenin döngüsünde tahmin edilmesi en kolay varyasyonlardır onlar ve televizyonda en çok bağıranı başkan seçerler, liderlik onlar için bir çoban kavalının tatlı nağmeleridir, en gür nağme kimde ise ona secde etmeye programlıdır farksızlar ve bunu elbette ki farkında olmadan yaparlar. Cep delik cepken delik ama devlete var hep bir metelik mottosu iliklerini kurutsa da, o metelik için gözlerini bile kırpmadan kurşun yerler. Öldüklerinin farkında değillerdir çünkü.

Bir Oraletin Siyasal Sentezi

Farkında olmayanların, farkında olmadığının farkına varan başka bir farksız ise kendini onlara lider ilan eder ve 80 milyonda bir farkına varmış o kişiyi bulur ve geri kalan yığını kanalizasyon kapağını açarak bir bok istifi gibi o farkında olanın üstüne salar. Örneklerini dünyanın dört bir yanında görmek mümkündür bunun. Mevzuyu daha da açmalıdır esasında lakin farkında olmayanlara hak verdiğim bazı noktalar var çok konuşmamalı, çok düşünmemeli, çok yazmamalı insan. Neticede az da olsa farkına varmış bir kimse farkında olmayan birbirinden farksızlarla asimile olmak istemez. Çünkü yakından maruz kalır farksızların sohbetine tıpkı şu anda olduğu gibi.

İşte tam çaprazımda bir adam içten dıştan tehditleri okey taşlarıyla anlatıyor. Sarı 6lı haçlı seferlerinde maceraperest bir şövalye oldu ve mavi 7li çoktan bir numaralı düşman olan bir dış mihrak oldu bile, karşısındaki adam acelesi olduğunu son bir tura bu eli bitirmeleri gerektiğini söyledi sonrasında. Bu sözün akabinde tüm Ortadoğu mikserleri ortada karılmaya başlandı kırmızı 5liden sarı 12liye kadar. Farkında olansa düşünmeye koyuldu, kendi somut gerçekliğini düşündü ve tanımladı; hayatı problemlerden ibaretti. Varoluşundan yok oluşuna geçen süre zarfı külliyen problemler üzerine bina edilmiş bir arsaydı ve farkında olmayan bizler için onu rantçı bir çoban en nihayetinde parsel parsel peşkeş çekecekti…

Naci Gürhan
Kendi çapında karalayan,herhangi bir iddiaya mazhar olmayan bir yazar
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Spotify’da Az Bilinen Faydalı ve Eğlenceli Podcast’ler 2
Sonraki
^Kadınları severim^ diyen ve 13 kadını katleden bir seri katil Albert DeSalvo

^Kadınları severim^ diyen ve 13 kadını katleden bir seri katil Albert DeSalvo

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.