20.Güzelliğin Portresi

Umur Turagay’ın yönettiği, Pınar Bulut ve Onur Koralp’ın senaryosunu birlikte kaleme aldıkları, başrollerini Burçin Terzioğlu ve Birkan Sokullu‘nun paylaştığı, Melisa Şenolsun ve Serkan Keskin gibi ünlü isimlerin de kadroda yer aldığı Türk yapımı gerilim ve dram filmi.

Film, aldığı bir haber sonucu zamanında kaçarak uzaklaştığı babasının köşküne eşi ve kızıyla birlikte geri dönen Nisan’ın, hem geçmişi hem de babasıyla ilgili sır perdesini aralamaya çalışmasını konu ediniyor.

Film izleyiciyi çok farklı bir beklentiye sokuyor. Herhangi bir gerilim filmi izliyormuşsun gibi değilde konulu hoş bir dram filmi izliyormuş gibi akıyor uzun süre. Filmin sonlarına kadar çok minik minik korku sahneleri var. Onun dışında babasıyla kavgalı bir kız ve onun şimdiki hayatını izliyorsunuz. Filmin son çeyreğine kadar diyecek söz yok. Minik hatalar varsa da göz ardı edilebilir. Ancak sonunun saçmaladığını düşünüyorum. Tamam izleyiciye ter köşe yapılmak istenmiş. Ama gidilen nokta havada kalmış oturmamış. Bir de çok ani bir dönüş yapılmış. Dönülen nokta baştaki bir çok olayı havada bırakıyor

İzleyen çoğunluğun övmekle yermek arasında kaldığı bir film. Evet Türk yapımı benzerlerine kıyasla çok daha başarılı ama mantık hatası dolu. Filmin başında ürettiğiniz bütün teoriler boşa çıkıyor. Sonu biraz beklenmedik. Ama bu beklenmedik sona çok ani bir dönüş yapılıyor. Filmin ortasından sonra ufak dönüşler ve ipuçları olsa kurgu daha inandırıcı olurdu. Bir de tabi sondaki sahnelerin saçmalığı var. Ben şahsen son yarım saati gülerek izledim. Filmin bütün korkunçluğu kaçtı.

Birkan Sokullu gibi başarılı bir oyuncu keskin bir dönüşe sahip olan Özgür karakterini çok güzel oynamış. Bu başarılı oyuncunun ortaya koyduğu işe diyecek laf yok. Diğer oyuncuları övmeden geçmek olmaz. Kesinlikle çok kaliteli bir iş ortaya koymuşlar.

Tüm saçmalıklara ragmen izlenmesini tavsiye ederim. Sırf yeni bir şey ortaya koymaya çalışan insanların emeği için izlenir. Sadece beklentinizi çok yüksek tutmamanızı tavsiye ederim. Evet iyi bir iş ancak daha geliştirilmesi gereken detayları var.

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.