Bridgerton / Netflix

Tam da Netflixten, Gossip Girl kaldırılmışken arkadaşımın tavsiyesiyle çok güzel bir dizi izledim. Gossip Girl dizisinin 1800’lü yılları Londra uyarlamasını düşünün. Dedikoducu kızımızın adı da Lady Whistledown’s.  Dizideki balolar o kadar güzel ve etkileyici ki , sırf dizi için 7.500 giysi yapılmış. Ve elbiselerin üstündeki detaylar ve takılar el işiymiş. O dekorlar, çiçekler, saç modelleri tam da eski dönem sosyetesini çok güzel aktarmış. Hele ki sanat akımlarına ilginiz var ise tablolara bayılacaksınız.

 

Hikayemizin baş kahramanları Hastings Dükü ve Bridgerton ailesinin 8 kardeşinden biri olan güzeller güzeli Daphne. Londra da sosyeteler, kız çocuklarını küçüklükten itibaren evliliğe hazırlıyorlar. Başka seçenek yok gibi. Daphne ‘de aynı şekilde büyütülmüş ama belki de diğerlerinden farklı olarak anne babası gibi aşk evliliği yapıp, çocuk sahibi olmak istiyor. Başta Hastings Dükü Simon ile olan oyunu sonrasında kendilerine bile zor itiraf edecekleri bir ilişkiye dönüşüyor. Başta amaçları Simon’un diğer kızlar ve anneleri tarafından rahat bırakılmak istemesi, Daphne’ye de damat adaylarının gelmesi. Fazla spoiler vermeden yazmayı bitireyim en iyisi :))

Dizide cinsellik hakkında da ”konuşulmayan gerçeklere” güzel değinilmiş. Özellikle 5. bölümü çok sevdiiim. 8 bölüm zaten bir sezonu. Keyifle seyredeceğinize eminim.

İyi Seyirler

yaren-ozcam
joayaren
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Diyetisyen KİMDİR? Görevleri ve Çalışma Alanları Nelerdir?

Diyetisyen KİMDİR? Görevleri ve Çalışma Alanları Nelerdir?

Sonraki
NEFRET SÖYLEMİ

NEFRET SÖYLEMİ

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.