İlk ve Son

İzlerken hem gerildim hem de diziyi çok beğendim. İzleyenler de beğenmiş olacak ki IMDB puanı 8.1.

Başrollerinde Özge Özpirinçci ve Salih Bademci’nin oynadığı Deniz ve Barış karakterleri çok başarılıydı. Bir ara cidden Deniz karakterini boğasım geldi. Yalan yok, ara ara kendime de benzettim.  

Kaos seviyor belli ki.:)  Buraya kadar gelip okuduğunuz için teşekkürler fakat bundan sonrası spoiler içerecek haberiniz olsun. 

                     Hadi izlemeyenler buradan sonra Blutv yolunu tutsun 🙂

10 yıllık birlikteliklerinde kah gülüp kah eğlenmişler. Kavga etmişler ama bildiğimiz tarz da kavga değil. Saldırmalı, bıçaklamalı. Bir ara izlerken Barış’a sabır falan diledim o dereceydi yani.  Ama ilişkilerde gördüğümüz ve ara ara denk geldiğimiz şeyler bunlar maalesef. Aman ya! suyu çıkmadığı sürece böyle de kavgalar olsun yani. Ama tabii sonu tatlıya bağlananlardan olsun. Şiddet olmasın. ( Deniz’in saldırmasını es geçiyorum.) 

 Şöyle olur ya hayatta. Bir sıkıntın vardır ya da travman. Her başına ne gelirse gelsin istemli veya istemsiz, hemen o sıkıntının ya da travmanın arkasına saklanırsın. Kabullenemezsin bazen. Sorun o değil dersin ama bilirsin ki sorun içten içe o kabul etmediğindir. Diziyi izlerken demeye çalıştığımı çok iyi anlayacağınızı umuyorum.

Diğer bir konu da, ilk tanışmışlığımız olan ailemiz. Hayatımızda şekil almamıza. Kendimizi görmemize, oluşmamıza o kadar büyük etkenleri var ki. Seviyorsun mesela ama sevmenin ne olduğunu bildiğinden değil. Sana hissettirileni biliyorsun ya da hiç yaşamadığın o sevginin tarifini biliyorsun. Ve hayatta da ”farkına varmaz isen” uyguladığın o hisler oluyor.

  Düşünün ki; babanız sizi hiç takdir etmiyor. ”Aferin kızım ya da oğlum” demiyor. Çünkü onu da hiç öyle takdir eden olmamış. Görmediği bir şeyi nasıl uygulasın ki. Ama dediğim gibi o öyleydi  bende böyleyim diye bir kaide yok. Bu seçimin seninle alakalı. Fark etmen ile düzeltmek istemenle alakalı. Dizi bu evet 7 8 bölümlü ama içeriği derin. Vermek istediği, sorgulatmak istediği noktalar var..

  Diziye dönecek olursam;

İkinci sezonunu çok ama çok merak ediyorum. Fakat Deniz ve Barış hikayesinin artık işlenmeyecek olması da beni üzdü. Çünkü kendimce cevaplayamadığım sorular vardı.

Mesela Barış gerçekten aldattı mı ? Deniz ne ara evlendi ne ara ayrıldı? Sonunda Barış’ın parmağında yüzük vardı. Ama kiminle nişanlı ya da evliydi.. Sorular da sorular. Amaaan neyse ciddi çok beğendiğim bir yapımdı. Yazanın, yönetenin, oynayanın ellerinee sağlııık.

                    Hadii sağlıcakla kalın :)))

yaren-ozcam
joayaren
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
KISKANÇLIK VE AÇGÖZLÜLÜK ARASINDAKİ FARK

KISKANÇLIK VE AÇGÖZLÜLÜK ARASINDAKİ FARK

Sonraki
E-Kitap mı Yoksa Normal Kitap mı?

E-Kitap mı Yoksa Normal Kitap mı?

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.