K-DRAMA SERİSİ:POLİCE UNİVERSİTY

Kaynak belirtilmedi

    

     Merhaba sevgili okurlar.Bu yazımı bir seri yazısı olarak başlatıyorum.İzlediğim k-dramaları sizler için yorumlayacağım.Serimizin ilk dizisi “Police University”.

    İlk olarak sizlere dizi hakkında biraz bilgi veriyim.Dizi Kang Sun-ho adlı hayatta daha önce hiç amacı olmamış,üniversite seçimi için ne yapacağını bilmeyen bir öğrencinin bir kıza aşık olup onun peşinden polis akademisine gitmesiyke başlıyor.Fakat burada onu geçmişte yaptığı bir hata karşılar ve onu telafi etmeye çalışır.Okulun profesörlerinden birinin yıllardır peşinde olduğu bir çeteyi yakalanmasına yardım eder.Peki ,sizce nasıl okula yeni gelen bir öğrenci böyle olaya karışır? Profesör buna nasıl izin verdi? Yaptığı hata neydi?Yoksa bir suç mu işlemişti?

    Genel olarak bakarsak başarılı ve güzel bir dizi.Fakat beklentilerime karşılık benim için bir hayal kırıklığı olduğunu söyleyebilirim.Heyecan ve içerik açısından izleyiciyi doyuran bir yapım fakat ana konuya fazla odaklı kalınmış.Çevredeki küçük olaylar fazla göz ardı edilmiş.Ben izlerken Kang Sun-ho ve babasının yıllar sonra kardeşiyle de aştığı bu görünmez duvar fazla geride kalmış.Oysaki kişilik olarak onu etkileyen ve kararlarında baskın olan etkenler onlar.Fakat dizide bu bağlam bir iki yer dışında ele alınmamış.Ki alınan yerlerde de üstün körü geçilmiş.Açıkçası babası ve kardeşiyle ailesel ve kendini yabancı hissetme durumunu atacağı bir durum beklerken baştan sona onlara bir yabancı olarak kalması beni hayal kırıklığına uğrattı.Bir diğer durum ise sanal arkadaşı Yu Dong-man ile Kang Sun-ho sözde çok iyi arkadaşlarken ve sırlarını yıllarca paylaşmışlarken yüz yüze geldiklerinde her fırsatta aralarındaki bağa dikkat çekilsede haklarında hiçbir şey bilmeyen kişiler gibi bir izlenim oluşuyor.

   Sıradaki durum Kang Sun-ho ve Kang -hui arasındaki aşk.Her şeyin bu aşkla başlamasına rağmen dizide bir kaç romantik sahne ve bazı doldurmalık sahneler dışında yer almıyorlar.İlk defa amacı Kang hui ile şekillenen Kang Sun-ho bence aşkını tam yansıtamıyor izleyiciye.Açıkçası ilk bölümden sonra bu çifti heyecanla beklerken hayal kırıklığı yaşadım.Daha önce de dediğim gibi ana konu etraftaki diğer olayları gölgede bırakmış. Bu kadar ana konunun yoğunluğundan bahsetmişken bunun seyir zevkinide anlatmak gerek. Sürekli heyecan ve olay olması güzel.Olayların bağlantısı, yoğunluğu da öyle.Fakat gizem olarak iyi olduğunu söyleyemeyeceğim.Çoğu şey tahmin edilebilirdi.

   Eğer sizi yormayacak,sakin bir dizi izlemek istiyorsanız önerebilirim.Dizi ile ilgili sorunuz olursa ya da konuşmak isterseniz yorumlara bekliyorum.

Zuhal Demirkan
Herhangi bir sokaktan geçen herhangi biri
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
‘Bir insanın ölmesinin birden fazla yolu var’

‘Bir insanın ölmesinin birden fazla yolu var’

Sonraki
PARADOKS MU DEDİK ACABA ?

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.