İyi ki Doğdun Kemal Abi

kemal sunal

kemal sunal

Yeşilçam’ın Usta Sanatçısı Kemal Sunal’ın bugün doğum günü  aslında doğum günü 10 Kasım olmasına rağmen kendisi Atatürk’ün ölüm yıl dönümünde kutlama yapmayacağını hayatta olduğu sürece dile getirmiş  ender bir insandı. 7’den 70’e  tüm ülkenin takdirini toplayan usta sanatçı  yaşasaydı bu doğum gününde 76’ncı yaşına girmiş  olacaktı.

Ülkemizde konuşmadan güldürebilen tek sanatçı olarak tarihe ismini altın harflerle yazdırdı. Kemal Sunal  halktan birisiydi. Yeşilçam da oynadığı dönemlerde o yıllara ait bir çok sosyal mesaj veren projelerde yer edindi. Halktan birisi olduğunu her fırsatta belirtiyordu Kemal abi sanat hayatı boyunca magazinden uzak bir aile hayatı vardı usta oyuncunun sanat camiasının Kemal Sunalı  vatandaşın inek şabanı, çöpçüler kıralı, 100 numaralı adamıydı. Geçmişten günümüze  hala daha heyecanla izlenen filmleri genç neslin içinde de ilgi toplamaya devam ediyor.

Türk halkının hala daha yüzünü güldüren bu usta oyuncu  geride bize güzel eserler bıraktı. Üzerinden ne kadar zaman geçerse geçsin Türk halkının özünü  yeni kuşaklara aşılamaya filmleriyle devam edecek buna tüm kalbimle inanıyorum. Çünkü herhangi ortamda bir Kemal Sunal filmine rastlasam ortamda bulunanların hiç birinden olumsuz söylemler almıyoruz. Değiştir şu kanalı  bin kere izledik demiyoruz. Yeniden izliyor ve her seferinde de gülümsüyor onu rahmetle anıyoruz. Tekrar  doğum günün kutlu olsun Kemal Sunal biz gelecek nesle bıraktığın filmlerin bizimde çocuklarımıza torunlarımıza kalacak buna şüphen olmasın. Allah mekanını cennet eylesin huzur içinde uyu büyük usta….

Selçuk AYDIN
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
´´Binmeyi kurduğum gemiler batıyor´´

´´Binmeyi kurduğum gemiler batıyor´´

Sonraki
Kas Eşitsizliği Neden Olur?

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.