Son Dönemlerin En Çok Tercih Edilen Grubu: BTS

BTS‘in ilk üyeleri 2010 ve 2011 yıllarında Big Hit’in “Hit it” yarışmalarındaki stajyer seçmeleriyle işe alındı . Grubun oluşması tam 3 yıl sürdü. Bu süreçte 50’den fazla stajyerin gruba uygun olup olmadığını belirlemek için denendiği söylenir.

BTS‘in kuruluşunun ilk adımları 2010 yılında atıldı. Big Hit Entertainment yeni ve rakibi olmayacak özel bir erkek grubu kurmak için 2010 yılında kursiyer toplamaya başladı. Yani üyeler öyle damdan düşer gibi 2013’te bir anda bir araya getirilip grup oluşturulmadı. BigHit oldukça seçiciydi.

Peki Nedir bu BTS?

BTS, diğer adıyla Bangtan Boys, Big Hit Entertainment tarafından oluşturulan, 7 üyeden oluşan Güney Koreli grup. Grubun hayranlarına “ARMY” denmektedir.

Korece, Japonca ve İngilizce bilen RM, grubun lider ve atanmış sözcüsüdür. Roller açısından RM, Suga ve J-hope rapçiler, Jin, Jimin, V ve Jungkook vokalistlerdir. Sahnede J-hope, Jimin ve Jungkook’a “dance-line” lakabı takılırken, genellikle Jin ve V özellikle kırmızı halıda kalıcı izler bırakıyor.

BTS in amacı ne?

BTS adlı Güney Koreli müzik grubunun “Cinsiyetsiz toplum” projesini enjekte etmek amacıyla kurulduğu öğrenildi. … BTS‘nin kadın görünümlü erkek üyeleri aracılığıyla “Z” nesli bozulurken Toplumsal cinsiyet eşitsizliğine karşı mücadelede İstanbul Sözleşmesi’nin önemi bir kez daha gündeme geldi.

A.R.M.Y ne demek ?

Gelelim bts‘in fanlarına ne isim veriliyor? 9 Temmuz 2013 tarihinde A.R.M.Y resmi fandom ismi seçildi. Anlamı ise “Adoreble Representative M.C for Youth” yani türkçesiyle “gençliğin sevimli temsilcileri”. Ordu anlamıyla da bts‘in eski anlamı olan “kurşun geçirmez izciler” in askerleri diyebiliriz aslında

Dünyaca ünlü K-Pop grubu BTS, elde ettikleri başarılar kadar kazançlarıyla da dikkat çekiyor. Somag News’un haberine göre grubun gelirleri toplamda 40 ila 50 milyon dolara (yaklaşık 300 ila 370 milyon TL) ulaşırken BTS‘in üyelerinin gelirleri birbirinden farklılaşabiliyor.

Şimdide sıra sıra üyelerin kimliklerine bakalım

RM

RM” gerçek adıyla Kim Nam-joon, 12 Eylül 1994, Ilsan, Güney Kore doğumludur. 

doğum tarihi : 12 eylül 1994 (26)

boy: 1.81

burç: başak

kardeşleri : kim Geong Min 

JİN

Kim Seok-jin, sahne adıyla Jin, Güney Koreli şarkıcı ve söz yazarı. Güney Koreli BTS grubunun vokali ve yüzüdür.

doğum tarihi: 4 aralık 1992 (28)

boy : 1.79

burç: yay

kardeşleri : kim seok joong

SUGA

Min Yoongi, Güney Koreli rapçi; idol ve prodüktör. Bighit Entertainment altında BTS grubunun bir üyesidir.

doğum tarihi: 9 mart 1993 (27)

boy: 1.74

burç: balık

kardeşleri: Min Geum Jae

J HOPE

Jung Ho-seok, daha çok bilinen sahne adıyla J-Hope, Güney Koreli rapçi, dansçı ve söz yazarı ve producer. Ayrıca Big Hit Entertainment altındaki BTS grubunun ana dansçısı, rapçisi ve alt vokalidir. 

doğum tarihi:18 şubat 1994 (26)

boy:1.77 

burç: kova

JİMİN

Park Jimin, Güney Koreli şarkıcı, dansçı ve söz yazarı. BTS’in ana dansçısı ve vokalistidir 

doğum tarihi:1995 (25)

boy:1.74 

burç: terazi

kardeşleri: park jihyun 

V

Kim Tae-hyung ya da sahne adıyla V, Güney Koreli şarkıcı, şarkı yazarı ve oyuncudur. Güney Koreli erkek grubu BTS’in üyesidir.

doğum tarihi:30 Aralık 1995 (25)

boy: 1.79

burç: oğlak

JUNGKOOK 

 Jeon Jung-kook, daha çok bilinen adıyla Jungkook, Güney Koreli şarkıcı ve söz yazarı. BTS grubunun en genç üyesi ve ana vokalidir 

doğum tarihi: 1 eylül 1997 (23)

boy: 1.79

burç:başak

kardeşleri: jeon jung hyun

BTS ne kadar kazanıyor ?

Big Hit Entertainment, 2019’dan yaklaşık 587,9 milyar won (yaklaşık 495,3 milyon $) konsolide gelir elde etti; bu, geçen yılın yaklaşık iki katı. Şirket ayrıca 97.5 milyar won (yaklaşık 82.1 milyon $) işletme kârı elde etti. 

BTS üyeleri askere gidecek mi ?

Dünyaca ünlü Güney Koreli pop grubu BTS‘in üyelerinin ülkelerindeki zorunlu askerlik servisinden muaf tutulmayacağı açıklandı. Güney Kore Savunma Bakanlığı, askerlikten muafiyet sisteminde bir değişime gitmeyeceklerini açıkladı

BTS’in ne kadar ödülü var ?

2018 yılında grammy müzik ödüllerine katıldılar. Bunun dişinda sadece 2017 yılında 182 ödül kazandılar.( aldığım bilgi kadarıyla 2020 yılını bulamadım)

Evet! benden bu kadar bir sonraki yazıda görüşürüz hoşça kalın 

aşağıya bir kaç BTS şarkısı ekliyorum…

  • BTS (방탄소년단) ‘Dynamite’  
  • BTS (방탄소년단) ‘Black Swan’
  • BTS (방탄소년단) ‘ON’
  • BTS (방탄소년단) ‘Life Goes On’

BTS ile kalın…

lavinia
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Etiketler ve algılarımız
Sonraki
ŞİDDET,CİNSİYETLE ALAKALI DEĞİL.

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.