Genç Atlet Türk Atletizm Tarihinde Bir İlki Yaşattı

Genç Atlet, Türk Atletizm Tarihinde Bir İlki Yaşattı

İsveç’in Gavle kentinde düzenlenen 23 Yaş Altı Avrupa Atletizm Şampiyonası’na (U23) önceki gün Türk atlet Necati Er damgasını vurdu.

22 yaşındaki Necati Er, şampiyonanın üç adım atlama seçmelerinde 17.05 ile kırdığı Türkiye rekorunun ardından finalde bu dereceyi 17.37 seviyesine yükseltti. Böylece genç atlet, 17.05 metrelik atlayışla hem büyükler hem de 23 yaş altı Türkiye rekorunu kırarak finale kaldı. Çifte rekor kıran Necati Er, Türkiye atletizm tarihinde 17 metrelik üç adım atlayışı gerçekleştiren ilk atlet oldu. Bu rekoruyla şampiyonluğu kazandığı gibi hem dünyada 23 yaş altında 2019’un en iyi derecesini yaptı.

Genç Atlet Türk Atletizm Tarihinde Bir İlki Yaşattı

Türkiye’nin 15. Şampiyonluğu

 Olimpiyat barajını geçen ve Türkiye rekoruna 32 santimetre ekleyen. Necati Er, Gavle’deki Avrupa U23 Şampiyonası’nda Türkiye’nin beşinci madalyasına imza attı. Şampiyona tarihinde de milli formayla kazanılan 15. şampiyonluğa sahip oldu. Yarışmayı 17.37 metrelik olağanüstü derecesiyle kazanan rekortmen sporcu, Türk kafilesine de büyük gurur yaşattı.

Önerilen İçerik: NASA’da Çalışan Türk Bilim İnsanından İlginç Açıklama: Dünya 5 Milyar Yıl Sonra Ölecek

kooplogger

Yazar: Pelin Aykın

26 Şubat 1996’da İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. 2 yıl bir gazetede çalıştı. Yazmayı, okumayı, seyahat etmeyi ve farklı renkleri tanımayı sever. En önemli özelliği ise Rock’n Roll aşığı olması.

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.