Boruto Manga Bölüm 62 İnceleme

Naruto’nun Oğluyla Hala Bir Sorunu Var

Boruto mangasının 62. Bölümünde Naruto, Boruto ile hala büyük bir sorunu olduğunu ve bunun ölümcül sonuçlara yol açabileceğini doğruluyor.

UYARI: Aşağıdakiler, Masashi Kishimoto, Mikio Ikemoto, Mari Morimoto ve Snir Aharon tarafından yazılan Boruto: Naruto Next Generations, “Run-In” başlıklı 62. Bölüm için spoiler içermektedir.

Boruto serisinde önemli bir çekişme, Naruto’nun – Konoha ve diğer shinobi uluslarına olan tüm şefkatine ve kahramanlığına rağmen – Boruto’ya uygun bir baba olarak başarılı olamamasıydı. Büyürken babası Minato’nun lüksüne sahip olmadığı için berbat olan Hokage görevlerinin yoluna girmesine izin verdi. Bununla birlikte, o ve Boruto yavaş yavaş çitleri onardılar ve yan yana çalıştılar, ancak Boruto #62’ye gelince, Naruto’nun oğluyla hala büyük bir sorunu var – ve bunun ölümcül sonuçları olabilir.

Boruto, Kawaki’nin çakrasını geçersiz kılarken bir gölge klonunu nasıl bıraktığını, böylece tespit edilmeden Kod’u avlayabilmesi için ispiyonladığında ortaya çıkar. Boruto bunun bir intihar görevi olduğunu biliyor, bu yüzden babasına neler olup bittiği ve duyusal ninja biriminin nasıl kandırıldığı hakkında bilgi veriyor.

Ancak Naruto, Boruto’yu yalanları karıştırmakla suçladığı için haberleri pek hoş karşılamaz. Oğlunun Kawaki’yi kıskandığını ima eder, eski günlerini şımarık bir velet olarak kullanır. Boruto’yu olgunlaştıklarını ve bunu geride bıraktıklarını düşündüğü için üzüyor. Naruto’nun oğlunu bu şekilde azarladığını ve ona güvenmediğini duymak hiç hoş değil, özellikle son zamanlarda çok şey yaşadıktan sonra.

Artı, Boruto sahadaki değerini ve Isshiki’yi öldürmeye yardım ettikten sonra hayata bakış açısının ne kadar ciddi olduğunu gösterdi. Momoshiki tarafından ele geçirilme riskini de taşıdığını görünce, şimdi hayat konusunda çok daha ciddi ve çocuksu maskaralık yapmıyor. Yalan söylemek için bir nedeni olmadığı için Naruto’nun ona böyle davranacağına inanamıyor. Aslında, her zaman Kawaki’yi korumak istemiştir – kardeşler gibi kavga edip tartıştıklarında bile.

Baba-oğul ilerlemesini çok fazla geri alıyor ve dürüstçe, Naruto cahil ve gerici çıkıyor. Hatta Boruto’nun nasıl izlendiğinden nefret edip etmediğini merak ediyor – yani Momoshiki ona sahip değil – çocuğun tekrar plan yapmasına ve ‘kardeşi’ üzerinde kötü bir etkisi olmasına neden olup olmadığını merak ediyor, bu da Naruto’nun çocuğa inancı olmadığını kanıtlıyor. Bu nedenle, klon kaybolmadan önce bu parça üzerinde bir süre çekişirler, bu da duyu ekibine Boruto’nun haklı olduğunu doğrular.

Naruto, oğlunu dinleyip hızlı hareket edebildiğinde, bu çok fazla zaman kaybıydı, bu da uygun bir Hokage’nin yapacağı şeydir. Ne yazık ki, sorumlu ve savaş akıllı Boruto’yu sahadan uzaklaştırmaya çalışırken ve onu taktik toplantısının dışında bırakırken Boruto hızlanır.

Kawaki’yi zihinsel bağlantısıyla kendi başına bulabileceğini biliyor ama yine de babasıyla bu konuda sorumlu bir şekilde çalışmalıydı. Sonunda Sasuke’nin de katılması için bir yol yaratacaktı, ama ne yazık ki, Boruto kör kalıyor. Ve ne yazık ki, berelenmiş ve hırpalanmış bir Kawaki bulmayı başarırken, güçleri her zamankinden daha güçlü olduğu için manipülatif Kod salya salıyor ve Isshiki’yi öldürdüğü için Boruto’yu kırmayı bekliyor.

SODEN-SHOP

berkekim.writer
Merhabalar ben Berk. Bir e-kitap içerik üreticisiyim.
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
25. İstanbul Tiyatro Festivali Biletleri 25 Eylül’de Satışa Çıkıyor
Sonraki
"Özgürlük" gerçekten var mı ya da bir illizyon mu?

"Özgürlük" gerçekten var mı ya da bir illizyon mu?

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.