Yaz Kızım..

Yaz kızım… Aklına ne geliyorsa yaz. Belki en iyi yaptığın şey değil ama sana en iyi gelen şey olduğu için yaz. Kendini daha iyi tanımana neden olan her kelime için sonrasında duyduğum şükür için yaz. Kimseye anlatamadığın şeyler elbet oluyor bazen kendine bile itiraf edemediğin yaşanmışlıklar düşünceler zihninde fink atarken dile dökülmenin zorluğu yorar insanı. Ama yazarken hepsi bir şekilde çıkar dışarı sen istemesen de engel olmana izin vermez.

Kimsenin kaleme döktüğün kelimelere engel olmasına izin vermeden yaz… Yaz ki sen olabildiğin tek yer olan burada kendini kandırmaya izin verme. Gün gelip geriye döndüğünde okuduğunda yazdıklarını bir yerlerde seni bulabil yine.

Düşüncelerin değişsin, sen değiş, hayatın değişsin ama yazdıklarında ki dürüstlük değişmesin.

Kızdıklarını yazdığından daha fazla şükrettiklerini yaz. Neler yapabildiğini yaptıklarını hayallerini mutluluklarını yaz… Ve her ne olursa olsun hep kendinle gurur duy. Hayal kırıklıklarını da yaz. Hepsini sen yaşadın kabul edip devam ettiğini gördükçe gurur duymak için kendinle yaz…

Belki yazdıklarını yıllarca okutamayacaksın kimseye. Başa dönüp dönüp okuduğunda artık acıtmadığını fark ettiğinde, belki gülümsettiğinde en önemlisi aldığın dersi yazdıklarında gördüğünde daha kolay olacak açmak herkese yazdıklarını.

Yaz ki adım adım kendini bulma yolculuğun hiç bitmesin..

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.