Locke

Rutin giden bir hayatın varken birden bire bir durum seni senden alsa nasıl hissedersin.Başrolde Tom hardy nin oynadığı psikoloji ve dramanın birleştigi bir film.Ayrıca Yönetmen Steven Knight ın, hem senaryosunu yazıp hemde yönnettigi bir filimdir.Şimdide biraz konuyu sizlere aktarayım.

Konusu

İvan Bir yapı şirketinde yetkili pozisyonundadır.Bir gün akşam işden çıktıktan sonra yola koyulur.Yola koyulmasının sebebi daha önce gitmiş olduğu bir toplantı seyahatinde iş arkadaşıyla tek gecelik ilişki yaşayıp bunun akabinde dogan sonuçtan ötürü  bir bebek sahibi olacaklarıdır.İvan ise geçmişte babasının onu bırakmasına kızgın oldugu için bu insanı bırakmayacaktır.Fakat İvan evli ve 2 çocuk babasıdır.

Görüşlerim

Filim psikoloji konusu nu çok iyi işlemiş diyebilirim.Tek bir ortamda geçmesi psikoloji olarak İvan ın yaşadıgı baskı durumunu nitelendiriyor.Fakat bu baskılara karşı dayanıklı olmamızı bize neticede gösteriyor.Tom hardy nin oyunculuğu artık karizmasımı dersiniz yakışıklılığımı filmi sizlere sıkmadan izlettiriyor fakat konunun sürekli bir belirsizlik içinde olmasınında etkisi büyük tabiki.Filmin ilk kısmı psikoloji daha çok ele alırken ikinci kısmı ise hem psikoloji hemde dramayı gözler önüne seriyor.Ayrıca yönetmenin hem senaryodaki psikoloji durumu bizlere iyi aktarması herşeyden önce yönetmenin bir başarısı diyebiliriz.Son olarakta lütfen gerçek sevgiyi bulun ve öyle kalın.

Başka hangi aktör bu rolü iyi yapabilirdi

Kimine göre bir çok aktör bu rolü yapabilir tabiki. Fakat burda esas olan  uyumu neticelendirebilmek.Ben De Nironun bu konuda daha iyi oynuyacağını düşünüyorum.Denironun method oyunculuğu bu filme çok şey daha katabilirdi diye düşünüyorum.Çünkü Taxi Drive da psikoloji bozuk olan bir karakteri canlandırmıştı ve performansı çok iyi yorumlar almıştı.Ayrıca Deniro nun böyle nasıl denir kendide özgü bir gizemliligi var diye düşünüyorum. Şimdide dilerseniz bilinmeyenlere göz atalım.

Filim Hakkında Bilinmeyenler

  • Çekimler 8 Geceden Fazla sürdü.
  • Çekimleri yapan ekip sadece kameraların hafıza kartını degiştirmek için ara verdi.
  • Filim baştan sona nerdeyse bir 5 dk sı hariç hep tek mekanda yani arabada geçmiştir.
  • Filim 2 milyon amerikan dolarına çekilip.5milyon amerikan doları hasılat yapmıştır.
  • Filimdeki diger karakterler sadece telefonda gerçek zamanlı ses kaydıyla filmin içine dail olmuştur.
beratkaanblog
Neticede herkez birşey yazar.Önemli olan ise bize ne belirttigidir isteklerimizi karşılamasıdır.
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Ateş Böcekleri
Sonraki
İNANILIR GİBİ ŞEYLER

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.