Geçmiş Geçti, Gelecek Geliyor Peki Şuan?

     Zamanda yolculuk mu ? En çok istediğim şey olabilir herhalde eskiye dönüp hatalarımı düzeltmek. Anı yaşamalısın dediğinizi duyuyorum . Anı yaşamanın bir güzelliğinin olduğunu bir çok söyleşinin, konuşmanın konusu olduğunu da biliyorum. Peki hangimiz bunu yapabiliyoruz ki. Bu konuşmaları yapan insanların bile bunu tam olarak yapabildiğine inanmıyorum. Çünkü herkes hata yapar ve hatalarından pişman olurlar o hatayı geride bıraksalar bile zaman zaman akıllarına gelir ve düzeltmek isterler en azından bence böyle ve ben böyleyim. Zamanda yolculuk ortaya çıksa da bunların hiçbirine bu kadar kafayı takmasak keşke. Ve işte o kelime ‘keşke’ . Her cümlemin başında ya da sonunda keşke kelimesini kullanmamak için çırpınırım çünkü hayattaki en kötü şey ‘keşke’ demek bence. Ama bunun için ne kadar uğraşsam da keşke diyorum çoğu zaman. Keşke 15 yaşında olsam ve hayatımı etkileyen o hatayı yapmasam. O anı düzeltebilsem. İşte bunun için zamanda yolculuğun bulunması lazım. 

     Yaptığımız hatalar bizi büyütür, ders çıkarırız ve bir daha yapmayız demek istemiyorum. Çünkü ben her hatamı bir on kere daha yapıyorum sanırım. Hatalarımdan ders çıkarıyorum ama bu tekrarlamayacağım anlamına gelmiyor. En büyük hatalarımdan biri ise an da olmamak galiba. O anı yaşarken bile orda değilim ya geçmişte ya gelecekteyim. Ve o an geçtiğinde o zaman üzülmeye başlıyorum ve yine geçmişe takılı kalmış oluyorum. Bu bir döngü ve düzelmeyecek galiba her zaman aynı şeyi yapamam bir sıfırlanma noktam olmalı ama o nokta tam olarak nerede bilmiyorum ya da ne zaman o noktaya ulaşabileceğimi de bilmiyorum. Yaşıyorum ama zaman çok hızlı akıyor ve her an uçup gidiyor. 15 yaşımda olmak en büyük isteğim çünkü sanki o noktayı orda kaybetmişim gibi hissediyorum. O noktayı çoktan kaçırdım ve bir daha o nokta karşıma çıkmayacakmış gibi hissediyorum. 

     Aslında bazen o noktayı kaçırmış olsam bile tekrardan kendim için o noktayı ortaya çıkarabileceğimi düşünüyorum. Nasıl yapacağıma gelirsek galiba en başta kendimi affetmekle başlamalıyım. İşte bu da en zor olanı çünkü kendimi affedemiyorum ve aslında affetmek istemiyorum. Her zaman nasıl istediysem o an ne yapmak, ne düşünmek istediysem onu yaptım şuan kendimi affetmek istemiyorum zamanı gelince bir gün affedersem kendimi belki bir şeyleri düzeltebilirim. Peki kendimle çelişmemi görüyor musunuz? Anı yaşamanın güzelliğini söyleyen ben yine aynı şeyleri yapmaya devam ediyorum. O an şuan değil demek ki. Kendime yüklenmekte sınır tanımam hatalarım çok fazla siz yapmayın demiyorum. Çünkü hatayı her zaman yapıyoruz ve daha kendime çözüm bulamamışken herhangi bir şey demek çok saçma olacak ama sadece tek bir şeyi biliyorum. Şuan ne yapmak istiyorsanız onu yapın ve yaptığınız şeyin arkasında durun. 

Deniz Feneri
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Sol Siyaset neden etkisiz kaldı?
Sonraki
Hurda Toner ve Kartuş

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.