Twitter Tiklediği Kullanıcıları Engelledi Skandal Büyüyor

Sosyal medya paylaşım platformu Twitter dolandırıcılık skandalına maruz kaldı.

Dünya üzerinde çok sayıda kullanıcı Twitter’a erişim problemi yaşıyor. Twitter tarihin en büyük hacker saldırısı ile karşı karşıya…

Hackerlar sitenin barındırdığı güvenlik açığını kullanarak ünlü isimlerin hesaplarını hacklediler. Twitter tarafından ise henüz düzeltme yapıldığına dair bir bilgilendirme yapılmadı. Mavi tikli hesaplar üzerinden paylaştıkları linkler ile bitcoin sahiplerini dolandıran hackerlar 118 bin doların üzerinde bitcoin kazancı sağladılar. Hacklenen hesaplar arasında Bill Gates, Barack Obama, Benjamin Netanyahu gibi isimlerin olması dikkat çekti. Twitter akışı durdurmak adına yalnızca mavi tikli hesapların tweet atma özelliklerini durdurdu. Ancak bu hesaplar RT yapabiliyorlar.

Bloke edilen hesaplardan tweet atamayan hackerlar bitcoin cüzdan kodlarını kullanıcı isimlerini değiştirerek yayınlıyor.

Hackerlar cüzdan kodlarını kullanıcı isimlerini değiştirerek yayınlıyor.

 

Twitter’dan Yapılan Açıklamalar

Twitter’ın adet yerini bulsun diyerekten yaptığı açıklamalar yeterli bulunmadı. Farkındayız bir şeyler yapıyoruz, çözeceğiz tarzındaki açıklamalar kullanıcılar tarafından tepki ile karşılandı.

Twitter'dan Yapılan Açıklamalar 

Birçok kullanıcı tweet atamıyor. Twitter diğer kullanıcılarında uygulanan tweet engellemesinden etkilenebileceklerini söyledi. Kullanıcılar bu engelleme esnasında hesaplarına ulaşamama ve tweet atma sorunu yaşayabilirler.

Twitter'dan Yapılan Açıklamalar 

Twitter’ın Piyasa Değeri Sert Düşüşte

Twitter'ın Piyasa Değeri Düştü

Hacker skandalı ile karşı karşıya olan Twitter’ın piyasa değeri %4’lük bir düşüş yaşadı.

 

Röntgen Sabri
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Sevin, aşık olun…
Sonraki
Kandilden Libyaya

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.