Kore Dizilerine Bir Şans Verin Derim

İste benim k-drama ilk 5 listem

daha çok yetişkin romantik komedi ye dayalı bir liste daha sonrasında okul ve gençlik içeriğe sahip olanları listeliyeceğim sizler için.

  • Descendants the of sun 2016

IMDb: 8.4Tür: Dram, romantik, aksiyon

Birleşmiş milletlere bağlı olarak görev yapan yüzbaşı Yoo Shi-Jin ve doktor Kang Mo-Yeon, bir hırsızlık vakası yüzünden hastanede karşılaşırlar. Tanıştıktan sonra birkaç kere randevuya çıkarlar fakat Yoo Shi-Jin’in zamansız çıkan işleri yüzünden yollarını ayırırlar. Yoo Shi-jin, Kang Mo Yeon ile ayrılığından sonra yurt dl0ışına göreve gitmiştir. Kang Mo-Yeon ise çalıştığı hastaneden ekip arkadaşlar ile birlikte yurt dışına gönüllü doktor olarak gitmiştir. İkisi de tekrar tahmin etmedikleri bir yerde bir araya geleceklerinden habersizdir ve zorlu şartlar altında çalışırken duyguları zamanla onlar fark etmeden aşka dönüşecektir.

Ah siz iMDb nin puanına aldanmayın tam anlamıyla 9.5 lik bir dizi deli aksiyon sevimli bir aşk ah keşke ben olsam dediğiniz binlerce sahne eger bi diziye başlıcaksanız önceliğiniz olsun. Benim bu diziyi bi 7 kere telrar izlemişliğim var moralimi düzeltip hayal kurmamı sağlıyor. Ah o baş rol bigbos yokmu kesin aşık olucaksınız.

Another miss oh 2016

IMDb: 7.9Tür: Romantik, komedi, fantastik,

Hayatları bambaşka fakat isimleri aynı. Oh Hae Young ortalama görünümlü, ortalama zekada birazda sakar bir kadındır. Küçüklükten beri popüler, yetenekli ve iyi bir zekası olan diğer Oh Hae Young’un gölgesinde kalmıştır. İroni olan ise liseden mezun olduktan sonra aynı şirkette Müdür Yardımcısı ve Ekip Yöneticisi olarak çalışmaya başlamalarıdır.

Kesinlikle kendimi hunharca gülerken salya sümük aglarken bulduğum çok samimi bir dizi özellikle Eric’in cazibesine kapılmadan edemiyorsunuz. Ben en az 5 sefer tekrar izlemişimdi

  • She was pretyy 2017

IMDb: 7.8Tür: Romantik, komedi

Kim Hye Jin, varlıklı bir aileden gelme çok güzel bir kızıdır. İlk aşkı Ji Sung Joon ise kilolu ve herkes tarafından dışlanan bir oğlan çocuğudur. Ne var ki yolları ayrılır ve Sung Joon Amerika’ya taşınır. Yıllar sonra Hye Jin’in ailesi ekonomik sıkıntılar yaşar. Babasından geldiğini söylediği çirkin genler ona geçer ve eski güzel halinden eser kalmaz. Fakat Amerika’da büyüyen Sung Joon yıllar sonra yakışıklı, başarılı bir dergi editörü olur ve Kore’de ilk aşkını aramaya başlar.

Bu dizi daha önce türk versiyonu da çekilmiş fakat asla k-drama versiyonun yerine tutmaz. Saf bir komedi çok egleniceginiz çok gülüp çok tebessüm ettiricek harika bir kadrosu olan sıkıcı korona günlerinizi neşelendirecek.

  •  Oh my venus 2017

 IMDb: 7.9Tür: Romantik, komedi

Kim Young Ho, dünyaca ünlü kişisel bir antrenördür. Zengin bir aileden gelen Kim Young Ho, çocukluğunda sakatlık geçirmesi yüzünden acı bir geçmişe sahiptir. Kang Joo Eun ise bir zamanlar güzelliğiyle baş döndüren biriyken avukat olmuş ve kilo alarak eski cazibesini ve güzelliğini yitirmiş bir kadındır. Sırf bu sebeple de sevgilisi tarafından terk edilmiştir. Bir gün bu iki insanın yolları kesişir ve Kim Young Ho, Kang Joo Eun’un kişisel antrenörü olur. Zamanla da  aralarında romantik gelişmeler yaşanacaktır.

Bu dizi size tam bi türk kadını azmi hissettirecek çok dokunaklı ve çok sempatik sahneler içinize işlicek kaçırmayın.

  • Moon lover s

IMDb: 8.6 Tür: Dram, Tarih, romantik, fantastik

Go Ha-Jin, bir su kenarına içmeye gittiğinde, boğulmak üzereolan bir çocuğu kurtarmak için suya atlar. Çocuğu kurtardıktan sonra sudan çıkması için uzatılan eli tutamaz ve dibe doğru batmaya başlar. Suyun yüzeyine çıkmak için uğraşır ve tam o sırada güneş tutulması olur. Gözlerini açtığında ise artık şu anki dünyasında değildir. Karakterimiz gözlerini açtığında kendini yüz yıllar öncesinde, Goryeo Hanedanlığı zamanında bulur. Artik burada Hae Soo adli genç bir kız olarak yaşamaya başlar ve orada diğer insanların korkudan önünde titrediği Wang So’ya aşık olur.Tarihi dizilerden hoşlananlar birde üstüne  yakışıklı prenslerle cevrili bir çok sahne gözünüzü gönlünüzü açar.

 Bu karantina döneminde hep aynı içerik dizi ve filmleri izlemekten bunaldıysanız kore drama size yeni bir soluk gelicek.

Esma Deren
Subscribe
Bildir
3 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Nasıl Para Kazanabilirim?
Sonraki
FENERBAHÇE

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.