20.Güzelliğin Portresi

Nedir?

Umur Turagay’ın yönettiği, Pınar Bulut ve Onur Koralp’ın senaryosunu birlikte kaleme aldıkları, başrollerini Burçin Terzioğlu ve Birkan Sokullu‘nun paylaştığı, Melisa Şenolsun ve Serkan Keskin gibi ünlü isimlerin de kadroda yer aldığı Türk yapımı gerilim ve dram filmi.

Konusu Nedir?

Fotoğraf sahibi: Clker-Free-Vector-Images (@Clker-Free-Vector-Images on Pixabay)

Film, aldığı bir haber sonucu zamanında kaçarak uzaklaştığı babasının köşküne eşi ve kızıyla birlikte geri dönen Nisan’ın, hem geçmişi hem de babasıyla ilgili sır perdesini aralamaya çalışmasını konu ediniyor.

Bu filmi özelliği ne?

Öncelikle farklı

  • Film izleyiciyi çok farklı bir beklentiye sokuyor. Herhangi bir gerilim filmi izliyormuşsun gibi değil de konulu hoş bir dram filmi izliyormuş gibi akıyor uzun süre. Filmin sonlarına kadar çok minik minik korku sahneleri var. Onun dışında babasıyla kavgalı bir kız ve onun şimdiki hayatını izliyorsunuz. Filmin son çeyreğine kadar diyecek söz yok. Minik hatalar varsa da göz ardı edilebilir. Ancak sonunun saçmaladığını düşünüyorum. Tamam izleyiciye ters köşe yapılmak istenmiş. Ama gidilen nokta havada kalmış oturmamış. Bir de çok ani bir dönüş yapılmış. Dönülen nokta baştaki bir çok olayı havada bırakıyor

Sonra izleyenler çoğundan beğeni almış bir iş

  • İzleyen çoğunluğun övmekle yermek arasında kaldığı bir film. Evet Türk yapımı benzerlerine kıyasla çok daha başarılı ama mantık hatası dolu. Filmin başında ürettiğiniz bütün teoriler boşa çıkıyor. Sonu biraz beklenmedik. Ama bu beklenmedik sona çok ani bir dönüş yapılıyor. Filmin ortasından sonra ufak dönüşler ve ipuçları olsa kurgu daha inandırıcı olurdu. Bir de tabi sondaki sahnelerin saçmalığı var. Ben şahsen son yarım saati gülerek izledim. Filmin bütün korkunçluğu kaçtı.

Birkan Sokullu’yu övmeden geçmeyelim

Ben şahsen kendisini çok beğeniyorum. Yaptığı işi kaliteli yapması olsun, fiziksel özellikler olsun takdire şayan bir insan. Ve bu filmde de çok iyi bir iş çıkartmış. 

Birkan Sokullu gibi başarılı bir oyuncu keskin bir dönüşe sahip olan Özgür karakterini çok güzel oynamış. Bu başarılı oyuncunun ortaya koyduğu işe diyecek laf yok. Diğer oyuncuları övmeden geçmek olmaz. Kesinlikle çok kaliteli bir iş ortaya koymuşlar.

Öyle yada böyle izlenir

Tüm saçmalıklara rağmen izlenmesini tavsiye ederim. Sırf yeni bir şey ortaya koymaya çalışan insanların emeği için izlenir. Sadece beklentinizi çok yüksek tutmamanızı tavsiye ederim. Evet iyi bir iş ancak daha geliştirilmesi gereken detayları var.

kalpteki benek
İçime birikenleri yazılarıma döküyorum, belki bir anlayan çıkar diye
Önceki
Cryptotab Browser İle Oturduğunuz Yerden Para Kazanın

Cryptotab Browser İle Oturduğunuz Yerden Para Kazanın

Sonraki
KADINLAR KONUŞTUĞUNUZU DUYMAK İSTİYORUM

İlginizi Çekebilir

kooplog'da yeni misin?
  • Kişisel akışını oluştur
  • Favori yazarlarını takip et
  • Yazılarını binlerce okura ulaştır
  • Yarışmalara katıl, ödüller kazan
Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için kaydol!
kooplog'da yeni misin?
  • Kişisel akışını oluştur
  • Favori yazarlarını takip et
  • Yazılarını binlerce okura ulaştır
  • Yarışmalara katıl, ödüller kazan
Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için kaydol!
kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.