Aldatılan Kadın Ne Yapmalı?

Günümüzde sıkça yaşanan ilişkilerdeki en önemli sorunlardan birisi.

Birbirini seven birbirini mutlu eden insanlar zamanla evleniyor bir çift oluyorlar. Fakat zamanla insanlar değişebiliyor geçen seneler yıllar insanları farklı konumlarda farklı şekilde şekillendiriyor. Bazen içindeki sevgiyi de alıp yok edebiliyor.

Çoğu evliliklerde aldatılma kadınlar da büyük travmalar yaşatıyor. Kendine olan öz güvenleri endişeleri günlük hayatların da büyük etki edip öz güven eksikliği yaşıyorlar.

Bu konumda kadın ne yapmalıyım? bunun üstesinden nasıl gelmeliyim?sorularıyla kendi kendine düşünüp duruyor.

Kadın bu dönemde en çok çevreye yöneliyor. Ee tabi bazen de içine kapanan kadınlarımız da oluyor.

Çevreye yönelen kadın baskı altında kalıp

  boşanma! 

Yuvanı kurtar!

Boşan kurtul!

Gibi kelimelere maruz kalabiliyor.

 Onca yılınızı geçirdiğiniz bir insanı bir çırpıda bırakmak söylendiği kadar kolay olmayabiliyor.

Bu durumda öncelikle yapmamız gereken ilk şey olabildiğince sakinleşmeye çalışmak sakinleşmeyi beklemek 

Aldatıldığınızı öğrendiğinizde evliliği sürdürmek de isteyebilirsiniz. İlişkiyi bitirmek boşanmak ekonomik bağımsızlığı olmayan çalışmayan ve çocuk sahibi kadınlar için zorlaşabiliyor bunu ne yazık ki kabul etmek gerekiyor.

Ancak henüz yeni yaşanmış üzüntü durumunda daha olayın sıkıntısını öfkesini üzerinizden atmadan karar vermenizdoğru olmaz. Bazı danışmanlar Psikologlar karar vermeden önce biraz sakinleşmek gerektiğini söylüyor. Kadın için tedavi edilmesi gereken bir depresyon ya da kaygı endişe bozukluğu varsa onun çözülmesi de yerinde olur. Aksi takdirde bilinçsiz bir şekildeyken  verdiğiniz karar sizi ileride mutlu etmeyecek yollara sokabilir.

Kendi kararınızı kendiniz vermelisiniz. Elbetteki arkadaş aile paylaşmalı dertleşmek olması gereken bir durum fakat son kararı son noktayı kadın kendi vermeli.

İlişkiyi sorgulanmalı.

Aldatılma sonrasında eşinizle aldatılmayı sorun olarak görebilmelisiniz. Aldatılma ilişkinin hastalığı aslında. Tüm yaşananları göz önünde bulundurarak  ilişkinizi sürdürmek için yeterli sebebinizin olup olmadığını sorgulamalısınız.

Nasıl güvenebilirsiniz?

Evliliği ya da ilişkinizi bitirip bitirmeme konusunda kararı aslında kalp sesinizden çok düşüncelerinize ve inançlarınıza bağlı.Onu hala seviyor olabilirsiniz. Aranızda koparılamayacak bir bağ olduğuna da inanabilirsiniz.

İlişkime gerek cinsellik gerekse de duygusal olarak kaldığı yerden devam etmem mümkün mü? Her ne kadar ilişkinizi her şey normalmiş gibi sürdürmek isteseniz de cinsellikten soğumanız gayet doğal. Bu durumda cinselliği bir süre askıya alıp güven duygusunu yeniden beslemeliyiz.cinsel olarak ona karşı yaşadığınız soğumayı aşmanıza yardımcı olabilir.

Elbette bu  süreç aşamasında eşinizin tutumu  desteği de ilişkinin sürüp süremeyeceği konusunda size daha açık yol gösterecektir.

Bu sorunun üstesinden gelebilmek için aldatmaya yol açan nedenleri sebepleri anlamaya çalışabilmeliyiz. Bazı olay ve durumlarda böyle bir dönemden geçmek  ilişkiyi gözden geçirmek ve hem sizi hem eşinizi mutsuz eden konuları değiştirmek için de fırsat da olabilir. Bazen de bu durumlarda iki kişi arasında ki olaylar netleşemeyip çözülemeyecek duruma geldiği an ise psikolojik destek almak en yararlı durum oluyor.

 

Öznurulu
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Mutluluğun şifresi
Sonraki
Hayat Senin

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.