Perdenin Arkasındaki Kişi Bölüm 5

Bölüm 5 : Tek Şüpheli GAB…

    Helikopterle merkeze gelince düşünmeye başladılar. Çünkü GAB ( Gizem Araştırma Birliği)’ın merkezinin yerini bilmiyorlardı. Bu çok büyük bir sorundu. Bir kaç saat sonra Tom bir enkaz haberi olduğunu söyledi. Hemen olay yerine gitmeliydiler ama bu GAB’ın kendine çekme planı mıydı işte buna emin olamazlardı.

    Enkaz yeri pek uzak değildi. Gittiler biraz araştırma yaptılar. Sorunun bir arabanın fren balatasının kopmasından meydana gelmişti ama bu kasıtlı mı yapılmıştı? Bunu bilmiyorlardı. Bilgiler topladıktan sonra merkeze doğru yola çıkıyorlardı ki bu esnada arkalarından siyah arabalar yine geliyordu onlarla nasıl başa çıkacaklarını biliyorlardı fakat onları takip etmeliydiler. Onları bir yola çektiler ve motosikletlerinden inip çatışma yaratmayı seçtiler. Adamlar sadece iki arabayla gelmişlerdi. Yaklaşık bir deste adam vardı. Max dört tanesini vurdu sonra Tony de üç tanesini vurmuştu. Bir tane de Natasha vurdu. Son olarak bir kişi kaldı ve o da teslim oldu. Bunu fırsat bilen Max ona hemen onları merkezlerine götürmesi gerektiğini yoksa öleceğini açık bir şekilde belirtti. Bunu duyan ajan çaresiz bir şekilde dediklerini yaptı. Bir kaç dakika sonra bir telefon çaldı. Ajana aitti. Max telefonu açmasını ve arayan kişiye diğerlerinin öldüğünü ve sadece kendisinin kaldığını söylemesini istedi. Ajan telefonu açtı ve konuştu:

–Evet efendim.

Patronu şöyle söze girdi.

–Tuzak işe yaradı mı?

–Hayır efendim üzgünüm.

–Peki kaç kişi kaldınız onları vurabildiniz mi?

 O sırada Max elleriyle bir sayısını gösterdi. Çünkü amacı yeri görüp orası için plan yapmaktı.

–Tek ben kaldım efendim. Ve hiç birini vuramadık.

–Peki şu an ki durumun nedir?

Max ona kaçtığını ve Max, Tony ve Natasha’ın peşinde olduğunu söylemesini istedi.

–Arkamdalar ve ben arabayla kaçıyorum efendim.

O sırada araba durdu ve ajan karşıdaki dağı gösterdi ve mikrofonu eliyle tıkayıp “İşte orası” dedi. O sırada patron:

–O zaman artık hiç bir işe yaramazın, dedi

O an adam bembeyaz oldu ve sonra da Max, Tony ve Natasha’ya baktı. O sırada adam birden sarsıldı ve boğulmaya başladı, eli boğazına gitti ve oracıkta öldü. Biraz sonra arabadan bir alarm sesi gelmeye başladı. Hemen arabayı terkettiler. Koşmaya başladılar ve araba arkalarından patladı. Hepsi savruldu. Tony’nin kafasına bir demir parçası fırladı neyse ki çok zarar görmedi. Max Tom’u aradı ve olduğu yere bir araba göndermesini söyledi.

bunyamin-by
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Şimdi Umudun Nerede Dersen: "Kaf Dağının Arkasında"

Şimdi Umudun Nerede Dersen: "Kaf Dağının Arkasında"

Sonraki
Kıbrıs barış harekatı

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.