Farkındalık ile yalnızlık ilişkisi

bu ikisi arasında kesinlikle doğru orantı vardır. farkındalığınız ne kadar artarsa o kadar yalnızlaşıyor ve kafa dengi insan bulmakta zorlanıyorsunuz. etrafınızdaki insanların yaptığı çoğu şey boş ve anlamsız gelmeye başlıyor. hatta dönüp geçmişinize baktığınız zaman kendinizin de ne kadar boş birisi olduğunuz yüzünüze tokat gibi çarpıyor ve zamanında ben de dışarıdan böyle mi gözüküyordum diye kendinizle ufak bir çatışma yaşıyorsunuz.

fakat bu durumun en güzel yanı ise bu durumun farkına varmış olmanız. işte tam bu farkındalık noktası sizin yalnızlığınızın kesiştiği nokta oluyor. bundan sonra hayatınıza alacağınız insanları adeta bir elekten geçirir gibi sorgulamaya başlıyorsunuz.

sizi mutlu ve mutsuz eden şeyleri daha net ayırt edebiliyor, hangi tarzda insanların size iyi hissettireceğinin ayrımını daha iyi yapabiliyorsunuz.

insanın kendisine yapabileceği en iyi şeylerden birisi budur. farkındalığınız arttıkça kendinizi daha iyi tanıyor ve aslında etrafınızdaki insanlarla çok yüzeysel ve saçma ilişkiler kurduğunuzun farkına varıp kendinizin kıymetini daha iyi biliyorsunuz. bu durum da beraberinde güçlü olmayı getiriyor.

çünkü sahte ilişkiler yerine kaliteli ve bilinçli bir yalnızlık her zaman daha iyidir.

farkındalığının artması demek, kendini kültürel olarak da geliştirmek anlamına geliyor. çok geniş bir yelpazeye sahip bu ”farkındalığın artması” bir çok şekilde farkındalığınızı arttırabilirsiniz. siyasi olur, sanatsal olur, kültürel olur… olur da olur. doğal olarak zamanında can ciğer olduğunuzu ve en yakın arkadaşım dediğiniz ve büyük anlamlar yüklediğiniz o arkadaşlarınızın aslında çok boş ve yerinde sayan insanlar olduğunu fark ettiğiniz zaman yüzleşiyorsunuz bu durumla. bunun farkına varmanız da sizin onlar gibi yerinde saymamanızdan kaynaklı.

toplumun ne kadar cahil ve yozlaşmış olduğu ortada, cehaletin bu kadar tavan yaptığı bir dönemde kaliteli insana rastlamak samanlıkta iğne aramak gibi bir şey haline geldi. işte bak bu sebeplerden dolayı da yalnızlaşmış oluyorsun. istersen etrafında binlerce arkadaşın olsun aynı frekansı bulamıyorsan yine yalnızsın.

Hep yalnızlık var sonunda

Yalnızlık ömür boyu 

MFÖ

halil-tekin
Subscribe
Bildir
3 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Sınırları Aş
Sonraki
Diğerleri

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.