Sıkça Sorulan Sorular

kooplog hakkında en sık sorulan sorular ve cevapları

kooplog, blog yazar ve okurlarını buluşturan bir blog platformudur. Bir haber sitesi değildir 🙂

Blog (weblog), internet günlüğü demektir. Kişisel yazılarınızı biriktirdiğiniz bir web sitesi, sizin blog sayfanızdır. Viral içerikler üretmek için de blog alanınızı kullanabilirsiniz.

Hesabının güvenliği için yeni sistemimize eski hesabınla ilk girişte şifre sıfırlamanı öneriyoruz. İzlemen gereken adımlar şu şekilde: Giriş Yap>E-posta ile giriş yap>Şifremi Unuttum> Yeni şifreni kayıtlı e-posta adresine gelen kod ile birlikte gerçekleştir. Sonrasında “Stüdyo” sekmesinde Sosyal Ağlarım bölümünden Google, Facebook ve LinkedIn hesaplarını bağlayabilir, tek tıkla giriş yapabilirsin. 

İzlemen gereken adımlar şu şekilde: Giriş Yap>E-posta ile giriş yap>Şifremi Unuttum> Yeni şifreni kayıtlı e-posta adresine gelen kod ile birlikte gerçekleştir.

kooplog’da yayınlanan içerikleri, kooplog’un üye blog yazarları üretir.

*Ücretli/Sponsorlu içerikler hariçtir.

Profilinden düzenlemek veya silmek istediğin yazına girerek aşağıda açılan “Düzenle” ve “Sil” seçeneklerine giderek dilediğin işlemi yapabilirsin.

kooplog, kişisel bir web sitesi kurmanın gerektirdiği teknik bilgi, zaman ve para gibi engelleri aşmanızı sağlayan, kişisel internet günlüklerini birleştiren bir sosyal medya girişimidir.

Kişisel sitenize yazarak sadece sitenizi takip eden okurlara ulaşabilecekken, kooplog size okuyucu garantisi sağlar ve yazacağınız blog yazılarını, yazıların konusuyla ilgili okuyucuyla buluşturur.

Bir dakika içinde kooplog’a üye olarak yalnızca ilgileneceğiniz içerikleri görebileceğiniz kişisel bir akışa ve kendinize göre özelleştirebileceğiniz bir blog profiline sahip olursunuz.

İstediğiniz an hiçbir moderasyona tabi olmadan ve onay beklemeden bir başlık ve bir kapak görseliyle birlikte günlük blog yazılarınızı paylaşabilirsiniz.

kooplog üyeliği tamamen ücretsizdir.

kooplog, üyeliği ücretsiz tutabilmek için, yaptığı reklam ve sponsorluk anlaşmalarıyla kendini finanse eder.

Henüz bir gelir paylaşım modelimiz bulunmamaktadır.

kooplog, özgürlükçü ve tarafsız bir duruşla ve “asgari müdahale, azami özgürlük” ilkesiyle hareket eder.

kooplog Moderasyon Politikası’na aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

https://www.kooplog.com/kooplog-moderasyon-politikasi/

Gelişmiş yazı aracımız sayesinde yazdıkça sana öneriler vereceğiz. 

Yazılarınızı ve/veya kooplog profilinizi diğer sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çevrenizi ve takipçilerinizi haberdar edebilirsiniz.

kooplog Sosyal ile yazılarınızı takipçilerinize duyurabilir ve iletişimde halinde olabilirsin.

kooplog profilinize girdiğinizde tarayıcınızda gözüken bağlantı, blog sayfanızın adresidir. Bu adres aşağıdaki şekilde gözükecektir:

https://www.kooplog.com/uyeler/KULLANICIADINIZ

Yukarıdaki bağlantıda “KULLANICIADINIZ” yazan bölüme, kooplog’a kaydolurken girmiş olduğunuz kullanıcı adınızı yazarak da kooplog profilinize ulaşabilirsiniz.

Bu adresi sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak, takipçilerinizin tüm yazılarınıza tek bir bağlantı üzerinden erişmelerini sağlayabilirsiniz.

Dilerseniz seçtiğiniz yazılardan koleksiyonlar oluşturarak bağlantılarını herkese açık şekilde paylaşarak bir arşiv de oluşturabilirsiniz.

Ana sayfamızda yer alan “Keşfet” bölümü; birtakım önceden belirlenmiş kriterlere göre (en çok okunan, paylaşılan, yorum ve beğeni alan) kooplog algoritması tarafından doldurulur.

Yazılarınıza etkileyici bir kapak fotoğrafı, iç görseller ve başlık seçmek; yazılarınızı paragraflar halinde ve yazım ve noktalama kurallarına uygun şekilde yazmak; yazılarınızı diğer sosyal mecralarda paylaşmak ve benzeri faktörler, bu kriterleri sağlayarak “Keşfet” bölümünde yer almanızı sağlayabilir.

Hiçbir şey olmamış gibi yaparsanız bizi mutlu edersiniz 🙂

kooplog, üyeleri sayesinde her gün büyüyen, büyüdükçe kendini geliştiren, Türkiye’den dünyaya bir sosyal medya sunmayı hedefleyen yerli ve özel bir platform.

Bizim görevimiz, sizleri kişisel bir web sitesinin teknik teferruatıyla uğraştırmamak. Ancak büyüme aşamasındayken ara sıra, yerine göre sık sık, teknik sorunlarla karşılaşabiliyoruz. Yaşanan her türlü sorunu en kısa sürede çözüme ulaştırmak için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz.

Kayıt olduğunuz e-posta adresi üzerinden bilgi@kooplog.com e-posta adresine “Hesabımın silinmesini istiyorum” yazarak hesabınızın silinmesini talep edebilirsiniz.

kooplog’un resmî kooplog hesabına (https://www.kooplog.com/uyeler/kooplog-com/) özel mesaj gönderebilir ya da bilgi@kooplog.com adresine e-posta göndererek her türlü soru, görüş ve önerilerinizi bize iletebilirsiniz 🙂

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.