Tarantino, Merakla Beklenen “Star Trek” İçin Çalıştığını Resmen Açıkladı

Amerikalı ünlü yönetmen Quentin Tarantino, en son başrollerinde Leonardo DiCaprio ve Brad Pitt’in yer aldığı “Once Upon a Time in Hollywood’ ile seyircilerin karşısına çıkmıştı. Dünya prömiyerini 72. Cannes Film Festivali’nde yaptığı yeni filmiyle gündemde olan Tarantino, efsane film serisi Star Trek’in son filmi için çalıştığını açıkladı. Bir süredir adı, ilki 2009’da çekilen Star Trek’in yeni serisiyle anılan Tarantino, Empire Magazine’e verdiği röportajda dedikodulara son noktayı koydu.

Tarantino, Merakla Beklenen “Star Trek” İçin Çalıştığını Resmen Açıkladı

Tarantino, “Ortaya çıkan bir senaryo var, üzerinde çalışmam gerekiyor ama henüz bir şey yapamadım” dedi. The Revenant, Overlord, The Hole, Vacancy gibi yapımların senaristi Mark L. Smith, yeni Star Trek filminin senaryosunu kaleme aldı. Bu senaryonun Tarantino’nun öyküsüyle şekilleneceği tahmin ediliyor. Yeni bir Star Trek filminde 2009 yapımı yeni serinin ilk filmin yönetmeni olan J.J. Abrams, Quentin Tarantino’yla birlikte yapımcılığını üstlenecek.

Yönetmen Koltuğuna Geçerse Son Tarantino Filmi Olacak

Tarantino’nun yazdığı bir öyküden yola çıkarak hazırlanacak yeni Star Trek filmin yönetmen koltuğunda kim olacağı ise henüz gizemini koruyor. Ancak kan ve şiddeti filmlerinde çokça kullanan ünlü yönetmen “Filmi ben yaparsam kesinlikle 18+ bir film olur” diyerek yönetmen koltuğuna oturma ihtimali olduğunun da ipucunu verdi.

Once Upon a Time in Hollywood, Tarantino’nun 9’uncu filmi olma özelliğini taşıyor. Tarantino daha önce yaptığı açıklamalarda pek çok kez on filmin ardından emekli olacağını söylemişti. Başarılı yönetmen eğer yönetmen koltuğuna oturursa bu Star Trek projesi Tarantino’nun son yönetmenlik tecrübesi olarak tarihe geçecek.

Önerilen İçerik: Sandra Bullock’un Üniversite Yılları “Dizi” Olacak

Haber Editörü: Pelin Aykın

kooplogger

Yazar: Pelin Aykın

26 Şubat 1996’da İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. 2 yıl bir gazetede çalıştı. Yazmayı, okumayı, seyahat etmeyi ve farklı renkleri tanımayı sever. En önemli özelliği ise Rock’n Roll aşığı olması.

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.