Yemek Yapmaktan Keyif Alanlara Lezzetli Bir Film Önerisi: Julie & Julia

Bu filmi izlerken iddia ediyorum ağzınızın suyu akarken içiniz huzur dolacak ve içinizde ‘ben de yapabilirim’ hissi oluşacak.

Julie & Julia filmi 2005 yılında aynı adla Julie Powell tarafından kaleme alınmış otobiyografi türünde bir kitaptır. Kitapta Julie Powell’nın yaşadığı zorlukların üstesinden gelmek için bir yol araması ve yolunun Julia Child’ın kitabı ile karşılaşmasına dayanır.

Filmde tıpkı kitaptaki gibi ele alınmaktadır. Julie ve Julia’nın hayatlarındaki ortak noktalara değinen filmde dönemler arası pek çok geçiş bulunmaktadır. Filmi izlerken hafiften karnınız guruldayabilir, birkaç atıştırmalık hazırlamanız iyi gelebilir, benden söylemesi.

Filmin konusu hayatında yenilikler yaşayan işinden memnun olmayan Julie’nin yazar olma macerasını, aile içi sorunlarını ve bunlar içinde kendi yolunu ararken Julia Child’ın yolunu kendi yoluna benzetmesiyle yeni bir girişime atılır. Bu girişimde kendisine 365 günlük bir süre verir ve film o bir yıllık periyodu ele alır.

Filmin bende hissettirdikleri ise daha çok manevi duygular oldu. 

Dünyaca, her yüzyılda bir yaşanan salgınla karşı karşıya olduğumuz şu günlerde umutsuzluğa düşmeye çok meyilliyiz. Bu durumdan kurtulmak için ihtiyacım olan o sıcak atmosferi bu filmde bulduğumu söyleyebilirim. Tabi ki mutfağa girme isteği de gelmedi değil. Laf aramızda mutfağa girmeye bayılırım. Belki de o yüzden bu kadar içselleştirdim ve beğendim Julie & Julia’nın öyküsünü.

Karakterleri canlandıran oyuncuların; Julie Powell (canlandıran oyuncu Amy Adams), Julia Child            (canlandıran oyuncu Mery Streep) fotoğrafları aşağıdadır.

Hepinize keyifli seyirler dilerim.

Filmi izleyenleri yoruma bekliyorum. 

Swan
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Odam
Sonraki
Elon Musk #Biyografi

Elon Musk #Biyografi

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.