Neyim Var Benim?

  Neyim var benim böyle? Ne zaman geçer bu kırgın olduğum mevzular. Hangi çıkış yolu, şaşıran düşüncelerime mani olabilir? Yükselmem için öncelikle düşmem mi gerek bu dünyada. Neyim ben ? Kimim ? 

 Sen bana inanıyorsan inan, ister görmezden gel beni ; ister göz göre göre merkezine al benliğimi. Neyim var benim söyle? İtaat etmezsem sende gider misin böyle. Hırçın, huysuz ve psikolojisi bitik bir halde. Koyar mısın ki beni bir başıma? Biliyorum zaman geçer,  pişman olduğumuz insanlar gün gelir bizi şaşırtır.  Ama çok üzülürsem değer mi kalır, bir düşün.  Eğer sevginin dilini koparırsan yerinden , insanlık adına ne gelir elden söyle.  Ona dayanarak kimseyle samimi olmuyorum, sevilmeyi hak eden insanlar hep üzülürler. Buna dayanarak kimseyle samimi değilim.  Dünyaya bakınca ne tuhaf insan olduğumu düşünüyorum.  Neyim varsa var. Ben buyum , kendi kendime olduğum için çabalamıyorum da başkasının hayatına dahil olmayı. Zorlamıyorum insanları da, sevdirmek için yapılan bütün çabaları da hoş karşılamıyorum, banane. Sadece adil olmayan şeyleri konuşmak istiyorum biraz , sonra susuyorum hıçkırarak.Çünkü adil olmayan çok mevzu var. Ondan böyleyim , neyim varsa benim iyi ki var.! Neyim olursan ol da pişmanlığım olma benim.  Orası çok ağır bir kuytu. Sende bende boğuluruz. 

Neyim var biliyor musun benim ? Laf taşımak , laf ebeliği yapmak , kendini büyük görmek ne haddime .! Fakat insan bozuldu mu buna çare yok. Insan anatomisi çok karışık duygular da öyle.  İstiyorum ki aşkla yapılınca önünde durulmuyor hiç bir güç.  Hiçbir zaman , hiçbir kuvvet. Biliyorum gizemli takılıyorum, son zamanlarda aldığım derslerin, beni hangi çıkmaza getireceğinden adım gibi de eminim. Sadece sana özel de olsa iyi, en büyük resmi çıkardım gözler önüne?! Neyim var biliyor musun ? Sözlerim var tutamadığım, gözlerim var bakamadığım gerçeklere.  Bilmediğim özlemim var , sünger çektiğim geçmişe. Yaram var , ne olduğu bilinmeyen nedenden ötürü.  Bir daha geç kalır mıyım bilemem sana? Zarar vermek istemiyorum, kişiliğime. Değişim zamanı geldiğinde , söküp atarım üçer beşer hasretini çektiğim acıları . Neyim varsa hepsini silerim sen merak etme..! 

merve-hidis
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Hayatımda Kimse Yok mu?
Sonraki
Kelebeğe Sarılı Yılan

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.