Mutlu Değilsen Bırak…

Mutlu Değilsen Bırak…

Dünya’da yaşayan insanlar çeşit çeşit. Hepimizin doğduğu yer farklı, aile yapımız farklı, kültürümüz farklı, yediğimiz yemek farklı. Bu farklılıkların etkisiyle de kendimizi şekillendiriyoruz. Bunu isteyerek veya istemeyerek yapıyoruz. Belli kuralları koyuyoruz kendimize. Tecrübe ederek edindiğimiz şeyler bunlar. O kadar farkında olmadan biz küçükken işlemiş ki içimize değiştirmek istediğimizde içimize bakıyoruz, ama nerede bulamıyoruz. Ne zaman kanıksamışız o durumu, o yargıyı ne zaman edinmişiz, sorgulamamışız içimize atmışız ve dönüp baktığımızda bulamıyoruz.

Bazı insanların kaybetme korkusu vardır. Nerede nasıl edinmiştir farklıdır. Ama kaybetmek istemez ne çevresindeki kişileri ne de eşyalarını. Toplama hastalığı vardır ya bazı insanlarda. Ne kadar eskise, modası geçse, artık hayatınca hiçbir amaca hizmet etmese de kapalı kapakların ardında dolaplarda yerini bulmuştur ve oradadır hep. Kişi onu çıkarıp atamaz, korkar. O eşya olmadan yaşamayacağını düşünür çoğu zaman.

Bahsettiğimiz bu kişiler için çevresindeki insanlar da böyledir. Ona bu ilişkiler iyi gelmese de çevresinde birileri olsun ister. Sahte ilişkilere göz yumar ama yalnızlığı seçmez asla. Vücuduna giren virüslere aldırmaz, kendi çeker ama bu insanları da atamaz.

Senelerce aynı dolapta kalan kıyafet fazlalıklarını atıp dolapta yer açıldığını düşünün. Bir kere dolap boş, artık yeni eşyalara yer var. İnsanlar için de böyle, çevrenizde size kötü enerji veren, iyi hissettirmeyen, çıkarcı gördüğünüz, dedikodu yapan, sahte insanları hayatınızdan çıkarın. Çıkarın ki yenilerine yer açılsın.

Mutlu Değilsen Bırak…

Sizi iyi hissettirmeyen, enerjinizi alan, dürüst olmayan, sevgi değil nefret barındıran yerlerden olabildiğince uzak kalın. Bu belki sizi başka anlarda zorlayacak olabilir, belki bu bir iş ortamı ve birkaç ay para kazanamayacaksınız. Belki bu ortam sizin orada olmak için çok çabaladığınız bir kurs ortamı. Belki başka şeyler. Ama unutmayın, bu hayatta en önemli olan sizsiniz. Siz gerçekten iyiyseniz kıymeti var. Siz iyi olmadıktan sonra olduğunuz ortamda sürekli stres altındaysanız, mutsuzsanız, insanların sahte davranışlarından sıkıldıysanız; bunlar sizin kendi özel hayatınızı, ailenizi, arkadaşlıklarınızı etkiliyorsa artık bırakın. Bu insanları da hayatınızdan çıkarın ve yer açılsın.

Fazla eşyalarınızı atın ve bakın dolap ne kadar ferah. Gereksiz insanları hayatınızdan çıkarın bakın nasıl ferah.

Mutlu değilsen bırak. Sen farkına varmayabilirsin başta ama sorgula. Ortam değiştirmekten korkma. Bunu yaşayan ilk kişi değilsin, onlarsız da yaşayabilirsin. Sana olmayan o elbiseyi bağışla. Sana iyi gelmeyen insanları bırak ve yenilerine yer aç.

Hayat kısa ve sen mutlu olmayı hak ediyorsun.

efdugu
Gönüllü bir Dünya insanı
Subscribe
Bildir
1 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
İntizar
Sonraki
Teori

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.