Aşk Nedir?

Bana göre insanların kalbinde bir mayın vardır, bir kişi basar o mayına bir kişi titretir o kalbi o patlama bir kez olur bir kalpte ve ondan sonra kim girerse girsin o kalpte aynı etkiyi yaratamaz.

İnsan bir çok kez sevebilir ama bir kez aşık olur, öyle her insana da aşık olunmaz ki zaten değil mi? Tek olacak ki bir özelliği bir önemi olsun. Bunu nasıl fark ederiz nasıl bir his bilmiyorum tabi her insan için düşünebilirsiniz bunu ama gerçekten aşık olduğunuzda diğerlerinden bir farkı olduğunu anlarsınız zaten.

Kusurlarını görmezsiniz, vazgeçilmez olur sizin için, aslında birine vazgeçilmez denmesinden hoşlanmam kimse vazgeçilmez değildir ama vazgeçmekte ikiye ayrılır bence, birini sevmekten vazgeçemeyebiliriz ama birinden vazgeçebiliriz. Birisi sizi kırıyor, üzüyor, sizi çok fazla yıpratıyor ama yine de onu sevmekten vazgeçemiyor musunuz? Üzerinden aylar yıllar geçiyor ama sevginiz birazcık bile eksilmiyor mu? İşte bunu anlamıyorum hani bir söz var ya, “kim anlamış ki sen anlayacaksın? sen aşıksın bir kere o değil  ki” İşte anlayamıyoruz, sevgi o kadar güzel bir duygu ki hem içini ısıtıyor hem içini yakıyor, aşk ama aşk, sevgiden de öte sadece yaşayan anlar ne kadar güzel olduğunu, ne kadar büyük olduğunu.

Nasıl ya, nasıl vazgeçemezsin seni o kadar kırmışken? Seni o kadar üzdükten sonra arkasına bakmadan giden birini, gittikten sonra seni hiç hatırlamayan birini nasıl sevebiliyorsun hala? Aşık olsanız da anlayamayacaksınız bunu, onu sevmekten neden vazgeçemediğinizi anlamayacaksınız aslında o sizin sevdiğiniz insan olarak da kalmayacak ama o işte, bir zamanlar farklıydı bir zamanlar size baktığında sevgi dolu gözler görüyordunuz. Hala aynı gözler bakıyor olacak ama eskisi gibi bakamıyor olacak.

Aşk şanstır, sizin aşık olduğunuz insan size aşık olmayabilir ama sevebilir sizi belki o bile olmaz. Dedim ya bir çok kez sevebiliriz ancak bir kez aşık oluruz, belki siz asla o mayına basamazsınız ya sizinkine basıldığı içindir ya da sadece sevmişsinizdir. Bunu anlayamazsınız da seviyorken aşık sanabilirsiniz kendinizi belki henüz tanışmamışsınızdır ama hayatınızdaki kişiye aşık olduğunuzu düşünüyorsunuzdur, umarım karşılıksız bir aşk yaşamazsınız, o büyük sevginiz masum aşkınız harcanır o zaman.

umarım yanlış kişi basmaz kalbinizdeki mayına aşkı anlatmaya çalıştım ama aşk anlatılmazmış gerçekten aşk yaşanmak için var ya da ancak yaşayan anlatabilir.

Aşk yaşanmak istenecek en büyük ve en güzel duygudur aynı zamanda sizi en çok kırıp üzecek duygu da aşktır.

1905suzii
Fakat unutmayın ki, her yıkılış yeni kuruluşlar içindir.
Subscribe
Bildir
3 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Mutluluk Nedir?
Sonraki
BURÇİN ÖĞRETMEN KİMDİR?

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.