Gözler Konuşur mu: Göz Rengin Senin Hakkında Ne Diyor?

Gözler Konuşur mu: Göz Rengin Senin Hakkında Ne Diyor?

Bu yazıyı okuduğunuz gözleriniz rengi %80 ihtimalle kahverengi. Yapılan araştırmalar 100 kişiden 80’nin göz rengi kahve rengi olduğunu saptanmış. Peki bu göz renklerinin bir anlamı veya yaşamımıza bir etkisi var mı?

Her ne kadar büyük çoğunluğumuzun göz rengi kahverengi olsa da gözlerde renk çeşitliğinden söz etmek mümkün. Renk çeşit olunca o zaman bunlara birer anlam yüklememiz gerekiyor sanırım. Hiçbir şey olmasa bile bu işin eğlencesi bile güzel sanırım.

Kahverengi Gözler

Madem büyük çoğunluğumuzun gözleri kahverengi o zamanda bu renkte başlayabiliriz. Bu renk gözlere sahip insanların daha güvenilir, zeki ve kibar olduğu söyleniyor. Bir insanın gözlerine bakarak güvenilir olup olmadığına karar verebilir misiniz? O zaman çevremizdeki %100 güven duyduğunuzu kişilerin göz rengini tekrar bir kontrol edelim.  Bakalım kaç tanesinin gözleri kahverengi.

Yeşil Gözler

Yeşil gözlü insanlar ise yaratıcı yanlarının daha baskın olduğu savunuluyor. Aynı zamanda bu kişiler geleceğe daha olumlu bakıyor. Yeşil gözlü insanlar her şeyin yoluna gireceğini düşüyorlar. Yeşil gözlü insanlar düşüne dursun diğer göz rengine sahip insanlar gelecek ile plan yapmada devam edebilir.

Ela Gözler

Ela gözlere sahip insanların gözlerinin güzel olduğu söylenir. Ela gözlü insanların baskı altında çok iyi iş yaptığı saptanmış. Baskı altında çalışıyorsa ve göz renginiz ela ise biraz şanslı olabilirsiniz. Diğer bir özellikleri ise çok tutkulu olmaları. Ama hemen sevinmeyin ela gözlü insanların tutkulu olmaları için önce işlerine gelmesi gerekiyor. Yani işlerine geldiği konularda tutkulu davranabiliyorlar. Kendileri için iyi olabilir ama çevresindekiler için aynı şey söz konusu olmayabilir.

Mavi Gözler

Bizim toplumuzda mavi gözlerin nazar değdirme oranlarını daha yüksek olduğuna inanılıyor. Bu sanırım en az zeki insanlar bu gurupta yer aldığı için olabilir mi acaba? Bunun yanı sıra mavi gözlü insanlar daha çekici ve tatlı olarak görüldüğü de bir gerçek. Yeni bir şeyler denemek konusunda mavi gözlü insanların daha iyi sonuç aldıklarını söyleyebiliriz. Buda yeniliğe ve deneyimlere açık olduklarının bir kanıtı.

Gözler Konuşur mu: Göz Rengin Senin Hakkında Ne Diyor?

Zihinsel İstikrar ve Ağrı Toleransı

Bu iki konuya ayrıca değinmek istedim. Göz renkleri ve ağrı toleransı arasında ki ilişki araştırmak için kadınların doğum anı test edilmiş. Yapılan bu teste açık renkli kadınların ağrıları koyu renkli kadınlara göre daha iyi tolere edildiği gözlemlenmiş. Buradan şu sonucu çıkıyor; göz rengi açık olanlar ağrılara daha dayanıklı.

Şimdi sıkı durun bir gözlemden daha bahsetmek istiyorum. Kahverengi insanların güvenilir olduğundan bahsetmiştim. Ancak burada bir istisna var. O da açık kahverengi gözlere sahip erkekler. Bu tür erkelerin daha fazla psikiyatrik problemleri olduğu ortaya çıkmış. Kadınlar; erkekleriniz göz renklerini tekrar bir kontrol etmekte de fayda var.

Sonuç;

İnsanoğlu çevresinde gördüğünü hemen her şeye bir anlam yüklüyor. Renkler, uzunluklara, sayılara, hareketlere, duygulara ve daha pek çok şeye anlam yüklemeyi seviyoruz. Bu konuda bilimsel araştırmalara rastlamak bile mümkün. Konumuz gözler ve renkler olunca bir de çeşit çok olunca sanırım bunlara birer anlam yüklemek gereği hissetmişler. Ancak bunlar her ne kadar bilimsel araştırmalara konu olmuşsa bile gerçekliği ispatlanmış gerçekler değil. Bizim için sadece eğlenceli bilgiler demetinden öteye gitmiyor.

Kişiliğiniz gözleriniz rengi değil, karakterimiz belirler.

Ercan KURU
Ne kadar bildiğin değil, bildiğini ne kadar kullandığın önemli
Subscribe
Bildir
7 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Ne Yapmalı?

Ne Yapmalı?

Sonraki
Yapman Gereken Çok İş Varsa ve İçinden Çıkamıyorsan Yapman Gereken 5 Şey

Yapman Gereken Çok İş Varsa ve İçinden Çıkamıyorsan Yapman Gereken 5 Şey

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.