Stranger Things Gümbür Gümbür Geliyor! Dev Hayran Teorisi!

Biliyorsunuz ki Stranger Things’ in 4. sezon çekimleri de virüs sebebiyle aksayan çekimlerden biri oldu. Bu sırada hep haber beklendi, çekimler başladı, set fotoğrafları yayınlandı ve elimizdeki ipuçlarıyla teoriler oluşturulmaya başlandı.

Dizinin en korkunç sezonunun 4. sezon olduğu söylendi. Zaten yeterince korkunç. İnsan yiyen canavarlar, insanların içine girebilen yaratıklar var. Ama bir hayran teorisi var ki, o hepsinden daha beter. Will’in de bir Demogorgon olma ihtimali!!

Hayranlardan birine göre Demogorgon daha ilk sezonda Will ve Barbara’yı kaçırdıktan sonra Barb’ı öldürdü ama Will’e hiç yönelmedi. 2. sezonda ise Will için değil, onun aklına girerek diğerlerini öldürmeye çalıştı. 3. sezonda zaten Will onu yalnızca hissetti fakat Mind Flayer’ın asıl hedefi Eleven’dı! Her parçayı yerleştırdikten sonra bunun olma ihtimali çok yüksek oluyor. Ne alakası var bununla derseniz Will’e dokunmamasının sebebinin onun gelecekte yerine geçmesi ihtimali kaçınılmaz oluyor.

Peki Stranger Things’in Konusu nedir?

Stranger Things, kaybolan arkadaşlarını aramaya başlayan 3 çocuğun ve onlara yardım eden insanların hikayesini konu alan bir Amerikan bilim kurgu hikayesidir. Konusu kadar başarılı oyuncu kadrosuyla da dikkat çeken dizide, macera ve doğaüstü olayların sürekliliği, izleyiciyi etkisi altına alıyor. Stranger Things, 1980’lerin başında kurgusal kırsal kasaba olan Hawkins, Indiana’da geçmektedir. Hawkins Ulusal Laboratuvarı görünüşte Amerika Birleşik Devletleri Enerji Bakanlığı için bilimsel araştırma yapmaktadır ancak gizlice paranormal ve doğaüstü alanlarda insanların üzerinde deney yapmaktadır. Yanlışlıkla, “Baş Aşağı (Upsidedown) ” olarak adlandırılan alternatif bir evrene açılan bir portal yaratırlar. Bunun sonucunda, Hawkins’ in bu olaydan habersiz sakinleri olumsuz bir şekilde etkilenmeye başlar.

İlk sezon Kasım 1983’te Will Byers’ın Baş Aşağı’ ndan gelen bir yaratık tarafından kaçırıldığı tarihte başlar. Annesi Joyce ve kasabanın polis şefi Jim Hopper, Will’i aramaya başlar. Aynı zamanda, Eleven adlı psikokinetik yeteneklere sahip genç bir kız laboratuvardan kaçar ve Will’i bulmak için yaptıkları aramalarda Will’in arkadaşları Mike, Dustin ve Lucas’ a yardım eder. İkinci sezon Ekim 1984’ten itibaren başlar

Will kurtarılır ancak olayların ayrıntılarını çok az kimse bilmektedir. Will’ in arkadaşları ve ailesi, Will’in Baş Aşağı’ndaki varlıklardan hâlâ etkilendiğini öğrendiklerinde, Baş Aşağı’nın kasaba ve insanlık için daha büyük bir tehlike olduğunu fark ederler.

Başka bloglarda görüşmek üzere, hoşçakalın!

April0133
Subscribe
Bildir
8 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
BİR HAYAT HİKAYESİ

BİR HAYAT HİKAYESİ

Sonraki
İLK

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.