İyi Düşünelim İyi olsun

Herkese iyi akşamlar. Bugünlerde herkes herşeyi çok biliyor değil mi! Hemde fazlasıyla bildiğini düşünüyor peki bu bildiklerinden kaç tanesini hayatımız da kullanabiliyoruz?

Ben bilmenin yeterli olmadığını hayatında uygulayamadığın sürece bilgilerin çokta önemli oldugunu düşünmüyorum. Sosyal medyaya baktığımızda herkes aşçı, herkes insan, hayvan, vatansever! Dışarıda birşey lazım oldugunda bir canlının canı yandığında kaç kişi dönüp bakar? Bir elin parmaklarını geçmez inanın.

Klavye delikanlısı denilen söz de boşuna çıkmadı herkes telefon, bilgisayarların arkasında herkül ama sokağa çıktığımızda tek başımayız.Önemli olan bilmek değil ne kadar uygulayabildiğimiz.

Mesela herkese sorsan herkes diyetisyen herkes herşeyi çok iyi biliyor. Ama bunu uygulayamadıktan sonra ne önemi varki! Öğrenmeyin demiyorum tabiki birşeyi bilenle bilmeyen bir değil. Ama inanın bilip hayatına geçirirsen hayatın o noktada değişip anlam kazanıyor.

Hayatta hepimiz çok şey öğrendik tabiki ama en önemlisi  önce kendini sev, kendine saygın olsun ki başkalarından da sana öyle davranmasını bekleyebilesin, bunu hepimiz biliyoruz. Bildiğimiz şeyi uygulamaya zorlanmadan ilk Allahı sonra kendimizi sevelim sonraki adım ise diğer düşünceleri hayata geçirmek…

Unutmayın herşey beyinde baslar ve beyinde biter. Bir düşünce sizin hayatınızı değiştirir düşünce tarzınıza göre bu sizi zirveye de çıkarır yerin dibine de sokar..

Bir düşünce  seni bin düşünce dünyayı değiştirir. Hayata Olumlu bakıp Olumlu düşünüp hayatınızda uygulayın. İyi düşünelim iyi olsun dostlar 🙏

Miayklmazcat
Subscribe
Bildir
2 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Diyarbakır'ın gözdesi Hani
Sonraki
UYANIŞ: ''19 MAYIS!''

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.