Uzun Mesafe İlişkisi

      Siz hiç sevdiklerinizi arkanızda bırakmak zorunda kaldınız mı ? Bir önceki yazıda bahsettiğim gibi ben hayatımın her anında bunu yaptım. Sevdiğin sevmediğin ne varsa yitip gidiyor. Geriye bir tek arkadaşlarınla arada sırada konuşmalar ve sevdiğin insan kalır ama tabi o da seni seviyorsa ki kalsa bile ne kadar sağlıklı bir ilişki olabilir bu ? Emin olun böyle bir ilişkiyi dibine kadar yaşamış biri olarak elimden geldiğince kafamın içindekileri açıklamaya çalışacağım.

      Öncelikle özlemden bahsedelim. Özlem burda tam bir baş belasıdır. Her an görmek, her an sesini duymak, her an koklamak, sarılmak, öpmek istediğin kişi çok uzağında olur. Ona koşmak istersin koşamazsın. Onunla vakit geçirmek istersin geçiremezsin. Zaten herşeyiniz sanal alemden ibaretken artık sarılmak, öpmek bile sanal olmaya başlar.

        Sonra bu mesafeden dolayı sorunlar ortaya çıkmaya başlar. En ufak şeyde kavga etmeler, kıskanmalar, birbirine patlamalar vs. sizi derinden yaralar ama yanınızda değilken bile sevdiğiniz kişiye ne kadar küsebilirsiniz ki ? En sonunda pişman olup onun açtığı yaraları yine o sarar. Eğer gerçekten sevmişseniz her üzülüşüne, her ağlayışına siz koşar; yanında olsanız dahi hissettiremeyeceğiniz kadar iyi gelirsiniz ona..      

      Gelelim en önemlisine… “GÜVEN OLAYI”.. Güven olmazsa olmaz tek şeydir. Siz isterseniz 3 sene 5 sene boyunca güvenini kırmayın yine en ufak bir olayda ayrılacak duruma gelebilirsiniz. Zaten o kadar mesafeden güven verebiliyor olmakta sizin karakterinizin kalitesidir. Güven yoksa hiçbirşeydir bir daha toplanması imkansıza yakındır.

       4 seneye yakın mesafe ilişkisi yaşamış biri olarak belirtmek isterim ki insanlara ne kadar saçma gelsede, dışarıdan bir sürü gereksiz insanın gereksiz nasihatlerini dinlemek zorunda olsanızda bu eşsiz bir deneyimdir. Kolay kolay kırılamayacak bağlar kurarsanız normal bir ilişkiden daha güçlü, daha aşk dolu, daha güzel bir olayın içinde bulursunuz kendinizi. Ama malesef layıkıyla yerine getirsenizde bazı sebeplerden bitebiliyor bu ilişkide. Sonraki yazılarda mutlaka bahsedeceğim. Şimdilik sağlıcakla kalın…

Ebubekir Kalın
Subscribe
Bildir
3 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Başarı İmkansız Değil!

Başarı İmkansız Değil!

Sonraki
Dizi Listem

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.