Hamilelik Sürecinde Seks Hayatınızda Dikkat Etmeniz Gerekenler

Hamilelikte cinse hayat

Hamilelik süreci çiftler için çalkantılı geçmektedir. Bazı anlayışlara göre hamilelikte cinsel hayatınız biter gibi düşünceler vardır. Çiftlerin hamilelik sürecinde en çok merak ettikleri sorulardan birisi de “Acaba hamilelik sürecinde seks yapabilir miyiz?” sorusudur. Herkes bir şey söyleyedursun gelin yapılır mı yapılmaz mı bakalım.

Hamilelikte cinse hayat

Hamilelik Sürecinde Cinsellik Mümkün Mü?

Hamilelikte seks mümkündür efendim. Tabi ilişkiyi engelleyecek ekstra bir durumunuz yoksa. Regl dönemi gibi… Hamilelik sürecinde seks yapmanızda bir sakınca yok ama o rengarenk fantazi dünyanızı biraz daha sakinleştirmeniz gerekecek. Gayrı zamanda partnerinizle aklınıza gelen her şeyi denemeniz gayet hakkınızdı. Lakin unutmayın artık yalnız değilsiniz.. E biraz da dikkat edecekseniz artık.

Hamilelik Sürecinde Seks Hayatınızda Dikkat Etmeniz Gerekenler

Hamilelik döneminde ilişkinin yarıda kalmaması ve ilişkinin kaliteli olmasına adına avantajlı pozisyonlar vardır. Hamilelikte iki tarafında rahat hissedeceği en ideal pozisyonlar erkeğin altta olduğu ve doggy diyede bilinen köpek pozisyonlarıdır. Çiftlerin yan yatar vaziyette durduğu ve erkeğin arkada olduğu kaşık pozisyonu da yine rahat edebileceğiniz bir başka pozisyondur. Bu pozisyon partnerinizle hem daha yakın ve sıcak bir bağ kurmanızı hem de hamilelik döneminde yorgunluk eşiği düşen kadınların daha az efor harcamasını sağlar.

Kaşık pozisyonu

Misyoner ise ilk üç ayda elverişliyken hamileliğin sonraki dönemlerinde karnın büyümesi ile kaçınılması gereken bir pozisyondur. Hamileliğin ileri safhalarında sırt üstü yatmak kadın bedenine zararlı olmaktadır. Misyoner pozisyonunda kadın bedenine yapılacak baskı rahmin ana toplardamara binen yükü ağırlaştırır. Ve bu durum beraberinde alt bedenden kalbe doğru giden kan akışının azalmasına yol açabilir.

Uzmanların Tavsiyeleri

Hamilelikte seks yapmanız kendinizi rahat hissettiğiniz sürece sakıncasızdır. Uzmanlar yalnızca belli başlı sorunlar olduğunda seks yapılmamasını söylüyor. O sebeplerden bazıları şunlardır: Plasenta-previa, erken doğum veya erken membran rüptürü gibi durumlardır. Bunlar siz de yoksa ve halen seks konusunda çekinceleriniz varsa kadın doğum uzmanınıza danışmayı ihmal etmeyin.

Hamilelikte Çok Daha Çekicisiniz

Hamilelik döneminde kadınlar aldığı kilolardan kaynaklı olarak kendilerini beğenmemeye meyillidirler. Böyle bir şey kesinlikle yok. Aynadan gördüğünüzden çok daha çekicisiniz. Fazlalıklar elbet bir gün gidecek ama siz yine aynı kalacaksınız. Hatta partneriniz hamilelikte sizi daha da çekici bulabilir. Hamileliğin etkisiyle büyüyen göğüsleriniz ve hamileliğin doğurganlığın bir emaresi olması erkek tarafından dikkatten kaçmayacak detaylardır. Kendinizi beğenmediğiniz dönemlerde bu gerçeği unutmayın ve partnerinize doğru yanaşın. Unutmayın siz ona bir giderseniz o size koşacaktır. Eee erkek sonuçta koşmayıp napacak. 🙂

Orgazm Şöleni

Yapılan araştırmalar neticesinden hamile kadınların sinir ucu hassasiyetleri önceki dönemlere göre arttığı görülmüştür. Genital bölge de hassasiyetin artması ve vücuttaki oksitosin seviyesinin artışı daha şiddetli orgazmlar yaşamanıza sebep olurlar. Eğer halen aklınızda hamilelikte seks yapmak ile ilgili bir çekince varsa tüm bunlardan sonra bir daha düşünün…

 

 

Cinsel Orhan
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Sen Değerlisin..
Sonraki
Farklılaşmış Bedenlerdeki Aynı Ruhlar
Farklılaşmış Bedenlerdeki Aynı Ruhlar

Farklılaşmış Bedenlerdeki Aynı Ruhlar

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.