Türkiye’de Paten

Türkiye'de Paten

Selam, bugün sizlere bir patenci olarak yaşadığımız zorluklardan bahsedeceğim ve bunun yanında patenin aslında ne kadar faydalı olduğundan da bahsedeceğim. İlk olarak gerçekten Türkiye de paten de gelişmek zor ama bu imkansız demek değil. Çünkü gelişmek isteyen insan zaten her yerde gelişir. Ama tabii ki imkanları olsa daha hızlı gelişir.

Maalesef devletimiz tarafından fazlaca skateparklar yapıldı maalesef dememin sebebi ise bu skateparkların çoğu beton ve yanlış yapılmış yani kısacası gerçekten çok fazla para boşa gitmiş. Bununla ilgili bilgiler için zaten Youtube da Alphan Ecevit i Takip edebilirsiniz. Kendisi benim adaşım ve patene hayatını adamış bir insan. EVET şimdi konumuza dönelim Türkiye de paten kaymak neden zor.

İlk olarak zaten söylediğim gibi kayacak alan çok fazla yok. İkinci olarak ise var olan skateparklarımızın bilinçsiz insanlar ve serseriler tarafından dolu olması şahsen ben maltepe de skatepark a giderken korkuyorum bıçaklanmaktan ya da bir şeylerimin çalınmasından bir güvenlik önlemi alınmamış Maalesef. Güvenlikler işine gelince gelip bakıyorlar sadece. Ve bilinçsiz insanlar, gelip çocuklarını skateparkın ortasına salıyorlar ve geçip bir kenarda oturuyorlar ve sonra çarpışınca biz suçlu oluyoruz.

Türkiye'de Paten

Bu konuda benim şahsi görüşüm skateparklara güvenlik koyulması ve patenci, kaykaycı, bmx kayan arkadaşlara birer kart dağıtılması ve sadece onların içeri alınması bence mantıklı tabii bu eleştirilir ama en azından içerisi arınmış olur. Neyse gelelim patenin faydalarına, Paten kaymak alt karın kaslarını ve bacak kaslarını geliştirir tabi belirli bir düzende kayılırsa. Ve yorulmadan daha fazla kalori yakarsınız. Paten çeşitleri fitness urban quadro ve agresif olmak üzere 4 e ayrılıyor.

Başlangıç için fitness paten önerilir genelde ama bence eğer ileriyi düşünerek alıcaksanız urbandan başlamalısınız. Ama ben sıkılırım ve çok da para vermek istemiyorum diyorsanız fitness size göre bir paten çeşiti. Agresif ise biraz daha adı gibi sert tekerlekleri daha küçüktü ve yükseklerden zıplamak demirlerde kaymak için vardır yani biraz daha profesyonel işidir ve korkak insanlara göre değildir.

Blogumu okuduğunuz için teşekkür ederim ve destek olmak isterseniz instagramdan takip edebilirsiniz ordan da detaylı yardımcı olabilirim ve paten dersleri de verilir. İnstagram:alphanturkmen

alphan-hd
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Karaciğere İyi Gelen Besinler
Karaciğer'e iyi gelen besinler

Karaciğere İyi Gelen Besinler

Sonraki
Mesele Sadece Söylediklerimizle Değil, Nasıl Yaşadığımızla İlgili

Mesele Sadece Söylediklerimizle Değil, Nasıl Yaşadığımızla İlgili

İlginizi Çekebilir

kooplog'da yeni misin?
  • Kişisel akışını oluştur
  • Favori yazarlarını takip et
  • Yazılarını binlerce okura ulaştır
  • Yarışmalara katıl, ödüller kazan
Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için kaydol!
kooplog'da yeni misin?
  • Kişisel akışını oluştur
  • Favori yazarlarını takip et
  • Yazılarını binlerce okura ulaştır
  • Yarışmalara katıl, ödüller kazan
Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için kaydol!
Ocak ayı blog yarışması başladı. Hemen yazmaya başla
Ocak ayı blog yarışması başladı
kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.