E-Kitap mı Yoksa Normal Kitap mı?

Herkese merhaba! Bu benim ilk bloğum ve bazı hatalarım olabilir. Bu yüzden şimdilik hepinizden özür dilerim.

Bugün anlatacaklarım E-Kitap mı tercih edilmeli yoksa normal bildiğimiz kitaplar mı? Eğer sizde bu sorunun cevabını merak ediyorsanız hadi başlayalım

E-Kitaplar

E-kitap veya elektronik kitap olarak tanımlanan bu kitaplar içerisinde resimlerin ve seslendirmelerin de bulunduğu dijital ortamda yayımlanan bilgisayar, tablet, telefon gibi diğer elektronik cihazlarda okunabilen kitapların genel adıdır. Günümüzde daha çok e-kitaplar tercih ediliyor. Bunların birden fazla sebebi var. Yazı okumayı sevmeyen okuyucular, genellikle sesli e-kitapları tercih ediyor. Ancak e-kitaplarında bazı dezavantajları vardır:

  1. Uzun süre boyunca cihaz ekranına bakmak gözlerimizi yorabilir.
  2. Türkçe E-kitaplar bulmak çok zor. Özellikle aradığınız kitaplar popüler değilse maalesef aradığınız kitapları bulmanız kolay olmayabilir.
  3. Eğer E-kitap okuyacağınız sırada şarjınız az ise okumanız yarım kalabilir. Bu yüzden okumadan önce cihazınızı mutlaka şarj etmeniz gerekebilir.

Normal (Basılı) Kitaplar

Bu kitaplar hepimizin bildiği gibi, basılı kitaplardır. Benim tercih ettiğim kitaplardandır kendisi. Ancak bu kitaplarında bazı dezavantajları vardır. Mesela basılı kitaplar için kağıt gerekir ve biz kağıtları ağaçlardan üretmekteyiz. Bu yüzden birçok ağacımız kesiliyor. 

Peki siz hangi tür kitapları tercih ediyorsunuz? E-Kitap mı yoksa Normal (Basılı) Kitaplar mı? Neden?

Yorumlara yazabilirsiniz 😊

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.