Thom Yorke, 27 Haziran’da Yeni Solo Albümü ve Filmiyle Karşımızda Olacak

Thom Yorke, 27 Haziran’da Yeni Solo Albümü Ve Filmiyle Karşımızda Olacak

İngiliz müzik grubu Radiohead’in solisti Thom Yorke hem solo albümü hem de kısa bir filmle hayranlarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Grubun pek çok klibini de yöneten Paul Thomas Anderson’ın Thom Yorke ile birlikte hazırladığı müzikal kısa filmi ANIMA’nın 27 Haziran’da Netflix’te yayınlanacağı açıklandı.

Thom Yorke’un rol alacağı filmde başarılı müzisyenin yeni albümünden üç şarkı da yer alacak. Paul Thomas Anderson’ın yönettiği ANIMA, “One-reeler”, yani yaklaşık olarak 10-12 dakika süren film devam ederken yalnızca bir makarası bulunan kısa film olarak tanıtıldı. Filmin görüntü yönetmenliğini ise Se7en, The Lost City of Z, Too Old To Die Young gibi önemli yapımlarla tanınan Darius Khondji’nin üstlendiği belirtildi.

Ayrıca ANIMA’nın tanıtım videosu da yayınlandı. Film, Netflix’te yayınlanmadan bir gün önce yurt dışında seçkin IMAX salonlarında da gösterilecek.

Thom Yorke, 27 Haziran’da Yeni Solo Albümü Ve Filmiyle Karşımızda Olacak

ANIMA Kaygının Distopya Hali

Öte yandan, Thom Yorke’un filmle aynı adı taşıyan solo albümü de ANIMA ile aynı gün 27 Haziran’da yayınlanacak. Thom Yorke, verdiği bir röportajda albümünü “kaygının distopya hali” olarak tanımlamıştı. Ayrıca ANIMA albümü, Suspiria soundtrack’i sayılmazsa, 2014 çıkışlı Tomorrow’s Modern Boxes’ın ardından yayınlanacak ilk solo Thom Yorke albümü olma özelliğini taşıyor.

Önerilen İçerik: Radiohead, Çalınan Kayıtlarını Hackerlara İnat Yok Oluş İsyanı’na Bağışladı

Pelin Aykın
26 Şubat 1996’da İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. 2 yıl bir gazetede çalıştı. Yazmayı, okumayı, seyahat etmeyi ve farklı renkleri tanımayı sever. En önemli özelliği ise Rock’n Roll aşığı olması.
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Hayat, “Hayatım”
Hayat, ''Hayatım''

Hayat, “Hayatım”

Sonraki
Türk Dizi Tarihine Damga Vurmuş 10 Efsane Karakter

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.