Lezzet

Lezzet, yediğinde ağızında tat bırakan, içine sinen, mükemmel bir lezzete denir. yeni lezzetler yeni tarifler, ararız çoğu zaman, tatlarına bakıp yapmaya çalışırız. püf noktayı yakaladığımızda dener ve sonuçun muhteşem olduğunu görürüz.

Çoğu zaman başaramasakta, uğraşırız pes etmeyiz, eğer pes eder ve ipin uçunu bırakırsak bütün emeklerimiz boşa gider. İşte sırf bu yüzden vazğeçmemeliyiz. işin sırı çalışmak ve azimli olmak,eğer istersek başarabiliriz .lezzet ve o güzel kokular, sizi hayalere daldırır. lezzeti bulmak için farklı şehirlere gidip yemek, tatmak gerekir.nasıl yapıldığına,ne konulduğuna bakmamız gerekir. onları görüp bizde bir şeyler yapalım, püf noktalarını ögrenelim. insanlar merak etsinler tadlarının bu lezzetin nerden geldiğini,ne kullandığını merak etsinler.

insanlar size iş teklifinde bulunarak sizi daha iyi tanıtıp bu yolda ilerlemeye,başarılara imza atmaya,ödülerden ödülere koşmaya, yaklaşırsının,tanınırsınız. Televizyonlarda yemek proğramları sunarsınız. Daha çok ünlenirsiniz. gurmelik yaparsınız. ustalanır ve şef olursunuz.ve bu yolda ilerlemek isteyen kişilere ders verirsiniz.yemeklerinizle konuşturursunuz.sonra bir kitap bastırırsınız, bütün dünya sizi yakından tanır,keşfedilirsiniz. gitgide tanılır ve hafızalara kazınırsınız.bu yüzden yemek yapmaktan vazgeçmeyin. kendinize güvenin eminim bir gün hepimiz hayalerine kavuşur, istedigi yere gelir. yeterki bu yolda ilerleyin, tanının adınız daima söylensin.unutulmaz olun, lezzetiniz, yemeğiniz hep dillerde olsun. kalbin aydınlığı helal yemekle olur.o yüzden alın terinizi dökerek, yorularak devam etmeliyiz ki helal olsun. hakkımızla para kazanalım, yemek yapmak,sanatların en güzelidir. yaptıgımız yemeğe sevgimizi katmalıyızki tadında olsun.mesela;tavuğa tat veren şey baharatlardır. Güzelçe mühürlenir ve lezzet dışarı cıkar,yedikçe daha çok yersin.yemekte baharatın önemi çoktur,lezzet,aroma verir.mesela;yoğurtlu çorbaya nane atılır çünkü yakışır ve tat verir.bu yüzden yola devam vazğeçmek yok.

havanur-kayis
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
HABERLER
Sonraki
Kendiniz olun kendinize güvenin

Kendiniz olun kendinize güvenin

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.