Mutluluk Nedir?

Mutluluğun somut bir açıklaması yoktur. Mutluluk kişinin bakış açısına göre değişen baktığı pencereye göre şekillenen bir kavramdır. Kimine göre para kimine göre sağlık kimine göre de huzurdur yani mutluluk kişinin sahip olmak istediği şeye ulaşınca hissettiği yoğun bir histir.  Mutluluk kişinin kendi elinde olan kullanmasını bilene de çok güzel bir hazinedir. Hayat kendi içinde mutluluklarla dolu uzun bir serüvendir ama mutluluğun tadını sadece onu görebilenler çıkarabilir. Mutluluk da mutsuzluk da kişinin kendinde saklıdır hangisini görüp tercih ederse onu yaşar. 

Mutluluğun Formülü Var Mı ?
 – Mutluluğun en önemli formülü elinde  olanla yetinebilmektir. Hep daha fazlasını isteyen biri hiçbir zaman  gerçek mutluluğu tadamaz. Mutluluk kimin ne dediğini, ne düşündüğünü, ne istediğini önemsemeden kendi isteklerini gerçekleştirebilmektir. Mutluluk geçmişe takılı kalmadan gelecekten korkmayarak sadece anın tadını çıkarabilmekte saklıdır. Başkalarının hayatına özenip onun gibi olmaya çalışmakta değil de kendi hayatındaki güzellikleri yaşamakta saklıdır.

Dünyada ki En Mutlu Kişi Kim ?
Bence dünyadaki en mutlu kişi elinde olanla yetinen başkalarının hayatına özenmeyen kendi isteklerini gerçekleştiren kişidir. Herkes sadece kendi hayatı zor sadece kendi hayatında zor şeyler olduğunu düşünür. Her gülen kişiyi mutlu her ağlayanı da mutsuz sanırız ama hayat bazen tam tersini yaşatır. Parası olmayan biri çok parası olanı mutlu hiçbir derdi yokmuş gibi görüyor. Onun gibi olmak istiyor, çok parası olanda diğerini sağlıklı gördüğü için mutlu sanıp onun yerinde olmak ister ama ikiside birbirinin gerçek hayatını bilmez, mutluluk senin elinde ya onu kullanırsın yada elinin tersiyle itip başkalarına bakarak mutsuzluğu tercih edersin. Mutluluk sadece parada , sağlıkta, iyi bir işte, güzel bir ailede saklı değildir. Mutluluk senin için de olan kullanınca da hayatını güzelleştiren çok güzel bir hazinedir. Hayat kısa ve hiçbir şey üzülmeye değmez. Sonuçta çok parası olan da sağlıklı olan da işinde en iyi olan kişi de ölüyor.Önemli olan şey o güne kadar geçen sürede hayatın tadını çıkarıp küçük şeylerle kendini mutlu etmeyi bilmekten geçiyor.

Ceren Palamut
Subscribe
Bildir
6 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Seni Sana Anlatan Ben
Sonraki
Aşk Nedir?

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.