Diğerleri

Her insan normal midir? Ben normal olmayı seçmiyorum. Oldukça sıkıcı, ötekilerden olmak varken sıkıcı bir normal olmayı seçmiyorum. Hayatım boyunca benim çok iyi koşullarda büyümeme yardımı olan insanlara şükretmeyi reddettim. Onu yapma, bunu yapma. HADİ AMA HİÇ BİR ŞEY YAPMICAKSAM BU DÜNYADA İŞİM NE!? Aynen öyle, sabahtan akşama kadar uyumayıp eğlenmek, yatakta zıplayıp şarkı söylemek, sokağın ortasında dans etmek, kaykay sürerken sürekli yaralanmak, dondurmayı üstüne başına dökerek yemek benim olayım bunlar ve dahası…

Benim sınırlarım yok, dar çerçevelerin arasında büyümek. Ağhh çok kötü, bu yüzden bu yazının bir kategorisi yok, benim gibi… Ama zorunlu olduğu için bir şeyler seçiceğim.

İnsanlara sınır koymak bence barbarca. İnsanları aşağılamak, bu tamda normal, sıkıcı züppelere göre bir şey… Her normal insan kötü değildir. Ama normal insanların her şeyi farkında olmasalar da aynıdır ve planlıdır. Ama diğerleri farklıdır ve gelişi güzel yaşayıp hayatın tadını çıkarırlar. Sorumluluklar elbette oluyor. Ama aklınızı dinlemeyerek hareket ederseniz ne demek istediğimi anlarsınız. Sorumluluklarınız yerinde, başarılı, kendi halinde, istediğini yapan, yetenekli ve en önemlisi istediği kişi olan bir insan olursunuz.

Bu gün yaşadığım yerde evimde oturup karanlık odamdaki bilgisayarımdan bu yazıları yazıyorum. Sonunda kendimi ifade ediyorum.

Ötekilerden biri
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Farkındalık ile yalnızlık ilişkisi

Farkındalık ile yalnızlık ilişkisi

Sonraki
Bir cümle ile hayat değişir mi?

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.