b’AŞK’a’SIN’

1.BÖLÜM

Yeni bir hayat kuruyorum. Duygularımı sömürmeyecek, beni hiç mi hiç üzmeyecek bir kap ile tertemiz, yepyeni ve bembeyaz bir sayfa açıyorum artık. Gönlümü aşka doyuracak, onurumu ve gururumu okşayacak, biri bin yapacak bir sevdaya yelken açıyorum. Şu an kalbim ağrımıyor artık. Kalbimi daraltan, ruhumu sıkan, aşka sevdaya yakışmayan her ne varsa yüreğimden attım. Yas tutmuyorum artık. Göz yaşımı akıtandan, sebepsiz kalbimi kırandan, bi haber edep ve hayadan her ne varsa aklımdan hepsini çıkardım. Matem etmiyorum artık. İsyan ise hiç. Nedenleri ve niçinleri düşünmüyorum. Beni bunaltan her ne varsa, gönlümden uğurladım.  Bundan sonra hiç bir şeyin beni üzmesine izin vermeyeceğim. Çünkü biliyorum ki, Allah’ ın adaleti ve aşkın gücü her şeyin üzerinde. Bu güç ve inançla; üzmeye çalışanlara inat; mutlu olmasını biliyorum. İçimde aşk olunca hüzünde güzel. Bir çift kalp, tek bir yürektir aslında.

Bırakın samanlığın seyran olmasını, dünyanız aydınlanır bu tek yürekte. Kalbe aşk bir kez girmiş ise, ay ve güneş çoktan tutulmuştur demek. Aşk; yeşilin tüm tonlarını içinde barındırır. Zümrüt’ü, menekşesi .. Hâkisi ve de çimeni.. Bu tonlar; büyük aşkların rengidir. Değerli taşı ise YEŞİM’ dir. Yeşim gibi ağırdır bu aşkın kanunları. Sevdaları değerlidir Yeşim gibi.. Bundan sonra, büyük aşkımızı şımartacağız. Biz seninle, vuslatta kalan; kutsal sevdamızı yaşayacağız. Kız Kulesi misali dimdik ayakta durup, göğsümüzü aşkımıza siper edeceğiz. Birbirimizden ayrı kalmayacağız artık. Aşkımızın bir şarkısı olmalı.. Dillerden dillere söylenen. Bir de şiirimiz.. Kulaktan kulağa fısıldanan.. Artık yazıda kalmamalı bu büyük aşkımız roman misali.. Yaşayacağız bu aşkı masal gibi.. Uzun zamandır ” umutlarım nerede ” deyip, aradığım, nihayetinde kavuşup, hasretle bal dudaklarını öpmelere doyamadığım büyük aşkım.

Saflığınla, bembeyaz bir sayfayla beni sevişlerin.. Ve benim de ” seni seviyorum ” deyişlerim .. Büyük aşkların en kutsalıdır;  sevmek ve de sevilmek. Ama aynı anda. Karşılıklı.. Hiç saptırmadan, dolandırmadan.. Öylece dosdoğru ve de aleni. Artık mutluluk olsun istiyorum.  Olsun olmasına  da..  Bunca yıl sensizliğin ezikliği var halen yüreğimde. Geçen zamana, akıp giden yıllara sanki biraz kırgınlığım vardı.  Ta  ki, bu kutsal aşkı tanıyana dek. Biliyorum ve de öyle umut ediyorum ki,  bizim büyük aşkımız yıllara meydan okuyacak. Sadece yıllara mı dersin, bence tüm büyük aşklara da örnek olacak bu haliyle. Bitmeden, tükenmeden ve eksilmeden. En gerçeğinden. Hem de hiç yaşanmamışçasına.. En özelinden ve de en güzelinden. Bir  goncanın gül oluşuna kadar geçen dönemi kadar  güzel ve de kutsal. Bizim aşkımız bebeğin saflığında, berrak suların duruluğunda.. Büyük aşk.. adına, unvanına yakışır bir şekilde.. Yinelemekten mutluluk duyduğum ; Büyük Aşk. Her ne kadar büyük aşklar biter denilse de, ben bu söyleme katılmıyorum.

Çünkü, büyük aşk bitmez. Bitmiş ise de; bunun adı büyük aşk olmaz. Yalan aşklar biter. Sahte sevdalar sona erer. Gerçek ve de büyük aşklar asla bitmez. Bitemez. Çünkü, özünde gerçeklik vardır. Yalan ve riya yoktur. Sadâkat ile bağlılık vardır. Menfaata dair bir olgu yoktur.  Sevdanın en değerlisi ve  de  en kutsalı vardır. İhanet geçmez sevenlerin akıllarından ve de yüreğinden.

yazar

Yazar: Yeşim YÜKSEL

Başkasın Yeni roman: Eylül

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 Yorum