Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi Johnny Depp Filmleri

En iyi Johnny Depp Filmleri

Amerikalı sinema oyuncusu Johnny Depp, Hollywood sinemasının Kaptan Jack Sparrow, Willy Wonka, Çılgın Şapkacı gibi unutulmaz karakterlerine hayat vermiştir.  En İyi Erkek Oyuncu dalında Altın Küre ve Screen Actors Guild ödüllerine sahip olan Johnny Depp İlk başrolünü 1990 yılında Makas Eller filminde Edward Scissorhands karakteri ile canlandırmıştır. Daha sonra çok sayıda başarılı yapımda yer almıştır. Bu yazımızda Johnny Depp filmleri hakkında kısa bilgilendirmeler bulacaksınız.

En iyi Johnny Depp Filmleri

Ölmeden Önce İzlemeniz Gereken Johnny Depp Filmleri

Karayip Korsanları: Siyah İncinin Laneti

en iyi johnny depp filmi Karayip Korsanları: Siyah İncinin Laneti

Johnny Depp’in başrollerini Orlando Bloom ve Keira Knightley ile paylaştığı 2004 tarihli Amerikan yapımı macera filmdir. Filmin hikayesi Karayipler’in Port Royal kasabasında başlar. Orlando Bloom’un canlandırdığı Will Turner karakterinin sevgilisi Elizabeth Swann, korsan Hector Barborossa tarafından kaçırılır. Keira Knightly’nin canlandırdığı Elizabeth karakteri aynı zamanda Port Royal valisinin kızıdır. Will Turner ise kasabada bir metal işçisinin çırağıdır. Turner, sevgilisinin kaçırılması üzerine onu kurtarmak için korsan Barborrossa’nın peşinden gider. İkilinin yollarının Johnny Depp’in canlandırdığı Kaptan Jack Sparrow karakteri ile kesişmesiyle olaylar gelişir.

Kaptan Jack Sparrow karakteri, Johnny Depp ile özdeşleşen sinema karakterinin başında gelir. Oyuncu, bu karakter ile Akademi Ödülleri’ne aday gösterilmiştir. Daha sonra serinin devam filmleri olan Karayip Korsanları: Ölü Adamın Sandığı ve Karayip Korsanları: Dünyanın Sonu’nda da Kaptan Jack Sparrow karakteri Johnny Depp tarafından canlandırılmıştır.

IMDB 8.0

Charlie’nin Çikolata Fabrikası

Charlie’nin Çikolata Fabrikası johnyy depp filmler

Johnny Depp filmleri arasında en başarılı yapımlardan biri olan Charlie’nin Çikolata Fabrikası, 1964 yılında Roald Dahl tarafından yazılan aynı isimli kitaptan uyarlanmıştır. 2005 yılında yayına giren Amerikan yapımı filmin dağıtıcısı Warner Bros’tur. Johnny Depp bu filmde canlandırdığı Willy Wonka karakteri ile En İyi Erkek Oyuncu dalında Empire Ödülü’nün sahibi olmuştur.

Filmin hikayesine göre Freddie Highmore’un canlandırdığı Charlie karakteri fakir bir ailenin çocuğudur. Çocukluk yılları boyunca diğer herkes gibi Willy Wonka’nın esrarengiz çikolata fabrikasını merak etmiştir. Bir gün Willy Wonka beş çikolata paketinin içine beş çocuğa fabrikaya girme fırsatı verecek birer bilet saklamıştır. Aralarından birinin ise hayatı tamamen değişecektir. Charlie çok fakir olmasına rağmen şanslı çikolatalardan birini almayı başarır ve fabrikaya girmeye hak kazanır, böylece olaylar gelişmeye başlar.

IMDB 6.6

Alice Harikalar Diyarında

Alice Harikalar Diyarında

Ailce Harikalar Diyarında filmi, 1865 yılında Lewis Carroll Dodgson tarafından kaleme alınan aynı adlı fantezi türündeki kitabın sinema uyarlamasıdır. Johnny Depp, başrollerini Tim Burton ile paylaştığı filmde The Mad Hatter, Türkçe adıyla Çılgın Şapkacı karakterini canlandırır. Oyuncu The Mad Hatter karakteri ile Altın Küre Ödülleri, En İyi Erkek Oyuncu dalında aday gösterilmiştir.

Johnny Depp filmleri listesinin öne çıkan yapımlarından biri olan film, Mia Wasikowska’nın canlandırdığı küçük bir kız çocuğu olan Alice’in bir tavşan deliğinden geçerek fantastik bir evrene ulaşması ile başlıyor. Kitabı ile benzer şekilde, dünyayı bir çocuğun gözünden sorgulayan filmde yetişkinlerin dünyası eleştiriliyor.

IMDB 6.4

Fantastik Canavarlar: Grindelwald’ın Suçu

Fantastik Canavarlar: Grindelwald’ın Suçu

Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerelerde Bulunurlar? filminin devam serisidir. Filmin senaryosu J.K. Rowling’in aynı adlı kitabından uyarlanmıştır. Başrollerini Alison Sudol, Dan Fogler ve Eddie Redmayne ile paylaştığı filmde Johnny Depp sihirbaz Geller Grindewald karakterine hayat vermiştir.

Fantastik Canarlar: Grindelwald’ın Suçu, ilk filmin devamı olacak şekilde Geller Grindelwald’ın MACUSA’nın elinden kaçması ile başlar. Sihirbaz Grindelwald takipçileri ile birlikte tüm Muggle varlıklara akim olmak için saf kanlı büyücüler yetiştirmeyi amaçlar. Öte yandan Albus Dumbledore Grandelwald’ın kötü planlarını engellemeye çalışmaktadır, böylece olaylar gelişir. 2018 yılında vizyona giren film Akademi Ödülleri’nde En İyi Özel Görsel Efektler ve En İyi Yapım Tasarımı dallarında ödüle aday gösterilmiştir.

IMDB 6.6

Yürüyen Johnnie
Serçeciler okumasın.
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Pınar Gültekin Cinayetiyle Gündeme Gelen İstanbul Sözleşmesi Nedir?

Pınar Gültekin Cinayetiyle Gündeme Gelen İstanbul Sözleşmesi Nedir?

Sonraki
San Sebastian Cheesecake: Yumuşaçık San Sebastian Cheesecake Tarifi
san sebastian cheesecake vişneli

San Sebastian Cheesecake: Yumuşaçık San Sebastian Cheesecake Tarifi

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.