Başarı İmkansız Değil!

Hayatta başarı ulaşılması zor bir dağdır.Kimi insan başarıyı önemser yada önemsemez ama unutmayın başarı en büyük intikamdır.Bugün sizler ile başarının sır perdesini aralayacağız;

1.Asla pes etme kendinden ve kişiliğinden ödün verme.

İnsan hayatta bir çok başarısızlık yaşar. Ama önemli olan onlardan ders çıkarıp pes etmeden önüne bakmaktır.Unutmayınki en büyük başarılar belli hatalardan sonra ortaya çıkmıştır.

2.Hayatın her anından keyif alın.

Hayatta başarılı olmak için sadece çalışmak yetmez.Başarı için sürekli hayattan ve yaşadıklarınızdanan keyif alın.Keyif almak başarının en önemli noktasıdır.

3.Ödemeniz gereken bedelin farkında olun.

Her şeyin bir bedeli vardır.Başarınında öldüğü gibi,bu bedel ne olursa olsun sonuçlarıyla savaşın.Emin olun ki hiç bir başarı tesadüf değildir.

4.Plan yapın ve sorumluluklar alın.

İnsanın hayatta birçok hedefi vardır.Bu hedefler oturduğumuz yerden gerçekleşmez.Planlar yapın ve sorumluluklar alarak kendinizi ileriye taşıyın.Sorumluluklar alarak hem güven kazanın hemde hemde başarın.

5.Özgüvenli olun ama dozajını aşmayın.

Özgüven iyidir.Insanı tamamlar ve kendini bir bütün gibi hissetmesine yardımcı olur.Özgüven sayesinde daha başarılı olun .Ama unutmayın bazen özgüven zarar verir.

Başarı hiç bir zaman ulaşılmaz olmadı biz ona ulaşmak için çabalamadık.Karanlık düşünceleri ve zor durumları görüş açınıza almayın,fikirlerinizi patların ve imkanları görün…Her zaman görün ,çünkü onlar zaten hep oradadır.

okur

Yazar: a

Blog Okur

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir Yorum