Korku, Dram ve Bilim Kurgu Film Önerisi

Merhabalar 🙂 Umarım iyisinizdir, 2021 size güzellikler getirmiştir. Çok büyük olmasa da bana ufak tatlı sürprizler yaptı. 🙂 yani güzel bir başlangıç yaptık. Umarım devamı gelir ve 2021’i güzel sonlandırırız. Gelelim filmlerimize.. Bugün sizler için üç farklı temada filmler hazırladım.

İlk olarak korku ve gerilim filmimiz Orphan.

ORPHAN

6,9 / 2s 3dk / Gerilim, Korku

Filmdeki çiftin bebekleri daha anne karnındayken yaşamını yitirir ve bunun üstüne çift bir travma yaşar. Kabuslar, geçmişten gelen travmalara daha fazla katlanamayan çift yaşamlarının artık düzene girmesi gerektiğini düşünürler. Ardından yetimhaneye giderler ve Esther adında bir kız çocuğuyla tanışırlar. Aralarında bir çekim olduğunu ve kesinlikle onun da aileden biri olması gerektiğini düşünürler. Fakat Esther hakkında bilmedikleri çok fazla şey vardır.

Film hakkında söylenebilecek pek bir şey yok aslında. Bunlardan sonra söylenecek şeyler spoiler olur. Ama bildiğimiz klasik korku filmlerinin konusunda çok fazla olmasa da farklı bir konuya sahip. Filmlerde sürpriz ve şaşırtıcı sonları sevenlerdenseniz izleyebilirsiniz.

Biraz romantiklik ve dram için Five Feet Apart’ı seçtim.

Five Feet Apart

7,2 / 1s 57dk / Romantik, Dram

Film, iki hasta gencin hastanede yollarının kesişmesini anlatıyor. Stella Grant 17 yaşında Kistik fibrozis hastası bir genç kızdır. Yaşıtları gibi gezip dolaşmak yerine, hayatını programlayıp, kendini bilgisayara adamış, rutinleri ve sınırları olan bir kızdır. Will Newman ise oldukça etkileyici bir çocuktur. O da Stella gibi hastadır ve o hastalığa sahip olan kişilerle aralarına mesafe koymak zorundadır. Stella ile tanıştıktan sonra hayatları bambaşka bir yol alır. Koymaları gereken sınır varken birlikte vakit geçirmekten çok hoşlanan çift, bir süre sonra birbirlerinden hoşlanmaya başlarlar. Will’in yaşamaya olan inancı olmazken, Stella’nın umudu, neşesi onun hayata olan inancını arttırmış ve birlikte yeni bir düzene başlamışlardır. Sürekli beraber vakit geçiren çift sınırları aksatmaya başlamışlardır. Her an ölüm tehlikesinde olsalar da beraber eğlenceli vakit geçireceklerdir.

Akıcı, romantik ve kesinlikle duygulanacağınız bir dram filmi. Bazı sahneleri var ki, film bittiğinde koşarak yanınızdaki insana son defa sarılıyormuş gibi sarılacaksınız. Bende oluşturduğu etki, sanki birini son defa görecekmiş gibi davranmam ve ona son defa sarılıyormuş gibi sıkıca sarılmak istemem. Çok güzeldi. İzlemenizi istiyorum. Umarım beğenirsiniz

Bilim kurguya ise Jim Carrey’in usta oyunculuğu çok yakışır diye düşündüm.

Truman Show

8,1 / 1 s 43dk / Dram, Bilim Kurgu

Yıllarca mutlu mesut bir adada yaşayan Truman’ın hikayesini izliyoruz. Adadaki insanlar imrenilecek şekilde ütopik şekilde yaşamaktadırlar. İnsanlar her sabah pozitif şekilde uyanıp ve aynı şekilde günü bitirmektedirler. Çok garip değil mi? Truman yıllarca bunu fark edemez. Çünkü tek bildiği, öğrendiği hayat budur.
Günlerden bir gün Truman yolda yürürken yıllar önce ölen babasını görür ve adam ortadan kaybolur. Truman olayları araştırırken bir sürü yeni bilgiler edinir ve bu sahte adadan kurtulmak için çaba sarf eder.

Konusu daha önce hiç karşılaşmadığımız türden. Benim dikkatimi çektiği gibi izledim ve hayran kaldım. Konunun aslı Truman’ı bir yapım şirketi evlatlık alıyor ve onun doğduğu andan itibaren hayatını 24 saat reklamsız televizyonda yayınlıyorlar. Truman’ın etrafındaki herkes sahte, yaşadığı dünya sahte. Film birçok tartışmalara sebep olmuştur. Verdiği birçok ince mesajlar var. İzlemenizi aşırı tavsiye
ederim. İyi seyirler..

Seçtiğim filmler bu kadar. Umarım beğenmişsinizdir. İzlediyseniz yorumlarınızı mutlaka bekliyorum. Haftaya olan yazımızda bizi en çok saran, akıcı dizilerden bahsedeceğim. Mutlaka burada olun. İyi günler, iyi haftalar.. Sağlıcakla kalın. 🙂

keşfedipöneriyorum
Subscribe
Bildir
1 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
UNUTUP, HATIRLAMAK
Sonraki
Elon Musk Nasıl Dünyanın En Zengin İnsanı Oldu?

Elon Musk Nasıl Dünyanın En Zengin İnsanı Oldu?

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.