Erkeklerin Olumlu Yönleri

Nasıl bir kadının olumlu yönleri var ise erkeğinde olumlu yönleri vardır. Bizim geçmişimize dayanan genel tabu olan bir gerçek erkekler her zaman kötü her zaman küstah , aldatır, sevmez , yalan söyler gibi birçok söylenti. Aynı şeyleri kadınların da yapması peki? Bir kadın olarak her zaman kendi cinsimi savunmuyorum. Adil düşünüyorum. Aynı oranda yaşanıyor aslında bu gibi durumlar.

Erkek istedi mi ideal kadını bulduğu zaman cidden simdi sayacağım olumlu özelliklerin hepsine sahip olabiliyor. Peki bu olumlu özellikler neler? Gelin hep beraber inceleyelim.

  1. Kıskanır( Dozunda tabii)
  2. Sever (Eğer siz ideal bir kadınsanız)
  3. Korur
  4. Pozitiftir 
  5. Kısıtlama konusunda (Erkek kısıtlar diyemeyeceğim. Konusuna göre değişkenlik gösterir)
  6. Değer verir.

Şimdi bu maddeleri okuyan genel bir okul kitlesinden tepki de alabilirim ya da destek veren de olabilir. Kendi düşüncelerimi sizlerle paylaşmak istedim .

Aslında bu saydığım maddeler birçok erkekte var fakat aile yapısından ya da çevresel etmenlerden dolayı değişikli gösterdiklerini düşünüyorum. Yoksa her insanda olacak şeyler . Üst düzey bir şey söylemiş bulunmamaktayım. 

Genel yargıları az da olsa kırmak bizim elimizde. Aslında biz olaylara cinsiyete göre yargılamadan ilk önce biz insan olarak kendimize sorular sormamız gerekir:

Ben neyim? Kimim? Acaba karşımdaki kişiyi mutlu edebilir miyim? Ya da cidden birini sevebilir miyim? Karşımdaki kişiye neden yalan söylerim? Söylersem tepkisi ne olur? Acaba güvenebilir miyim? Aslında bu gibi soruların hepsi insanlıkla alakalı bir durum cinsiyetle alakalı bir durum olduğu düşünmüyorum.
Gunun mottosu :

”Her şeyden önce aaa o da bir insan “ demekle başlasın gününüz 🧚

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 Yorum

  1. Bir erkek olarak, ilk başta sıraladığınız maddelere sahip olabilmek için ideal bir kadına ihtiyacımız olmadığını, zaten bu özelliklere sahip olduğumuzu düşünüyordum ki, sonra ki satırlarınızda da siz de bunları dile getirmişsiniz. Tebrik ederim, güzel bir çalışma olmuş.