Sınırları Aş

Hepimizin bir hayali var değil mi? Birçok istediğimiz ama yapmaktan kaçınmak zorunda kaldığımız şeyler. Bazılarımızın aileleri engel olurken bunlara bazılarımız içinse durum bambaşka. Peki biz bu hayallerimizden emin miyiz? Seneler boyu yapmak istediğimiz şeyi kendi irademizle mi seçtik? Yoksa topluma ayak uydurmayı mı planladık her zaman? 

 18 yaşlarında bireyler olarak geleceğimizin bir sınava bağlı olduğuna inanıyoruz hepimiz. Evet bir nevi öyle aslında ama sınavdan sonra gelecek sorunlara hepimiz hazır mıyız? Sınavımız iyi geçti ve istediğimiz bir üniversiteyi kazandık diyelim. Peki sonra ne olacak? Başımıza gelecek çoğu sorundan habersiz ilerlemeye devam edeceğiz, yıllar geçtikçe sorumluluklarımız artacak. İlerleyen yıllarda iş sahibi olmak için çabalayacağız ve bunun içinde sorunlarımız çıkacak. Size okumayın demiyorum bende 18 yaşındayım bende sınava bağlı olmak zorunda kalan bir bireyim. Ama benim ideallerime giden yol sınav yolundan geçiyor. Sizin içinde aynıysa en iyisi için çabalamamız gerken bir süreç olacak, strest, bunalım, depresyon bunlar gibi şeylerle başbaşa kalacağız atlatmak zor olacak, kendimiz çabalayacağız çünkü. Bunun için gerçek hayallerinizi belirleyin toplumun çizdiği sınırda takılı kalmayın. Çünkü biz insanlar sınırlı alanda gelişmiyoruz sadece robotlaşıyoruz. Belirlenen sınırı aşın kendi düşüncelerinizle, kendi attığınız adımlarla gerçek hayallerinize ulaşmaya çalışın. Gelişin! Sınırların ardında gelişin farklı olacaksınız insnalar sizi deli gibi görecek ama bu kimin umrumda ne yaparsak yapalım, sınırların içinde kalsakta kalmasakta bizi hep yargılayanlar olacak zaten. Bu yüzden sınırların ardında adımlarını at. Ve kendi kişiliğini oluşturarak ilerle. Hayatın sınavdan ibaret olmadığını sınavsız da birçok şeye sahip olacağınızı bir mesleğin olacağını öğren. Eğer seni bekleyen sınavla başlayan uzun süreci kadıramayacaksan.. 

okur

Yazar: dielate

Blog OkurBlog Yazar

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 Yorum

  1. Aslında hepimiz aynı şeyi düşünüyoruz ama bazılarımız bunları yansıtmaya korkuyor bunun sebebi de aile okumazsan bir şeye sahip olamazsın, ders çalış, kafana takma, düşünme bunun gibi şeylerle dolu sözlerle dolu hep. Gerçekten yorucu ve bunu nasıl çevireceğimizi bile bilmiyorum. Elimden bir şey gelsin isterdim 🙁