Mutlaka Şans Vermeniz Gereken 5 Netflix Dizisi

Netflix Dizi

Herkese merhabalar! Bu yazıda ben izlediğim en sevdiğim dizilerin konularından bahsetmek için burada bulunmaktayım. Umarım keyifle okur ve izlersiniz.

Netflix Dizi

1. Reign

İzlediğim ve halen izlemekte oldum en entrika dolu dizi. Tarihi dizilerden nefret ederim ama bu dizi beni tarihe bağladı. Dizinin temelinde İskoçya kraliçesi I. Mary’nin iktidara yükselme sürecinde yaşanan entrikalar ile taht kavgaları bulunuyor. Hikayesi ile izleyenlerde ilgi uyandıran dizide Mary’nin siyasi sırlarıyla kraliyet sarayındaki iktidarı eline alma mücadelesi anlatılıyor. Kraliçe Mary, Reign dizisi için ana karakter olmasının yanı sıra bu karakterin işlenişi; bir kadın olarak gücü elde tutmanın ve aşk hayatındaki kararların yaşama yön vermesinin önemine vurgu yapıyor. Mary Stuart, 6 günlükken babasının ölümüyle birlikte İskoçya Kraliçesi unvanına kavuşmuştur.

Suikast ihtimaline karşı Fransa’ya gönderilmiş ve çocukluğunu bu sarayda geçirmiştir. Mary’nin iktidarı ele geçirme ihtimali Fransa’da soruna neden olmaya başlayınca 6 yaşına gelen küçük kız İskoçya’da bir manastıra gönderilir. 15 yaşına kadar bu manastırda kalan Mary, İskoçya’nın stratejik aile birliğinin kurulması için Fransa kralının oğlu ile nişanlandırılır. Reign Francis karakteri, Mary ile çok iyi anlaşmasına rağmen yalnızca stratejik olduğu için bu evliliğin gerçekleşmesini istemez. Kralın gayrimeşru oğlu Bash’ın Mary ile yakınlaşması işleri iyice karıştırmaktadır.

Netflix Dizi

2. The Shannara Chronicles

Fantastik dizi sevenler için; dört toprak tarihi boyunca meydana gelen maceralar, savaş ve kötülüklerle dolu olan bir dizi. Ellcrys olarak bilinen olan Elf ağacı yavaş yavaş ölmektedir. Bu ağacın ölmesini fırsat bilen kötü kalpli Demon World hain planlar yapmaktadır. Çünkü onu kötülüklerden ve karanlık büyülerden korumakta olan tek şey bu ağacın ta kendisidir. Ağacı kurtarmanın bir yolu vardır. Ancak sihirli kilidin bulunması o kadar da kolay değildir. Çünkü binlerce yıldır kullanılmayan sihirli kilidin nerede olduğunu bilen hemen hiç kimse yoktur.

Bunun içinde Elves, Wil Ohmsford’un yardımı almayı kabul eder. Şimdi yapmaları gereken sihirli kilidin yerini bulmak ve Elf ağacını ölümden kurtarmaktır. Ancak işleri sandıkları kadar kolay olmayacaktır. Ancak sihirli kilidi bulmak için de acele etmeleri gerekiyor. Sonu yaklaşan Elf ağacı öldüğü zaman Demon World artık korumasız kalacak ve ölüm tehlikesi ile yüzleşecektir. Bunun önüne geçmek isteyen Elves ve Wil ise tüm zorlukların üstesinden gelebilmek için aynı zamanda çevresindeki insanlardan da yardım alacaklardır.

Netflix Dizi

3. You

Psikolojik gerilim olan bu dizinin konusu; zeki bir New York’lu olan Joe, bir kitapçı işletmektedir. Bir gün kitapçıya gelen Beck, Joe’nun ayaklarını yerden keser. Joe, ilk görüşte Beck’e aşık olmuştur ve sevdiği kızın kalbini kazanmak için her şeyi yapmaya hazırdır. Beck’i elde etmek için teknolojiyi kullanmaya başlayan ve onu her yerde takip eden Joe’nun takıntılı tavırları Beck’in en yakın arkadaşı Peach’ı şüphelendirse de ona engel olamaz.  Joe, sonunda Beck’in takipçisi olmaktan çıkıp erkek arkadaşı olmayı başarır. Ancak Joe’nun takıntılı hali artarak devam edince, işler içinden çıkılmaz bir hal almaya başlar.

Netflix Dizi

4. Merlin

Merlin diğer büyücüler de olmayan bir özelliğe sahiptir. Doğuştan büyü yeteneğine sahiptir ancak kontrol etmeyi öğrenememiştir. Annesi de onu eğitmesi için Camelot’ta yaşayan Gaius adındaki yaşlı bir doktora gönderir. Ancak bunu gizli saklı yapmak zorundadır çünkü Kral Uhter büyüyü yasaklayıp tüm cadıları ölüm ile cezalandırmıştır. Ayrıca tüm ejderhaları da yok etmiştir ancak yaşlı bir ejderha hala hayattadır. Daha sonra o ejderha Merlin’in akıl hocası olacaktır. Merlin Camelot’a ayak basar basmaz tuhaf bir şekilde Prens Arthur ile tanışır. O gün yolları kesişen iki dost aynı kaderi sonsuz bir maceraya dönüştürecektir.

Netflix Dizi

5. The Umbrella Academy

Konusu bana göre ilginç gelmiştir ki: Hepsi aynı gün doğan 41 çocuğun 7 tanesini Sir Reginald Hargreeves evlat edinir. Sir Reginald, bu 7 çocuğun özel güçleri olduğunun farkına varır. Her çocukla ayrı ayrı, özel olarak ilgilenen Hargreeves, bu çocuklardan birinin zamanda yolculuk yapabildiğini, diğerinin ölülerle konuşabildiğini, öbürlerinin bambaşka yetenekleri olduğunu görür. Hargreeves tarafından her birine 1’den 7’ye kadar numaralar verilen bu çocuklar, adlarıyla olduğu gibi kendilerine verilen numaralarla da tanınırlar.

Aurora
Hello, everyone! My name is Bilgesu. I have been writing since I was a little girl. It became my passion. Beyond everything, I am a pianist and photographer/videographer. Every time I go out, the photos that I have captured. I have graduated MSc Marketing and Brand Management in the UK.
Subscribe
Bildir
2 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
En İyi Kovalama Sahnesine Sahip 10 Film
hızlı ve öfkeli filmi aksiyon sahnesi dominic toretto vin diesel

En İyi Kovalama Sahnesine Sahip 10 Film

Sonraki
Cumhuriyet… Halk… Ulus…

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.