İş Hayatında Mutluluk

Sizce iş hayatımızda nasıl mutlu oluruz? İş hayatında mutlu olmak iş seçimimize bağlı mı?   İş hayatında mutlu olmak için ne yapmalıyız?

İş hayatında mutluluk çok önemlidir çünkü günümüzün büyük bir zamanını işte geçiririz. İş hayatımızda mutlu değilsek bu mutsuzluğu kişisel hayatımıza,evimize hatta yakınlarımıza yansıtırız. İş hayatımızdan memnun değilsek ve mutsuzsak eğer iş bizim için işten çok çileye dönüşür. İşimizi severek,isteyerek yapmayız. İşimizi baştan sağma,mecburiyetten,yapmak zorunda olduğumuz için yaparız. Bu durum bize hem rahatsızlık verir hem de baştan sağma olduğu için yaptığımız için sonuçlarıda mükemmel olmaz. Bu durumda iş yerinde gerilime hatta işten atılmaya kadar gidebilir.

İş hayatında mutluluk bizim seçimimize bağlıdır. çünkü insan yapamayacağı,sevmediği,becerisinin olmadığı ya da başkasının düşünce ve fikirlerine önem vererek bir iş seçerse bu işin sonuçları genellikle kötü olur. Bu seçimler sonucunda iş hayatımızda pişmanlık,mutsuzluk ard arda gelir. Aynı zamanda birlikte çalıştığımız insanlara da bağlıdır. İnsan sevmediği,sorunlar yaşadığı insanlarla aynı ortamda çalışmak istemez. Bu da mutsuzluğu getirir.  iş hayatında mutluluk için; ilk önce meslek seçimi çok önemlidir. Meslek seçiminde çok iyi düşünülmeli,kendi beceri,hobi,yetenek ve en önemlisi kendi isteklerimize göre meslek seçilmelidir. Aynı zamanda ben bu işi istiyor muyum, ben bu işi yapabilir miyim diye kendimize sormalıyız. Meslekler üzerinde çok iyi araştırma yapılmalı.Sevdiğimiz mesleği yaptığımız da mutlu oluruz. İş yerinde ise pozitif olmalıyız. Herzaman gülmeli ve eğer sevdiğimiz işi yapıyorsak şükür ederek işimizin en iyisini yapmalıyız. Kısacası iş yerinde mutlu olmak bizim isteklerimize bağlıdır; doğru seçilmiş bir meslek ve işimize sıkıca sarılarak her zaman pozitif olarak yüzümüzdeki gülümsemeyi hiçbir zaman silmemek.

Kıskızı
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
10 ARALIK…
Sonraki
Iğdır'da siyaset fırıldak gibi dönüyor!

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.