kooplog nedir?

kooplog, blog yazar ve okurlarını buluşturan bir blog platformudur. Bir haber sitesi değildir 🙂

kooplog'da içerikleri kim üretiyor?

kooplog’da yayınlanan içerikleri, kooplog’un üye blog yazarları üretir.

*Ücretli/Sponsorlu içerikler hariçtir.

Blog ne ola ki?

Blog (weblog), internet günlüğü demektir. Kişisel yazılarınızı biriktirdiğiniz bir web sitesi, sizin blog sayfanızdır.

O zaman ben kendime site kurayım, kooplog’da ne işim var?

kooplog, kişisel bir web sitesi kurmanın gerektirdiği teknik bilgi, zaman ve para gibi engelleri aşmanızı sağlayan, kişisel internet günlüklerini birleştiren bir sosyal medya girişimidir.

Kişisel sitenize yazarak sadece sitenizi takip eden okurlara ulaşabilecekken, kooplog size okuyucu garantisi sağlar ve yazacağınız blog yazılarını, yazıların konusuyla ilgili okuyucuyla buluşturur.

kooplog üyesi olmanın başka ne avantajı var?

Bir dakika içinde kooplog’a üye olarak yalnızca ilgileneceğiniz içerikleri görebileceğiniz kişisel bir akışa ve kendinize göre özelleştirebileceğiniz bir blog profiline sahip olursunuz.

İstediğiniz an hiçbir moderasyona tabi olmadan ve onay beklemeden bir başlık ve bir kapak görseliyle birlikte günlük blog yazılarınızı paylaşabilirsiniz.

Üyelik ücretli mi?

kooplog üyeliği tamamen ücretsizdir.

Peki kooplog nasıl finanse ediliyor?

kooplog, üyeliği ücretsiz tutabilmek için, yaptığı reklam ve sponsorluk anlaşmalarıyla kendini finanse eder.

kooplog’da blog yazarak para kazanabilir miyim?

Henüz bir gelir paylaşım modelimiz bulunmamaktadır.

kooplog yazdığım yazılara müdahale edecek mi?

kooplog, özgürlükçü ve tarafsız bir duruşla ve “asgari müdahale, azami özgürlük” ilkesiyle hareket eder.

kooplog Moderasyon Politikası’na aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

https://www.kooplog.com/kooplog-moderasyon-politikasi/

Blog yazmak istiyorum ama ne yazacağımı bilmiyorum. Nasıl başlayabilirim?

Konuştuğunuzu yazsanız blog olur.

Günlük hayatta çevrenize anlatmak istediğiniz ve sözlü iletişimle aktardığınız ya da aktaramadığınız ne varsa, yazıya dökerek anlatabilirsiniz.

Siz derdinizi anlattıktan sonra, derdinizi özetleyen başlık ve kapak görselini bulmanın ne kadar kolay olduğunu fark edeceksiniz 🙂

Yazılarımın daha çok okunmasını nasıl sağlayabilirim?

Yazılarınızı ve/veya kooplog profilinizi diğer sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çevrenizi ve takipçilerinizi haberdar edebilirsiniz.

kooplog profilimi sosyal medya hesaplarımda nasıl paylaşabilirim?

kooplog profilinize girdiğinizde tarayıcınızda gözüken bağlantı, blog sayfanızın adresidir. Bu adres aşağıdaki şekilde gözükecektir:

https://www.kooplog.com/uyeler/KULLANICIADINIZ

Yukarıdaki bağlantıda “KULLANICIADINIZ” yazan bölüme, kooplog’a kaydolurken girmiş olduğunuz kullanıcı adınızı yazarak da kooplog profilinize ulaşabilirsiniz.

Bu adresi sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak, takipçilerinizin tüm yazılarınıza tek bir bağlantı üzerinden erişmelerini sağlayabilirsiniz.

Yazılarımın ana sayfadaki “Keşfet” bölümünde gözükmesi için ne yapmalıyım?

Ana sayfamızda yer alan “Keşfet” bölümü; birtakım önceden belirlenmiş kriterlere göre (en çok okunan, paylaşılan, yorum ve beğeni alan) kooplog algoritması tarafından doldurulur.

Yazılarınıza etkileyici bir kapak fotoğrafı ve başlık seçmek; yazılarınızı paragraflar halinde ve yazım ve noktalama kurallarına uygun şekilde yazmak; yazılarınızı diğer sosyal mecralarda paylaşmak ve benzeri faktörler, bu kriterleri sağlayarak “Keşfet” bölümünde yer almanızı sağlayabilir.

Her şey iyi güzel de, siteye erişemiyorum, ne yapmalıyım?

Hiçbir şey olmamış gibi yaparsanız bizi mutlu edersiniz 🙂

kooplog, üyeleri sayesinde her gün büyüyen, büyüdükçe kendini geliştiren, Türkiye’den dünyaya bir sosyal medya sunmayı hedefleyen yerli ve özel bir platform.

Bizim görevimiz, sizleri kişisel bir web sitesinin teknik teferruatıyla uğraştırmamak. Ancak büyüme aşamasındayken ara sıra, yerine göre sık sık, teknik sorunlarla karşılaşabiliyoruz. Yaşanan her türlü sorunu en kısa sürede çözüme ulaştırmak için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz.

Bütün bunların dışında sorularım var, ne yapacağım?

kooplog’un resmî kooplog hesabına (https://www.kooplog.com/uyeler/kooplog-com/) özel mesaj gönderebilir ya da bilgi@kooplog.com adresine e-posta göndererek her türlü soru, görüş ve önerilerinizi bize iletebilirsiniz 🙂